TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

„30 Seconds to Mars“ koncerte Taline ant scenos pasirodė ir lietuviškos trispalvės

„30 Seconds to Mars“ (iš kairės): Tomas Miličevicius, Jaredas Leto ir Shannonas Leto
„Scanpix“ nuotr. / „30 Seconds to Mars“ (iš kairės): Tomo Miličevicius, Jaredas Leto ir Shannonas Leto
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį, birželio 21-ąją, Estijos sostinėje Taline vyko tikra vadinamosios MTV kartos šventė. Pirmąjį koncertą Baltijos šalyse surengė viena populiariausių šiuo metu amerikiečių roko grupių „30 Seconds to Mars“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Į Talino dainų festivalio estradą, organizatorių skaičiavimais, sugūžėjo per 12 tūkst. žmonių. Čia pat 2009-aisiais vyko ir daugybę lietuvių sutraukęs Madonnos koncertas. Tiesa, šįsyk ir scena, ir minia buvo gerokai mažesnė, nors galima drąsiai teigti, kad publika šėlo gerokai stipriau. Atrodytų, „30 Seconds to Mars“ – vieni iš daugelio amerikiečių rokerių, tačiau akivaizdu, kad gilūs grupės tekstai ir stiprus emocinis užtaisas retą palieka abejingą. Į koncertą Taline susirinko įvairių žmonių – publikos gretose buvo ir sunkiojo roko, metalo gerbėjų, vyresnių žmonių, šeimų su vaikais, bet daugiausiai jaunimo.

Arčiausiai scenos esančiųjų gretose klyksmai prasidėjo dar pusvalandį prieš koncertą – žmonės netvėrė nekantrumu norėdami sulaukti savųjų dievaičių. Beje, dieną duodami interviu žurnalistams „30 Seconds to Mars“ nariai Shannonas Leto ir Tomo Miličevicius prasitarė, kad grupės vokalistas, žinomas Holivudo aktorius Jaredas Leto (jis yra vaidinęs filmuose „Kovos klubas“, „Rekviem svajonei“, „Amerikos psichopatas“, „Ponas Niekas“ ir kituose, – aut. past.) yra šiek tiek apsirgęs, peršalęs. Dėl to į Skandinavijos ir Baltijos šalių žurnalistų klausimus atsakinėjo tik jiedu. J.Leto prieš koncertą ilsėjosi.

Nutilus foninei muzikai nuaidėjo tikra riksmų jūra, žiūrovai kiekvieną grupės narį pasitiko plojimais, o scenoje pasirodžius J.Leto kone ėjo iš proto. Jei jis ir blogai jautėsi, to neparodė. Svetinga minia, tūkstančiai „namų darbus“ padariusiu klausytojų, mokančių žodžius atmintinai, sukūrė Talino dainų slėnyje neįtikėtinai draugišką atmosferą. Net koncerte lankęsi užsienio žurnalistai, kurie nėra tokios muzikos gerbėjai, sutiko, kad „30 Seconds to Mars“ verti aukščiausių įvertinimų. Beveik dvi valandas trukusio koncerto metu tiek Jaredas Leto, tiek būgnais grojęs jo brolis Shannonas ar gitara skambinęs Tomo, atrodė, atidavė visą save.

Ore sklandė meilė

Itin susirinkusiems širdį glostė bičiuliškas J.Leto bendravimas. Nors jis užplūdusioms emocijoms reikšti nevengė panaudoti angliško keiksmažodžio „fuck“, jo prisipažinimai meile publikai ir Estijai sulaukė džiaugsmo bangos. „30 Seconds to Mars“ atliko tiek akustinių, tiek įprastų savo kūrinių versijų. J.Leto vis paklausdavo minios, kokį jie kūrinį norėtų išgirsti ir apgailestavo neatvykęs į Baltijos šalis anksčiau. „Jei būčiau žinojęs, kad čia taip nuostabu, būtume jau seniai čia surengę koncertą. Tai neįtikėtina, čia turbūt geriausia vieta koncertuoti visoje planetoje“, – aidint plojimų audrai šaukė 39-erių amerikietis. Tiesa, kartas nuo karto koncerto pradžioje pasigirsdavo, kad J.Leto mėgina patausoti peršalusį balsą, bet vėliau, akivaizdu, užvestas šėlstančios publikos, jis nutarė negailėti savęs. Žiūrovai atsilygino tuo pačiu.

VIDEO: "30 Seconds to Mars" grupės koncertas Estijos sostinėje Taline
Daugiau kaip dešimties tūkstančių minią „30 Seconds to Mars“ lyderis, regis, laikė kumštyje – jie ne tik kartu dainavo visas dainas, bet ir pakluso raginimams šokinėti, šokti, šaukti. Nors apsaugos darbuotojai stengėsi neleisti žmonėms sėdėti ant kitų pečių, J.Leto tokį draugiškumą skatino. „Na, skaičiuoju iki dešimt, parodykite, kokie jūs draugiški, pakelkite savo draugus ant pečių!“ – ragino jis, o klausytojai vykdė.

Jausmingos grupės dainos neapsiėjo be ašarų – akivaizdu, kad ne viena mergina šio koncerto laukė labiau nei bet kurio savo gimtadienio. Tačiau besijuokiančių iš to nebuvo, atrodė, kad minia tarsi skęsta masinėje euforijoje.

Ypač daugeliui patiko „specialieji“ efektai – iš scenos pažerti raudoni dideli balionai, kurie nušuoliavo per minios rankas. Koncertui einant į pabaigą prie scenos buvo sukelta baltų dūmų ir „sniego“ pūga, suteikusi dar didesnį kitos realybės pojūtį.

Koncerto metu nuskambėjo garsiausi grupės kūriniai „Closer To The Edge“, „The Kill“, „A Beautiful Lie“, „From Yesterday“, „Kings and Queens“, „Hurricane“, „This is War“ ir kitos dainos.

Lietuvių šlovės akimirka

J.Leto klausė, iš kokių šalių yra atvykę klausytojai, paaiškėjo, kad itin daug „30 Seconds to Mars“ gerbėjų atvyko iš Suomijos. Ne taip gausiai, bet buvo ir latvių, lietuvių. Bene didžiausiu džiaugsmu ištikimiems grupės gerbėjams tapo kvietimai užlipti į sceną. Pirmais laimingaisiais tapo mergina ir vaikinas su skiautere, už kurią jis ir buvo pakviestas. Jiems J.Leto leido ant scenos fotografuoti minią ir pozuoti prie jo mikrofono. „Dabar apsimesk, kad dainuoji jiems, tavo draugams labai patiks ši nuotrauka“, – fotografuodamas laimingą vaikiną sakė grupės lyderis.

Amerikiečiai sugalvojo ir daugiau pramogų. „Visi nutilkite, pasakysiu koncertą filmuojančiam operatoriui, kad atvažiavom į Estiją, o į koncertą niekas neatėjo. Tada jis pasuks kamerą į jus ir klykite kiek turite jėgų, įdėsime į savo svetainę, bus jėga“, – kalbėjo J.Leto. Minia žavėdamasi atrakcija kaip mat tai vykdė. Tačiau vakaro kulminacija tapo masinės gerbėjų linksmybės kartu su grupe ant scenos. Išėję biso „30 Seconds to Mars“ prisipažino nenorintys lipti nuo scenos, jie atliko net keletą kūrinių, o tuomet J.Leto pasiteiravo publikos, kas norėtų užlipti pas jį. Iškilo rankų miškas, o jis vieną po kito rinkosi vaikinus ir merginas, kuriems apsauga padėjo užlipti pas savo dievaičius. Supratę, kad turi progą pabūti prie pat „30 Seconds to Mars“, klausytojai plūstelėjo arčiau scenos, į kurią po J.Leto asmeninių kvietimų užlipo daugiau kaip 20 žmonių.

O tuomet pasirodė ir lietuvaičiai. Dvi ant scenos pakviestos merginos čia užlipo apsisiautusios Lietuvos vėliavomis, o skambant paskutiniajai dainai jomis mojo. Veikiausiai jas klausytojų minioje bus galima pamatyti ir kuomet amerikiečiai atvyks į Lietuvą, lapkričio 3-ąją.

Išankstinė bilietų prekyba į „30 Seconds to Mars“ koncertą Vilniaus „Siemens“ arenoje „Tiketos“ klubo nariams prasidės nuo rytojaus ir vyks iki birželio 26 dienos, pirmųjų bilietų kaina nuo 99 Lt. Vieša prekyba bilietais prasidės birželio 27 d. Bilietus platins „Tiketa“.

VIDEO: Hurricane (partial) - 30 Seconds To Mars @ Tallinn 6/21/2011

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką