Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 26d. 14:33

Žinomi žmonės išbandė įgūdžius vandenyje: Svaras į baseiną nėrė su kario uniforma

Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Vaida Grikšaitė-Česnauskienė ir Justinas Jarutis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Vaida Grikšaitė-Česnauskienė ir Justinas Jarutis

Antradienio rytą Lietuvos vaikų ir jaunimo centre (LVJC) vyko „plaukti NEskęsti“ renginys, kurio metu įžymūs žmonės nėrė į baseiną ir išbandė savo išgyvenimo vandenyje įgūdžius. Taip Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Justinas Jarutis ir kitos žvaigždės siekė atkreipti visuomenės dėmesį į skęstamumą ir parodyti jo mažinimo galimybes.

Plaukimas – ne tik malonus, bet ir gyvybiškai svarbus įgūdis. Nuo jo priklauso žmogaus galimybės išgyventi, patekus į nepalankias situacijas vandenyje. Nors Lietuvoje situacija gerėja, bet skęstamumo rodikliai išlieka vieni didžiausių pasaulyje.

Renginyje Justinas ir Justina Jaručiai, Gabrielius Liaudanskas-Svaras, Laura Vagonė, Tadas Pocius, Giedrė Valavičiūtė, Valdas Jankauskas, bei vaikai nėrė į baseiną ir išbandė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Nyderlandais parengtą „Plaukimo ABC“ programą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcija „plaukti NEskęsti“
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Akcija „plaukti NEskęsti“

Ši programa yra išskirtinė tuo, kad moko vaikus ne tik plaukti, bet ir kitų gyvybiškai svarbių įgūdžių: kaip elgtis netikėtai įkritus į vandenį su drabužiais, kaip orientuotis po vandeniu be plaukimo akinukų, kokiu būdu nuplaukti didesnį atstumą ir ilgiau išsilaikyti vandens paviršiuje kritinėse situacijose.

Renginio akimirkos – galerijoje:

Taip pat renginyje trumpai pristatytos ir kitos plaukimo programos, skirtos skęstamumo ilgalaikėje perspektyvoje mažinimui. Be to, supažindinta su nauja galimybe tėvams veiksmingai mokyti savo vaikus plaukti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką