Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 27d. 16:47

Žilvinas Žvagulis išteisintas melagingų parodymų byloje, tačiau prokuroras nusileisti neketina

Žilvinas Žvagulis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Žilvinas Žvagulis

Vilniaus miesto apylinkės teismas antradienį dėl melagingo parodymų davimo Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje išteisino atlikėją Žilviną Žvagulį.

Prokuratūra siūlė jam skirti 7532 eurų baudą.

Ž.Žvagulis kaltintas, kad melagingai liudijo posėdyje apklausiamas Darbo partijos neoficialios buhalterijos byloje 2012 metų rugsėjo 7 dieną. Prokuratūra kaltino, kad Ž.Žvagulis davė melagingus parodymus, jog koncertuodamas Darbo partijos renginiuose, pagal sutartį, kurią iš Darbo partijos pusės pasirašė „darbietė“ Vitalija Vonžutaitė, 2005-2006 metais jis jokio honoraro negaudavo, koncertavo tik už transporto išlaidas, kurios siekė 400-500 litų, esą tūkstantinio atlygio už koncertus nebuvo.

Vilniaus miesto apylinkės teismas mano, kad Ž.Žvagulis buvo verčiamas duoti parodymus prieš save.

Generalinės prokuratūros prokuroras nelinkęs sutikti su teismo nuosprendžiu ir ketina jį skųsti. Jis sako, kad už melagingus parodymus buvo nuteista ir dainininko vadybininkė, nuosprendis yra įsiteisėjęs.

Prokuratūros duomenimis, už Ž.Žvagulio koncertus buvo mokama iš neoficialios partijos kasos, už kiekvieną koncertą jam buvo sumokama po 5 tūkst. litų. Darbo partijos būstinėje rastuose išlaidų orderiuose nurodyta, kad Ž.Žvaguliui už vieną koncertą mokėti 5 tūkst. litų (apie 1,4 tūkst. eurų).

2013 metų liepą Darbo partijos byloje nuosprendį paskelbęs Vilniaus apygardos teismas prokuratūrai pasiūlė įvertinti galbūt melagingus kai kurių liudytojų parodymus. Tarp šių liudytojų buvo paminėti tuometiniai Seimo nariai, „darbiečiai" Valdas Skarbalius, Saulius Bucevičius, žinomi atlikėjai Ž.Žvagulis ir Juozas Liesis. Buvę Seimo nariai ir J.Liesis taip pat perduoti teismui.

Per visą tyrimą dėl melagingų parodymų įtarimų sulaukė 20 asmenų.

Už melagingų parodymų davimą įstatymas numato baudą, viešuosius darbus, laisvės apribojimą, laisvės atėmimą.

Į teismą neatvyko, nes serga

Žilvinas Žvagulis teisme antradienį nepasirodė. 15min susisiekus su atlikėju, šis teigė, kad šiuo metu stipriai serga, jį kamuoja aukšta temperatūra.

Apie teismo sprendimą dainininkas taip pat sakė nežinojęs, tačiau iš 15min išgirdęs sau palankų verdiktą, nudžiugo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką