Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žvaigždžių dulkėms nusėdus...

Neringa Mažeikienė
Butauto Barausko nuotr. / Neringa Mažeikienė
Šaltinis: Žurnalas „JI“
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kadaise jie buvo garsūs ir visiems pažįstami Lietuvos veidai. Bet... laikas bėga, gyvenimai keičiasi. Kartais net verčiasi 180 laipsnių kampu. Pasidomėkime, ką veikia žmonės, kuriuos seniai arba ne taip seniai vadinome žvaigždėmis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Neringa Mažeikienė
„Motinystė už viską svarbiau“

TV3 projekte „TV pagalba“ Neringa dirbo penkmetį, bet maždaug prieš ketverius metus pradingo iš ekranų. Pasirodo, visą tą laiką žavi trisdešimtmetė atsidavė šeimai. „Turiu du vaikučius – trejų su puse metų sūnelį ir aštuonių mėnesių dukrytę. Visą savo dėmesį skiriu mažyliams. Motinystė už viską svarbiau. Vyras ir vaikai teikia didžiausią džiaugsmą“, – apie savo dabartį pasakoja N. Mažeikienė.

Paprašyta prisiminti televizijos laikus, Neringa šypteli: „Atrodo, kad ką tik viskas buvo. Labai greitai laikas bėga. Laikotarpį televizijoje prisimenu su geromis emocijomis, nostalgija. Kita vertus, daugelis gyvenimo periodų puikūs, nes į viską stengiuosi žvelgti pozityviai. Kai dirbau televizijoje, buvo smagu, auginti vaikus taip pat šaunu.“

Ar Neringą galime tikėtis išvysti ekranuose, ar jai kur kas patogiau gyventi, kai žmonės gatvėje jau neatsisuka? „Sunku pasakyti. Kol kas dar pati maitinu vaikelį, todėl grįžti į televiziją būtų keblu. Net į kitą miestą neišvažiuoju. Tačiau jei ateityje pasitaikytų koks smagus televizijos projektas, gal ir neatsisakyčiau. Nors... reikėtų save išbandyti ir kitoje srityje, nes, be darbo televizijoje, daugiau nieko nesu dirbusi“, – prisipažįsta Neringa.

Asm. albumo nuotr./Sidonija Strikienė
Asm. albumo nuotr./Sidonija Strikienė

Sidonija Strikienė
„Neturėjau jokio noro bendrauti...“

Linksmo būdo Sidoniją daugelis gerai įsiminė iš projekto „Be tabu“. Valytoja ilgai dirbusi moteris tapo šio šou „Metų žmogumi“ ir kartu su dar viena pakeleive buvo išsiųsta atostogų į Gran Kanariją. Netikėtus keliautojų nuotykius kadaise sekė visa Lietuva, o linksmi Sidonijos pamąstymai gyvenimiškomis temomis išgarsino ją visoje Lietuvoje.

Dabar, praėjus keleriems metams, moteris sako, kad po TV šou išgyveno depresiją. „Kurį laiką neužmigdavau naktimis, paskui buvo etapas, kai nesinorėjo matyti žmonių. Daugelis aplinkinių man pasidarė tiesiog bjaurūs. Jie mėgdavo klausinėti, kaip gyvenu, kaip jaučiuosi. O aš neturėjau jokio noro bendrauti, bėgdavau nuo jų. Eidama iš poliklinikos, pasirinkdavau tolimesnį kelią, kad sutikčiau kuo mažiau žmonių“, – atvirauja moteris.

Tačiau ne viskas taip blogai. Kelionę į Gran Kanariją Sidonija prisimena su pačiomis geriausiomis emocijomis. „Niekada nesigailėjau, kad ten vykau. Tai buvo mano pirmoji kelionė į užsienį. Iki šiol esu dėkinga dainininkei Vitalijai Katunskytei, kuri man padovanojo šią galimybę (kelialapį buvo laimėjusi Vitalija, bet ji atsisakė važiuoti atostogų ir padovanojo šį šansą Sidonijai – aut.past.). Jei būtų galima laiką atsukti atgal, nieko nekeisčiau“, – šypteli pašnekovė.

Viganto Ovadnevo nuotr./Mikas Stankevičius
Viganto Ovadnevo nuotr./Mikas Stankevičius

Mikas Stankevičius
„Dabar mano darbas – gaminti sušius“

Aštuoniolikmetis Mikas žaibiškai išgarsėjo po dalyvavimo projekte „Lietuvos talentai“. Ten vaikinas įrodė, kad turi išties neįprastą talentą – moka groti dantimis. Šiuo gebėjimu jis sužavėjo ne tik komisiją, bet ir televizijos žiūrovus. Netikėta šlovė nesusuko galvos jaunuoliui. „Buvo malonu, bet dabar populiarumas blėsta. Dėl to tikrai nesikremtu. Žinoma, būna, kad gatvėje dar kalbina, šūkteli, bet nepykstu. Anksčiau paprašytas net pagrodavau dantimis, o dabar tik nusišypsau smalsuoliams, ir tiek“, – pasakoja M. Stankevičius.

Po pergalės TV projekte Miko gyvenimas gerokai pasikeitė. „Dabar mano darbas – gaminti sušius. Ši veikla man labai patinka, nes visada domėjausi valgio ruoša. Ateityje netgi planuoju studijuoti maisto technologijas. Jei leisite pasvajoti, norėčiau net ir savo restoraną atidaryti. Bet kol kas tai – tik drambliuko svajonės“, – nusijuokia.

Ar televizijoje pelnytas populiarumas padeda? Vaikinas purto galvą: „Kai atėjau darbintis į japoniškų patiekalų restoraną, niekas manęs nepažinojo. Taigi darbą gavau tikrai ne dėl to, kad moku groti dantimis.“

Viganto Ovadnevo nuotr./Dovydas Šamrajus
Viganto Ovadnevo nuotr./Dovydas Šamrajus

Dovydas Šamrajus
„Gera būti pramogų pasaulio užkulisiuose“

Beveik dešimt metų savo dainomis grupės „Pikaso“ vaikinai virpino klausytojų širdis, bet pernai estafetę perdavė jaunesniajai kartai. Buvęs grupės narys D. Šamrajus vienintelis iš trijulės liko pramogų pasaulyje, tik dabar dirba užkulisiuose ir, tiesą sakant, negali tuo atsidžiaugti. Praėjusiais metais Dovydas tapo sostinėje įsikūrusio „Prospekto klubo“ vadovu. Vaikinas ten organizuoja garsių kolegų koncertus ir visai jiems nepavydi „žvaigždiško“ gyvenimo.

„Gera būti pramogų pasaulio užkulisiuose. Žinoma, nemenkinu ir buvusios savo veiklos. Būti dainininku man patiko, bet vadovaujant klubui galimybių tobulėti kur kas daugiau. Jaučiu, kad kiekvieną dieną sparčiai progresuoju, ir tai man labai malonu“, – sako D. Šamrajus.

Retkarčiais bičiuliai paklausia, ar Dovydas neketina grįžti į sceną. Šis sako, kad rimtų minčių vėl dainuoti neturi. „Dabar į šitą sritį žiūriu visai kitaip. Manau, kad daug ką buvo galima daryti kitaip – kur kas geriau ir įdomiau“, – atvirauja pašnekovas.

Ar padeda per „Pikaso“ laikus įgyta patirtis? „Be abejo, dabar viską puikiai pritaikau dabartiniame darbe. Labai praverčia pažintys, kurias užmezgiau dainuodamas“, – šypteli vaikinas.

Gretos Skaraitienės nuotr./Agnė Petravičienė
Gretos Skaraitienės nuotr./Agnė Petravičienė

Agnė Petravičienė
„Politika man niekada nebuvo svetima“

Buvusi realybės šou „Kelias į žvaigždes 2“ dalyvė Agnė Petravičienė niekada savęs nevadino rimta dainininke. Prieš porą savaičių dar kartą įrodė, kad nesieja savo gyvenimo su muzika – moteris tapo Alytaus rajono savivaldybės tarybos nare. Naujomis pareigomis besidžiaugianti temperamentingoji dzūkė sako, kad dainavimas jai liks malonus užsiėmimas.

Kas žavią 34-erių metų moterį paviliojo į intrigų katilu dažnai vadinamą politiką? „Viskas labai paprasta: mano vyras Dainius yra partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys, jis man ir pasiūlė eiti į politiką. Iš pradžių atsisakiau, bet sulaukusi pasiūlymų ir iš kitų partijų pamaniau, jei eisiu į politiką, tai tik drauge su vyru, – paprastai viską aiškina Agnė ir priduria: – Politika man niekada nebuvo svetima. Nepažįstu žmogaus, kuris nepolitikuotų, nes būtent politiniai spendimai daro vienokią ar kitokią įtaką tiek jų pačių, tiek jų vaikų ateičiai. Gaila, kad daug gabių, išsilavinusių žmonių tuo užsiima mėgėjiškai ir tik nedaugelis ryžtasi politikuoti viešai.“

Nauja veikla A. Petravičienės nė kiek negąsdina. Moteris tikina, kad į politiką eina atstovauti savo rinkėjų interesams. Ar šie Agnės žodžiai netušti pažadai, parodys laikas...

Psichologo požiūris
Olegas Lapinas
Psichoterapeutas

„Kaip garsūs žmonės susitaiko su savo populiarumo pabaiga? Nėra vieno atsakymo, nes viskas priklauso nuo konkrečios situacijos ir nuo paties žmogaus. Kai kurie garsūs žmonės, praradę populiarumą, patenka į psichikos specialistų rankas. Tačiau tikrai negalima absoliutinti: yra ir tokių, kurie vėliau imasi rašyti memuarus ir taip išlieja susikaupusias garsios praeities mintis bei emocijas.

Trečia kategorija – žmonės, kurie pranykę iš viešumos pasijunta tarsi naujai gimę. Jie tampa laimingesni ir kur kas laisvesni. Kaip pavyzdį galėčiau paminėti Romos imperijos imperatorių Diokletianą, išgarsėjusį dėl karinių žygių. Sulaukęs maždaug 50 metų, jis persikėlė iš Romos į kaimą ir pradėjo auginti kopūstus. Kai Diokletiano paklausė, kada grįš valdyti Romos imperijos, šis atsakė: „Neužduokite man tokių kvailų klausimų, juk matote, kokių gražių kopūstų užauginau.“ Taigi Romos imperatorius laimę atrado paprastuose dalykuose, o ne didžiulėje šlovėje.“

Dar keli likimai

Gediminas Nadtočis-Natas

Išgarsėjęs realybės šou „Dangus“, dainininkas Gediminas Nadtočis, arba Natas, kurį laiką siekė muzikanto karjeros. Jis rengė koncertus, net dalyvavo „Eurovizijos“ atrankoje. Tačiau po vestuvių su keleriais metais jaunesne mergina Erika vaikino gyvenimas pasikeitė. Jis nutraukė muzikinę karjerą, įsidarbino muzikos įrašais prekiaujančioje bendrovėje. Ir ši veikla buvo neamžina. Jau kurį laiką Natas su žmona ir dukryte gyvena ir dirba Danijos mieste Horsense.

Vaidas Vinks

Daugiau nei prieš dvidešimt metų populiarumu besimėgavusios grupės „Savaitgalis“ lyderis Vaidas Vinks dabar neturi nieko bendra su muzika. Nutraukęs karjerą vyras nusprendė, kad kur kas prasmingesnė veikla – padėti žmonėms. Buvęs „Savaitgalio“ dainininkas tapo budistu ir stengėsi padėti ligotiems nelaimėliams rasti viltį. Be to, Vaidas gydė ligonius alternatyviosios medicinos metodais. Tiesa, apie šią savo patirtį buvęs dainininkas nelinkęs daug pasakoti.

Žurnalas „JI“
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką