Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2013 liepos 28d. 20:53

Atlikėja Imany Vilniaus senamiestyje gerbėjus privertė šėlti negailint jėgų

Imany
Mariaus Žičiaus/Žmonės.lt nuotr. / Imany

Šiltą sekmadienio vakarą Vilniaus universiteto Didįjį kiemą užtvindė tolimosios Afrikos įkvėpti muzikos garsai ir nepaprastas vokalas. Čia besibaigiant savaitgaliui pasirodymą surengė Nadia Mladjao, geriau žinoma sceniniu vardu Imany, reiškiančiu viltį.

Pietų Prancūzijoje gimusi ir šiuo metu ten gyvenanti dainininkė į Vilnių atvyko kartu su 14 muzikantų ir techninio personalo komanda.

Koncertą šimtams savo gerbėjų Imany pradėjo daina „Can You Help Me“ ir iš karto po jos pasisveikino su susirinkusiais klausytojais.

„Labas vakaras! Kaip jūs? Ačiū, kad pasikvietėte mane į Vilnių. Ar gerai ištariau jūsų miesto pavadinimą?“ – klausytojų klausė dainininkė ir sulaukusi pritarimo dėl taisyklingai ištarto pavadinimo, atliko dar vieną gerai žinomą dainą „Kisses In the Dark“. O dainuojant „You Will Never Know“ kūrinį su Imany melodiją traukė visa VU didžiajame kieme susirinkusi publika.

O prieš atlikdama dainą „Where Have You Been“, vakaro žvaigždė paaiškino šio kūrinio reikšmę ir kuo ši daina ypatinga.

Imany koncertas
Imany koncertas

„O ši daina yra speciali ir skirta tiems, kurie kada nors buvo palikti. Užsimerkite ir įsivaizduokite savo ex nužudymą… Taip, tai nėra gerai. Skaudu, kai tave palieka, tada daug verki, tačiau kai nustoji verkti, supranti, kad esi laisvas. Ši daina skirta jūsų laisvei”, – susirinkusiems gerbėjams Vilniuje kalbėjo Imany.

Sekmadienio koncerte dainininkė atliko ne tik savo kūrybos dainas, tačiau ir perdainavo visiems gerai žinomus kūrinius, tokius kaip „Queen“ daina „Bohemian Rapsody“.

„Ei, čia ramu kaip bažnyčioje, bet čia juk ne bažnyčia. Pašokite!”, – romantiškų ir lyrinių dainų užliūliuotus gerbėjus ragino Imany ir kvietė šokti kartu su ja uždainavus dainą „Pray For Help“.  

„Ačiū, man patinka šis žodis – ačiū. Aš pirmą kartą esu Vilniuje ir žinote ką? Šis pasirodymas yra paskutinis koncertiniame ture, todėl šiandien švęsime“, – iš savo vietų atsistoti visus sėdinčius ragino Imany ir paprašė visų dainuoti kartu su ja.

Skleidžia žinią apie Komorų salas

Prancūzijoje gimusi atlikėja labai didžiuojasi savo šaknimis, kurios siekia Komorų salas Indijos vandenyne, išsidėsčiusias tarp Madagaskaro ir Mozambiko.

„Jūs nežinote šios šalies, nes ji labai maža. Niekas jos nežino. Jos nėra netgi žemėlapyje. Tad džiaugiuosi galėdama būti Vilniuje ir kalbėti apie savo šalį. Žingsnis po žingsnio ir pasaulis sužinos apie Komorų salas. Mes esame labai mieli žmonės, tik niekas apie mus nežino. Tad šį vakarą, kai grįšite namo, „Vikipedijoje“ paieškokite šios šalies“, – ragino gerbėjus Imany ir atliko dainą „Take Care“, kurioje skamba žodžiai ne tik anglų, bet jos gimtąja kalba. Dainos metu dainininkė itin taisyklingai lietuviškai ištarė „aš myliu jus“, tuo pavergdama dar daugiau lietuvių širdžių.  

Martynas Tyla ir Donatas Montvydas
Martynas Tyla ir Donatas Montvydas

Koncertui einant į pabaigą, visi, susirinkę universiteto kieme, buvo pakviesti arčiau scenos šokti kartu su Imany bei jos muzikantų grupe. Vėliau dainininkė atliko dainą apie niekuomet nesikeičiančius vyrus „Please and Change“. Prieš šią dainą Imany pamokė į jos koncertą atėjusias moteris niekada nesistengti keisti savo vyro savybių, charakterio, įpročių: „Jeigu jums išties kas nors nepatinka, geriau pakeiskite tą vyrą kitu.“

Kai Imany atsisveikino su savo gerbėjais Lietuvoje ir nulipo nuo scenos, susirinkusieji nenorėjo jos taip lengvai paleisti. Po kelias minutes trukusių ovacijų ir skandavimo, dainininkė grįžo į sceną ir atliko dainą, kuri vadinasi taip pat, kaip ir jos debiutinis albumas „The Shape of a Broken Heart“. Šį jausmingą kūrinį ji skyrė savo močiutei, kuri palaidojo visus savo vaikus, iki jiems sukako šešeri. Išskyrus Imany mamą. 

Jau ištikrųjų baigdama savo pasirodymą Vilniuje, dainininkė privertė šėlti visą publiką – šaukti, ploti, šokinėti. Galiausiai, pati Imany nusileido nuo scenos ir įbėgo į gerbėjų minią ir kartu su jais dainavo. Grįžusi ant scenos ir dainuodama paskutinius akordus ji išsileido savo afrikietiškas kaseles ir pasidavė muzikos šėlionėms. Gerbėjai skolingi neliko – skandavo „ačiū“ ir negailėdami delnų plojo juos pakerėjusiai Imany. 

Tarp susirinkusiųjų į Imany koncertą buvo matyti ir gerai žinomų veidų, tai Donatas Montvydas, jo vadybininkas Martynas Tyla su širdies drauge Neringa Zeleniūte, ledo ritulininkas Dainius Zubrus.

Imany
Imany

Ilgas kelias link muzikos

Nadia gimė 1979 metais išeivių iš Komorų salų šeimoje. Paauglystėje dainininkė buvo perspektyvi šuolininkė į aukštį, tačiau vėliau ji pasirašė kontraktą su „Ford Models Europe“ ir pradėjo modelio karjerą. Prieš grįždama gyventi atgal į Prancūziją, Imany net septynerius metus praleido JAV.

Tačiau 2008 metais jauna ir niekam nežinoma mergina atvyko į Paryžių. Tuo metu Nadia teturėjo keletą drabužių, savo nuotraukų „buką“ ir pačios sukurtą įrašą. Tai buvo lemtinga akimirka merginai, daug metų dirbusiai Niujorke modeliu. Paryžiuje ji pradėjo rašyti savo, kaip dainininkės istoriją.

Netrukus ji pradėjo dainuoti miesto baruose ir džiazo klubuose, tačiau savo šlovės valandą ji išgyveno pasirodžius jos debiutiniam albumui „The Shape of a Broken Heart“, kuris buvo išleistas 2011 metais. Šis albumas Prancūzijoje ir Graikijoje tapo platininiu, o Lenkijoje jis platininio albumo vardą pelnė net tris kartus.

Imany koncertas
Imany koncertas

Viename interviu, paklausta, kodėl debiutiniam albumui sugalvojo būtent tokį pavadinimą, Imany paaiškino: „Aš visada norėjau tobulinti savo piešimą, tad vieną dieną mano draugė dizainerė patarė man užsimerkti, apie ką nors galvoti ir leisti rankai piešti. Tuo metu aš galvojau apie Afriką. Kai aš atmerkiau akis, supratau, kad nupiešiau sudužusią širdį. Tada suvokiau: kai žiūri atidžiai, Afrika primena sudužusios širdies formą.“

Nors Imany užaugo visai nemuzikalioje aplinkoje, jos kūrybą įkvėpia daugybė pasaulyje garsių dainininkų, tokių kaip Tracy Chapman, Benas Harperis, Janis Joplin, „Nirvana“, Amos Lee, The Wu-Tang, Tupacas, Lauryn Hill, Nina Simone, Billy Holiday.

VIDEO: Imany – „Please and Change“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 3 Imany Komorai Muzika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką