Dabar populiaru
Publikuota: 2018 kovo 2d. 10:32

Žinomų lengvaatlečių atidaryta sporto studija sudomino ir garsius kolegas, ir šou pasaulio atstovus

Austra Skujytė, Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė ir Inga Budrienė
Loretos Kondratės nuotr. / Austra Skujytė, Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė ir Inga Budrienė

Olimpietė Rasa Drazdauskaitė ir ilgų nuotolių bėgikė Monika Juodeškaitė jau kurį laiką viena kitą vadina ne tik kolegėmis, bet ir draugėmis – jos Kaune atsidarė sporto studiją „StimFit“, kurioje geresnės savijautos, tvirtesnių raumenų, dailesnių kūno formų siekia tiek eiliniai miestiečiai, tiek profesionalūs sportininkai.

Ketvirtadienio vakarą į vienintelės tokios erdvės laikinojoje sostinėje oficialų atidarymą atvyko olimpinio medalio savininkė Austra Skujytė, parolimpinis čempionas Mindaugas Bilius, Seimo narys Gediminas Vasiliauskas, švenčių planuotoja Inga Budrienė, aktoriai Rita ir Marius Sekmokai, dainininkė Viktorija Vaičaitė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, televizijos laidos vedėjas Tomas Grigaitis, tapytoja Gintė Ramutytė, papuošalų iš natūralių akmenų kūrėja Jūratė Kalvaitienė, grupės „16 Hz“ nariai Petras ir Robertas Jucevičiai bei kiti.

Loretos Kondratės nuotr./Inga Budrienė
Loretos Kondratės nuotr./Inga Budrienė

R.Drazdauskaitė pasakojo, jog viso kūno elektrostimuliacinėmis treniruotėmis susidomėjo patyrusi sunkią kojos traumą.

„Gydama daug visko mačiau. Domėjausi, kaip žmonės atsigauna po sudėtingų traumų, kaip apskritai treniruoja giliuosius kūno raumenis, kurių įprastais užsiėmimais sporto salėje „nepasieksi“. Taip atradau elektrostimuliaciją“, – pasakojo profesionali sportininkė.

Praktiškai išmėginusi neįprastų treniruočių naudą, ji ėmė svarstyti apie nuosavos sporto studijos atidarymą. Bendradarbiauti sutiko iš Amerikos po septynerius metus trukusių studijų bei sportinės karjeros į Lietuvą grįžusi M.Juodeškaitė. Sportininkės per mėnesį susirado tinkamas patalpas Laisvės alėjoje ir Vokietijoje įsigijo įrangą.

„Ilgiausiai užtruko remontas“, – su šypsena sakė M.Juodeškaitė.

Loretos Kondratės nuotr./Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė
Loretos Kondratės nuotr./Rasa Drazdauskaitė, Monika Juodeškaitė

Visų kūno raumenų elektrostimuliacinei treniruotei reikia kelių dalykų – aprangos, kostiumo su dvidešimčia impulsus skleidžiančių daviklių bei užsiėmimo intensyvumą reguliuojančio aparato. Visais šiais dalykais pasirūpina studijos specialistės, o sportuojančiajam patariama turėti kojines arba sportinius batelius.

Treniruotė tetrunka 20 minučių. Jos metu R.Drazdauskaitė arba M.Juodeškaitė rodo, kokius pratimus reikia atlikti tuo metu, kai elektra ima veikti raumenis. Jos intensyvumą galima reguliuoti atsižvelgiant į pakantumą srovei ir tai, kokioms kūno zonoms norima skirti daugiau dėmesio – sėdmenims, pilvo presui, blauzdoms, nugarai ar kam kitam.

„Varžyboms šiuolaikiniai sportininkai ruošiasi ne tik įprastu būdu, bet ir moderniųjų technologijų pagalba. Pavyzdžiui, pravartu pasitikrinti kūno būklę, abiejų pusių sinchroniškumą ir jėgą. Elektrostimuliacija sporte taikoma plačiai. Ji tikrai turi efektą. Ir ne tik tada, kai nori pasiekti geresnių rezultatų, tačiau ir tuo atveju, jei vargina skausmas“, – sakė A.Skujytė.

Loretos Kondratės nuotr./Austra Skujytė
Loretos Kondratės nuotr./Austra Skujytė

Ji patarė visuomet pasidomėti, kiek treniruojantysis neįprastos įrangos pagalba turi žinių sporte ir kineziterapijoje. „Pasitikėti savo treneriu reikia“, – sakė A.Skujytė.

„Buvo labai įdomu išmėginti, kas tai yra. Buvau girdėjusi daug gerų atsiliepimų. Tik, kai tave stebi dešimtys žmonių, buvo sunku susikaupti“, – sakė atidaryme viso kūno raumenų elektrostimuliaciją išmėginusi V.Vaičaitė.

„Impulsas tikrai intensyvus ir, darant pratimą, reikia įtempti raumenis norint jam pasipriešinti. Net po trumpos treniruotės galiu pasakyti – rytoj tikrai jausiu ilgai nemankštintas vietas!“ – juokėsi R.Jucevičius, kartu su atidaryme buvusiais svečiais paragavęs ir „sveikuoliško“ torto – be cukraus ir be gliuteno.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką