Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 12d. 10:35

Žvaigždžių dulkėms nusėdus

Donata Virbilaitė
Redakcijos archyvo nuotrauka / Donata Virbilaitė

Šimtai tūkstančių ištisus mėnesius nesitraukiančių nuo televizorių ekrano gerbėjų, nervingai spaudančių telefono mygtukus ir lemiančių kitų žmonių likimus, – tokia realybės šou kasdienybė. Kaip klostosi gyvenimai naujų žvaigždžių, kai filmavimo kameros išjungiamos ir šou baigiasi.

Donata Virbilaitė: „Realybės šou užaugina sparnus“

Bene didžiausio žiūrovų susidomėjimo ir palaikymo sulaukė muzikinis realybės šou „Kelias į žvaigždes“. Kelerius metus vykęs projektas užaugino daugybę dainininkų, kurių populiarumas neblėsta ir šiandien. Ir visai nebūtina buvo šį realybės šou laimėti, kad drauge su tavimi dainuotų minios.
„Realybės šou jo dalyviams iš tiesų užaugina sparnus, – teigia Donata. – Tik, deja, neišmoko skraidyti... Todėl, nuskambėjus paskutinei projekto dainai, likimas buvo atiduotas į mūsų pačių rankas. Teko labai daug ir labai sunkiai dirbti, kad nebūčiau pamiršta, galėčiau sėkmingai užsiimti mėgstama veikla ir turėti savo klausytojų auditoriją. Niekas manęs nebestūmė į priekį, privalėjau pasikliauti tik savo jėgomis. Šiandien galiu pasakyti, man pasisekė. Gaila, sėkmė šypsojosi ne viesiems.“
Atlikėja tvirtina, kad antrą kartą į realybės šou, kur uždaroje erdvėje reikia praleisti labai daug laiko, neitų. „Tada dar buvome tokie jauni, nuoširdūs ir gyvenome, kaip mokėjome. Veikiausiai dabar nebegalėčiau taip atsipalaiduoti, pradėčiau keistai, nenuoširdžiai elgtis ir, ko gero, susigadinčiau reputaciją, – šypsosi. – Tiesa, ir sąžinė neleistų. Dabar puikiai suvokiu, kad realybės šou išpūstos žvaigždės yra nesąžininga. Juk kiti dainininkai dešimtmečiais siekia pripažinimo...“

Laimis Bartasūnas: „Gyvenu. Kaip ir visi...“

Redakcijos archyvo nuotraukos/Laimis Bartasūnas
Redakcijos archyvo nuotrauka/Laimis Bartasūnas

Kadaise pasakiškai populiaraus realybės šou „Baras“ nugalėtojas merginų numylėtinis Laimis Bartasūnas buvo tikra žvaigždė. Autografų dalijimas, klykiančios merginos, finale laimėtas prabangus automobilis ir neaprėpiamos perspektyvos žaibo greičiu išpopuliarėjusiam vaikinui atrodė ranka pasiekiamos ir tokios pelnytos...
„Žvelgdamas atgal, dabar kuo puikiausiai suvokiu, kad nesu kuo nors įdomesnis už kitus žmones. Tiesiog tam tikru laiku atsidūriau tam tikroje vietoje, priėmiau sprendimą ir tai turėjo pasekmių“, – sako Laimis. Šiandien vyras tvirtina suvokiantis, kad tos pasekmės buvo labai laikinos ir apčiuopiamos naudos nedavė.
„Gyvenu kaip ir visi žmonės – studijos, sportas, darbas, laisvalaikis, kurio metu daug keliauju“, – kasdienio gyvenimo šydą praskleidžia kadaise į kairę ir į dešinę interviu dalijęs, o vėliau iš žiniasklaidos akiračio ir apskritai Lietuvos pradingęs realybės šou „Baras“ nugalėtojas.

Džordana Butkutė: „Kaip feniksas iš pelenų“

Redakcijos archyvo nuotraukos/Džordana Butkutė
Redakcijos archyvo nuotrauka/Džordana Butkutė

Realybės šou „Akvariumas 2“, priešingai nei jo pirmtakas, siekė paprastiems žmonėms atskleisti, kaip gyvena žvaigždės, kaip jos džiaugiasi, liūdi, myli ir barasi. Daugiausia skandalingo ir žiūrovus pritraukiančio elgesio projekto organizatoriai tikėjosi iš tuo metu gerokai primirštos atlikėjos Džordanos Butkutės. Visų nuostabai, realybės šou eiga pakrypo visai kita linkme.
„Buvau tiesiog savimi. Kalbėjau ir elgiausi nuoširdžiai, kaip elgiuosi visur ir visada. Su begaline laime ir dėkingumu žmonėms prisimenu, kaip pamažu atgavau žiūrovų simpatijas, susigrąžinau gerą vardą ir vėl drąsiai galėjau lipti į sceną dainuoti. Galiausiai žiūrovų buvau pripažinta realybės šou nugalėtoja. Niekada nepamiršiu tos triumfo akimirkos“, – dalijasi mintimis dainininkė.
Atgavusi pasitikėjimą savimi, Džordana tuoj po realybės šou išleido kompaktinę plokštelę ir ėmė koncertuoti. Kone visų pamiršta dainininkė po projekto pakilo kaip feniksas iš pelenų. Populiari atlikėja tvirtina net bijanti prognozuoti, kaip būtų susiklostęs jos gyvenimas, jei nebūtų tapusi „Akvariumas 2“ nugalėtoja.

Antanas Nedzinskas: „Tai nebuvo rimta“

Redakcijos archyvo nuotraukos/Antanas Nedzinskas
Redakcijos archyvo nuotrauka/Antanas Nedzinskas

Niekas nepaneigs, kad tikroji muzikinio realybės šou „Dangus“ žvaigždė buvo ne jo nugalėtojas, bet ekscentriškasis, begalę diskusijų sukėlęs atlikėjas, dabartinis Seimo narys Antanas Nedzinskas. Vaikinas prisipažino dalyvavimo projekte niekada nelaikęs rimtu.
„Tenorėjau pamatyti šou virtuvę, įgyti naujos patirties. Buvau nusprendęs pereiti visas atrankas, o į patį šou neiti. Vėliau persigalvojau, ir atsirado personažas Antanas, kurį vaidinau „Danguje“. Viskas ten buvo nenatūralu nuo pat pradžios iki pabaigos. Vieni vaidino ilgiau, kiti trumpiau, – mintija A. Nedzinskas. – Aš esu jautrus, tad visiškai apsaugoti savęs negalėjau. Pirmiausiai kažkas iš manęs „išmušė“ ritmo jausmą, vėliau ir dainavimą. Šou taip mane paveikė, kad galiausiai balsas nustojo klausyti, iškritau iš įprastų gyvenimo vėžių. Savo kailiu patyriau, kad uždara aplinka keičia socialinius santykius, laiko sampratą ir daugelį kitų labai reikšmingų dalykų...“
Paklaustas, kaip jo gyvenimą pakeitė dalyvavimas realybės šou, Antanas nedvejodamas ištaria: „Dalyvavimas „Danguje“ iš tiesų buvo neeilinis gyvenimo tarpsnis, kupinas linksmų nuotykių ir muzikos, kuria gyvenu iki šiol. Vienaip ar kitaip jis nulėmė ir ateitį, kasdien priimamus sprendimus, kurie mane atvedė prie to, kas esu šiandien ir ką veikiu gyvenime.“

Linas Samaška: „Charizmatiškai asmenybei dėmesio netrūksta“

V. Bakūno („Lietuvos rytas“) nuotrauka/Linas Samaška
V. Bakūno („Lietuvos rytas“) nuotrauka/Linas Samaška

Jei surengtume įspūdingiausių realybės šou rinkimus, be konkurencijos nugalėtų išlikimo realybės šou „Robinzonai“. Išvežti į atšiaurią negyvenamą salą, vyrai ir moterys kovojo su alkiu, fiziniu nuovargiu ir iš visų jėgų stengėsi nugalėti. Galiausiai laurai atiteko Linui Samaškai.
„Robinzonai nebuvo pirmasis ir vienintelis projektas mano gyvenime. Jis ėjo ir praėjo, o gyvenimas tęsiasi. Toliau dalyvauju įvairiose varžybose, užsiimu ekstremaliu sportu bei stengiuosi juo užkrėsti ir kitus – kalba „robinzonas“. – Be abejo, „Robinzonai“ buvo labai įdomus projektas. Sužinojau, kaip vyksta filmavimai, montavimai, kaip rengiamos įvairios manipuliacijos ir montažai. Buvo smagu kitaip save išbandyti. Esu dalyvavęs daugybėje ekstremalių varžybų, bet niekada neturėjau patirties kovoti ir psichologiniu, emociniu aspektu, susikurti tam tikrą vaidmenį ir jo laikytis bet kokia kaina. Iš tiesų tai labai įdomi patirtis.“
Paklaustas, ar nurimus realybės šou aistroms jam netrūksta žiniasklaidos ir visuomenės dėmesio, L. Samaška prapliumpa juokais. „Charizmatiška asmenybė niekada nepritrūks dėmesio“, – užtikrintai sako „robinzonas“.

Specialisto komentaras

Prodiuseris Saulius Urbonavičius–Samas
 

„Realybės šou, per kuriuos dalyviai drauge gyvena ir yra lankomi įvairiausių specialistų, mokytojų, dėstytojų, prodiuserių ir pan., yra 24 valandas per parą veikiantis universitetas. Priklauso tik nuo paties žmogaus, kiek jis sugebės išmokti ir tomis žiniomis pasinaudoti, – kalba prodiuseris. – Dėl galimybės pakliūti į bet kokį realybės šou kovoja tūkstančiai žmonių, ir visai nesvarbu, kiek trunka vieno dalyvio pasirodymas, mes visi puikiai suvokiame, ką tokioje mažoje šalyje reiškia televizijos ir apskritai žiniasklaidos galia. Be abejo, apmaudu, kai pasibaigus realybės šou pasibaigia ir jo dalyvio kelias į šlovę, tačiau, pakartosiu, viskas priklauso tik nuo paties žmogaus.“
Paklaustas, kodėl daugelyje realybės šou šmėsteli ir kokia nors ekscentriška, keista ir daug diskusijų sulaukianti asmenybė, S. Urbonavičius–Samas teigia, kad jos suteikia projektui žavesio. „Jei organizatoriai suburtų visus vienodai gerus ir profesionalius, būtų baisiai nuobodu“, – šypsosi prodiuseris.
 

Žurnalas „JI“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką