Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 rugpjūčio 14d. 12:46

AGATA lietuvių atlikėjams paskirstė 4,44 mln. eurų: paskelbti klausomiausi 2018-ųjų kūriniai

Vaido Baumilos ir pučiamųjų orkestro koncerto akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vaido Baumilos ir pučiamųjų orkestro koncerto akimirka
Lietuvos gretutinių teisių asociacija „AGATA“ du kartus per metus paskirsto ir išmoka atlygį Lietuvos ir užsienio atlikėjams bei fonogramų gamintojams. Už 2018 m. „AGATA“ paskirstė 4,44 mln. Eur sumą.

Šiuo metu išmokamas 3,24 mln. Eur atlygis už 2018 m. antrą pusmetį, rašoma pranešime spaudai. Šią sumą sudaro 1 mln. 112 tūkst. Eur už muzikos įrašų viešą naudojimą Lietuvoje per 2018 m. II pusmetį ir 1 mln. 672 tūkst. Eur kompensacinis atlyginimas (renkamas už tuščias laikmenas ir įrenginius) už 2018 m. Jau išmokėta daugiau nei 1,5 mln. Eur suma.

Likusi suma AGATA narius pasieks rugsėjo mėnesį. Sausio mėnesį atlygis mokamas už praėjusių metų pirmą pusmetį, o liepos mėnesį – už antrą praėjusių metų pusmetį, čia prisideda ir tuščios laikmenos atlygis už visus metus. Tuščios laikmenos atlyginimą be muzikos industrijos atstovų taip pat gauna ir aktoriai.

Asociacija „AGATA“, atlikėjų ir įrašų gamintojų vardu, renka atlygį už muzikos įrašų viešą naudojimą Lietuvoje. Tai pajamos, gaunamos už suteiktas licencijas naudoti muzikos įrašus televizijos ir radijo eteryje, viešose vietose (kavinėse, parduotuvėse, renginiuose, kitur) ar kitais būdais. Uždirbta suma priklauso nuo to, kiek kartų ir kur buvo naudojama Lietuvos muzikantų muzika.

Per 2018 m. gautas 13 tūkst. Eur atlygis iš 12 giminingų užsienio asociacijų už lietuviškų įrašų transliavimą užsienyje. Didžiausios sumos atkeliavo iš Lenkijos, Švedijos, Jungtinės Karalystės ir Danijos. AGATA atstovauja ne tik Lietuvos atlikėjams ir fonogramų gamintojams, bet ir giminingų užsienio asociacijų narių teisėms LR teritorijoje.

Išaugo ir surinkta suma iš tarptautinių muzikos platformų (Spotify, Deezer, Apple Music, iTunes, Youtube ir kt.). 2018 m. pabaigoje AGATA į tarptautines platformas jau buvo įkėlusi 670 savo narių leidinių. Savo mylimus atlikėjus bei grupes žmonės gali paremti ir asmeniškai per didžiausią lietuviškos muzikos klausymo platformą „Pakartot.lt“.

Nendrės Žilinskaitės nuotr./Sauliaus Prūsaičio koncerto Palangoje akimirka
Nendrės Žilinskaitės nuotr./Sauliaus Prūsaičio koncerto Palangoje akimirka

Rėmimo suma yra priskiriama grupei ar atlikėjui ir taip pat išmokama kartu su 2018 m. II pusmečio atlygiu. Asociacija ne tik skirsto atlygį atlikėjams, bet ir renka tikslius statistinius duomenis apie grojamiausius ir klausomiausius atlikėjus ir grupes Lietuvoje. Taip pat kiekvieną savaitę skelbia klausomiausių singlų ir albumų topą. Jis pateikiamas naudojantis tarptautinių muzikos platformų (Spotify, Deezer, Apple Music, iTunes ir kt.) perklausų Lietuvos teritorijoje statistika.

Tai vienintelis oficialus Lietuvos teritorijoje veikiančių muzikos klausymo platformų topas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dynoro pasirodymas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Dynoro pasirodymas

Naudojant šiuos duomenis paskelbta, kad 2018 m.:

• klausomiausias lietuviškas albumas tarptautinėse muzikos pasiklausymo platformose (Spotify, Deezer, Apple Music ir pan.) – grupė „Lilas ir Innomine“ ir jų daina „Leisk man šlykštėtis“;

• klausomiausia lietuviška daina tarptautinėse muzikos pasiklausymo platformose – Dynoro „In my mind“;

• grojamiausia lietuviška daina radijo stotyse – Vaidas Baumila „Suknelė“;

• daugiausiai perklausų Lietuvos teritorijoje platformoje „Youtube“ surinkusi lietuviška daina – Saulius Prūsaitis „39”;

• klausomiausia lietuviškos muzikos platformos „Pakartot.lt“ daina – grupė „G&G Sindikatas“ „Grįšiu vėlai“.

Jau 20 metų Lietuvos atlikėjams atstovaujanti ir vienijanti Lietuvos gretutinių teisių asociacija „AGATA“ rūpinasi atlikėjų teisių įgyvendinimu ir vykdo visuomenės švietimo veiklą intelektinės nuosavybės teisės srityje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką