Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 10d. 18:28

Žinomi kauniečiai Kaziuko mugėje ieško ir egzotikos, ir naujovių, ir duonos kasdieninės

Gerda Žemaitė, Petras ir Liveta Kazlauskai, Ingrida Kazlauskaitė
Loretos Kondratės nuotr. / Gerda Žemaitė, Petras ir Liveta Kazlauskai, Ingrida Kazlauskaitė

Veltinės šlepetės, sraigės, verbos, saldėsiai, lietuviški kvepalai, kvepiančios žvakės, naminė duona, kumpiai – tai tik dalis gėrybių, kuriuos iš greta „Žalgirio“ arenos vykstančios Kaziuko mugės šeštadienį į savo namus parsinešė žinomi kauniečiai.

„Čia tiek visko daug, kad net akys raibsta! Įsigyti kažką ir sau, ir artimiesiems mugėje būtina! Juolab, kai pamatai ne tik įprastų, bet neregėtų gaminių“, – sakė televizijos gelbėtoja Gerda Žemaitė.

Jos lauknešėlyje iškart atsidūrė naminė rūkyta višta, kuria žadėjo vaišinti savaitgalį į svečius užsuksiančius bičiulius.

Dukterėčiai G.Žemaitė nupirko pliušinį zuikutį, po keletos savaičių papuošiantį ne vienerius Šv. Velykas švęsiančius namus. Iš rankdarbių meistrų žinoma kaunietė įsigijo stiklo butelį, kuris, prisilietus stiklo meistrams, virto dailiu padėkliuku užkandžiams ar žvakėms.

„Mugėse būtinai nusiperku žvakių. Visokių formų ir kvapų. Nežinau, kodėl, bet būtent be šio atributo man lyg ir kažko trūktų“, – su šypsena sakė šįkart lietuviškoms „Aromika“ žvakėms pirmenybę suteikusi G.Žemaitė.

Loretos Kondratės/Gerda Žemaitė
Loretos Kondratės/Gerda Žemaitė
Loretos Kondratės/Liveta Kazlauskienė, Ingrida Kazlauskaitė, Gerda Žemaitė
Loretos Kondratės/Liveta Kazlauskienė, Ingrida Kazlauskaitė, Gerda Žemaitė

Ji vertina ir natūralias kūno priežiūros priemones ir medžio dirbinius. Kai ką pašnekovė randa būtent tik mugėse, nes savo rankų darbo grožybių namūdininkai dažnai net netiekia parduotuvėms.

Šokėjas Saulius Skambinas į „Kaziuką“ eina dairydamasis veltinių gaminių, ypač šlepečių. Prieš pavasarį, anot jo, patogu atnaujinti namus ir dažniausiai juose „įdarbintus“ įrankius – menteles, samčius, padėkliukus.

„Riestainiai, meduoliai.... Ir šiaip smagu pasidairyti, kas ką kuria, kuo gyvena“, – kalbėjo S.Skambinas.

Loretos Kondratės/Saulius Skambinas
Loretos Kondratės/Saulius Skambinas

Kaziuko mugė – tikra šventė dainininkų Kazlauskų šeimai. Liveta, Petras ir Ingrida namo grįžta nešini daugybe įvairių gėrybių pilnų krepšelių.

Vos pradėję dairytis po prekystalius, jie iškart pastebėjo viliojančiai atrodančias Lietuvoje užaugintas ir valgyti paruoštas sraiges.

„Negalėjau praeiti! Nusipirkau, tad, vakare tikrai pasimėgausime“, – patikino kelias dešimtis sraigių įsigijusi L.Kazlauskienė.

Loretos Kondratės/Ingrida, Liveta ir Petras Kazlauskai
Loretos Kondratės/Ingrida, Liveta ir Petras Kazlauskai

Damas suviliojo ir ryškiaspalviai plaukų aksesuarai, naminiai pyragai, sūdyti lašiniai, megzti rankdarbiai, medus su uogomis bei imbieru.

Puikiai nusiteikusi L.Kazlauskienė Kaziuko mugėje trumpam net perėmė iniciatyvą iš vieno verbų prekeivio.

„Per dešimt minučių pardaviau net keturias verbas! Vyriškio prekyvietė įsikūrusi mugės pabaigoje, kur lankytojų srautas mažesnis, tai jam reikėjo pagalbos“, – su šypsena patikino L.Kazlauskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką