Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 4d. 15:07

Žinomi šalies žmonės siūlo būdą kovoti su virusu: Kovo-11-ąją kviečia švęsti internete

Beata Nicholson, Vaidotas Valiukevičius, prof. Vytautas Landsbergis, prof. Alfredas Bumblauskas
15min nuotr. / Beata Nicholson, Vaidotas Valiukevičius, prof. Vytautas Landsbergis, prof. Alfredas Bumblauskas

Dėl koronaviruso grėsmės Seimo valdybai atšaukus Kovo 11-osios trisdešimtmečio šventės minėjimą Seime bei paskelbus rekomendacijas neorganizuoti masinių renginių, žymūs Lietuvos visuomenės žmonės – prof. Vytautas Landsbergis, Beata Nicholson, Gabrielė Martirosian, grupė „The Roop“, prof. Alfredas Bumblauskas buriasi ir kviečia kitus visuomenės lyderius bei visus Lietuvos žmones Kovo 11-osios trisdešimtmetį paminėti pasitelkus socialinius tinklus.

Pasak švęsti interneto erdvėje kviečiančių politikos ir pramogų pasaulio garsenybių, turime unikalią progą vietoj atšaukto Seimo posėdžio surengti visuotinę šventę interneto erdvėje – švęsti, kalbėti ir dalintis įspūdžiais galės visi norintys.

„Niekas negali atimti šventės, kurią nešame širdyse. Net jei būtų draudžiama rinktis atvirame ore, rinkimės šeimose ir su draugais, dainuokim ir stebėkim susivokiančią televiziją. Junkimės į interneto akciją „Apginti Kovo 11-ąją!“ – kviečia Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. V.Landsbergis.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Landsbergis
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vytautas Landsbergis

„Gimiau jau laisvoje Lietuvoje, mano karta negali net įsivaizduoti kitokios Lietuvos – be laisvo žodžio, be galimybės būti laisvo pasaulio laisvais piliečiais. Tačiau iš savo tėvų mes puikiai žinome – tai, kas mūsų kartai padovanota, dar vos prieš tris dešimtmečius buvo tik didelė svajonė. Didžiuokimės savo laisve, triukšmingai švęskime jos gimtadienį kur bebūtume“, – sakė televizijos ir radijo laidų Gabrielė Martirosian.

Pasak Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse atstovausiančios grupės „The Roop“, Kovo 11-oji yra visos Lietuvos gimtadienis.

„Tai mūsų laisvės gimtadienis ir mes bet kuriuo atveju jį švęsime. Esame kūrėjai, tad mums laisvė itin svarbi, nes laisvai galime kurti ir per muziką išsakyti tai, kas svarbu. Kviečiame visus jungtis prie šios iniciatyvos ir švęsti“, – komentavo grupės „The Roop“ narys Vaidotas Valiukevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ „The Roop“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./ „The Roop“

„Gyvename, nors ir karo nuojautų neišvaikydami, saugiausioje Lietuvoje visos Lietuvos istorijos kontekste. Gyvename ir turtingiausioje Lietuvoje – tiek dvasiškai, tiek materialiai. Seniai lyginame Liepos 6-osios, Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios Lietuvą ir visada pakartojam, kad Kovo 11-osios Lietuva yra pasaulio istorijos veikėja – nuo jos prasidėjo sovietų imperijos irimas. Nors siaučia kita neganda, bet ji neturėtų mums leisti nukabinti nosis ir užmiršti Kovo 11-osios trisdešimtmetį. Tai mūsų Lietuvos pradžia“, – akcentavo istorikas, prof. Alfredas Bumblauskas.

Vito Jankevičiaus nuotr./Alfredas Bumblauskas
Vito Jankevičiaus nuotr./Alfredas Bumblauskas

„Nors šiais metais su šeima liksime namuose, bet mes Kovo 11-ąją tikrai švęsime. Skaniai, su juoku ir meile. Tad junkimės visi į vieną kanalą ir dalinkimės šiltomis emocijomis iš mūsų Laisvės gimtadienio“, – ragino televizijos laidų vedėja ir kulinarinių knygų autorė Beata Nicholson.

Išsamus renginio scenarijus ir daugiau informacijos, kaip prisijungti prie šventės minėjimo internetu ir socialiniais tinklais – jau netrukus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:47
17:02

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:24
01:30
00:20

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką