Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 9d. 16:14

Vytaras Radzevičius pasipiktino sveikatos sistema: jei susirgai – moki du kartus

Vytaras Radzevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Vytaras Radzevičius

Žurnalistui Vytarui Radzevičiui praėjusią savaitę teko susidurti su nemalonumais – žinomą vyrą ne tik užklupo liga, bet ir išgydyti jos gerų sąlygų sudaryta nebuvo. Užuot ėjęs į polikliniką, vyras turėjo kreiptis į specialistus privačiai. Deja, ne savo noru.

„Kartais žmonės suserga. Man taip praėjusią savaitę buvo. Virusas kažkoks, kuris temperatūrą nedidelę sukelia ir trūksta jėgų net mirksėjimui, o ryjant seiles gerklėje jausmas tarsi gertum čili ir habanero sulčių koncentratą su spygliuotos vielos įsiurbimu. Nutariau, kad reikia pasinaudoti sveikatos apsaugos sistema ir kreiptis į gydytoją.

Esu linkęs nekvaršinti gydytojams galvos dėl menkniekių, bet, sakau, moku gi tuos PSD, tai gal vienas kartas nesugriaus sistemos. Be to, jaučiuosi taip ir skauda anaip, kad net Lietuvos futbolas atrodo geresnėje padėtyje. Apie 3 valandą nakties kreipiuosi pažangiai, internetu, bandau registruotis pas šeimos gydytoją poliklinikoje.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vytaras Radzevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Vytaras Radzevičius

Gaunu pasiūlymą pasirodyti po savaitės. Dar, turbūt, tada turėčiau pats iš numirusių prisikelti, užpūsti ir nusirinkti grabnyčias, padėkoti atėjusiems, išjungti muziką ir nueiti užsikasti.

Sveikatos apsaugos reforma reformuojasi jau kokius 29 metus, bet jeigu kas atsitinka – trauki pinigus iš kišenės ir eini gydytis už savus

Tada internetu užsiregistravau į privačią įstaigą, labai anksti ryte sulaukiau skambučio, buvau greitai priimtas ir pradėtas gydyti. Susimokėjau.

Kadangi garantinis mano baigėsi (1968 m. gamybos esu) ir toliau reikės dažnesnių techninių apžiūrų, tai viešas klausimas toks – kaip nemokėti PSD? Nematau tame mokėjime jokios prasmės. Nei žiūrėdamas į perspektyvą, nei į retrospektyvą – sveikatos apsaugos reforma reformuojasi jau kokius 29 metus, bet jeigu kas atsitinka – trauki pinigus iš kišenės ir eini gydytis už savus. Nes neturi tokios prabangos leisti laiką eilėse arba sulauki priėmimo tada, kai jau būni arba pasveikęs, arba užsilenkęs.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytaras Radzevičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytaras Radzevičius

Politkorektiškumo ir socializmo šioje vietoje gali būti tik tiek, kad tie, kurie leidžia savo pinigus savo sveikatai, turėtų mokėti mažesnį PSD, drauge užtikrinant sveikatos apsaugą negalintiems susimokėti.

Būkit sveiki! Nesirkit, nes tai Lietuvoje kainuoja du kartus“, – socialiniuose tinkluose rašė Vytaras Radzevičius.

„Sodra“: PSD įmokas mokėti privaloma

„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis 15min paaiškino, kodėl susidarė tokia situacija. Jeigu gyventojas dirba samdomą darbą ar užsiima savarankiška veikla ir nėra draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis (pavyzdžiui, pensininkai), PSD įmokas mokėti privaloma – teisės aktuose nėra numatyta išimčių, leidžiančių nemokėti ar mokėti mažesnes PSD įmokas.

Anot S.Jarmalio, PSD įmokos skaičiuojamos nuo visų draudžiamųjų pajamų, nesvarbu, iš kelių ir iš kokių veiklų (kelių samdomų darbų, kelių savarankiškų veiklų) jos gaunamos. Standartinis 6,98 proc. PSD tarifas skaičiuojamas nuo visų pajamų.

Kaip pavyzdys, vieno žmogaus darbo užmokestis gali siekti 4000 eurų per mėnesį, o kitas, turėdamas individualią įmonę, samdomą darbą ir dar individualios veiklos pažymėjimą, iš visų veiklų gali taip pat gauti 4000 eurų draudžiamųjų pajamų per mėnesį. Abiem atvejais šie gyventojai sumokės po tiek pat PSD įmokų. Jeigu visos draudžiamosios pajamos mažesnės – įmoka bus mažesnė, tačiau tarifas tas pats – 6,98 proc.

Komentarai: 9

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką