Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Atsisveikinimo koncerte Vilniuje „Vaya Con Dios“ vokalistė Dani Klein dainavo peršalusi ir prašė gerbėjų šilumos

Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr. / Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakarą Vilniuje, „Pramogų arenoje“, su Lietuvos publika atsisveikino garsioji belgų grupė „Vaya Con Dios“. Po 27-erių metų scenoje hitų „Puerto Rico“, „Nah Neh Nah“, „What's A Woman“ ir kitų žinomų kūrinių atlikėjai savo sceninę karjerą užbaigs po grupės atsisveikinimo su gerbėjais gastrolių, todėl šis koncertas Lietuvoje – paskutinis.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Prieš šešerius metus mūsų šalyje koncertavusi grupė turi nemažą būrį gerbėjų, todėl atsisveikinimo gastrolių metu Vilnius buvo įtrauktas tarp kitų Europos miestų, kuriuose legendinė grupė gerbėjams scenoje nusilenkia paskutinįkart.

Džiazas, bliuzas, flamenkas, čigonų ir Lotynų Amerikos muzika, net operos elementai – visa tai „Vaya Con Dios“ supina į išskirtinį skambesį, todėl ši grupė laikoma bene ryškiausiu Belgijos muzikiniu reiškiniu.

Praėjus pusvalandžiui nuo numatytos koncerto pradžios gerbėjai nekantraudami pradėjo ploti ir kviesti muzikantus į sceną. Trečiasis bandymas buvo sėkmingas – „Labas vakaras“, – trumpai tarstelėjo išskirtinio balso tembro vokalistė ir grupės lyderė Dani Klein, į sceną įžengusi kartu su devyniais muzikantais.

Jau antrojo kūrinio atlikimo metu žiūrovai plojo į ritmą, o santūresni vos pastebimai trypė kojomis. Kiekvienas atliktas kūrinys gerbėjų buvo palydėtas gausiomis ovacijomis ir plojimais. Akivaizdu, kad ši grupė Lietuvoje itin vertinama, nes patys ištikimiausieji, susirinkę ir užpildę daugiau negu pusę arenos, muzikantus palaikė labai šiltai ir emocionaliai.

Atlikusi dar kelis kūrinius, dainininkė publikos užklausė, ar jiems nešalta. Susirinkusieji vienbalsiai šaukė, kad ne. „Jums gerai“, – atsakė ji, prisipažinusi, kad yra peršalusi ir jai scenoje vėsoka. Atsinešusi skarą ji apsigaubė pečius ir atsiprašė už trikdžius. „Manęs dar laukia koncertai“, – pasiteisino atlikėja ir tęsė pasirodymą, negailėdama nei balso, nei geros energijos.

Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka
Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka

Kaip ir buvo galima tikėtis, koncerto „desertu“ tapo labiausiai gerbėjų mėgstama daina „Nah Neh Nah“. Ją dainuoti pradėjusi vokalistė staiga sustojo ir nutildė muzikantus. „Juk sergu tai aš, man reikia, kad sušildytumėte mane savo šiluma ir energija!“ – prašė ji ir kūrinį pradėjo iš naujo. Žiūrovai užuominą suprato – pakilo iš kėdžių ir dainos priedainį traukė iš visos širdies.

Prieš koncertą Vilniuje Dani Klein gerbėjus ragino pačius išrinkti dainas, kurias jie norėtų girdėti atsisveikinimo koncerte. Oficialioje grupės interneto svetainėje buvo galima pasirinkti tris labiausiai patinkančius kolektyvo kūrinius ir nurodyti šalį, iš kurios jie pareiškė savo nuomonę.

Tokiu būdu grupė siekė, kad atsisveikinimo koncertai būtų ypatingi ir klausytojai iš skirtingų šalių išgirstų tas dainas, kurias patys išsirinks. Tai, kad žiūrovai gali patys suformuoti koncerto programą – retas atvejis muzikos pasaulyje, nes paprastai populiarūs atlikėjai surepetuoja dvi dešimtis kūrinių ir programos nekeičia visus metus.

Dar viena staigmena gerbėjams – atsisveikinimo gastrolėse prie grupės prisijungė ypatinga viešnia – žinoma Prancūzijos dainininkė Marianne. Ji „Vaya Con Dios“ koncerte atliko savo kūrybos dainą, padainavo duetu su Dani Klein, taip pat dalį koncerto atliko pritariančiojo vokalo partijas.

Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka
Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka

27 metai populiarumo

Jausmingos muzikos ir prasmingų dainų tekstų pasiilgusias širdis „Vaya Con Dios“ kūryba jaudina jau 27 metus. 1986-aisiais susibūrusio kolektyvo albumai parduoti daugiau nei 10 milijonų egzempliorių tiražu – tokiems pasiekimams prilygti gali labai nedaug Belgijos artistų.

Grupės dainos „Nah Neh Nah“, „Puerto Rico“, „Don't Break My Heart“, „What's A Woman“, „Heading For A Fall“ ir daugybė kitų hitų nuolat skamba radijo stočių eteryje, TV užsklandose, filmuose ir serialuose. Vokalistei Dani Klein už nuopelnus muzikai ir Belgijos populiarinimą pasaulyje skirtas Briuselio garbės ambasadorės titulas, jos kolekcijoje – dešimt platininių diskų.

VIDEO: „Vaya Con Dios“ – „Nah Neh Nah“

Visa tai atrodė labai tolima, kai „Vaya Con Dios“ žengė pirmuosius žingsnius. 1986-aisiais muzikanto dukra Dani su dviem bendraminčiais nusprendė muzikoje suvienyti visus stilius, kuriems jautė palankumą – nuo džiazo iki bliuzo, flamenko, ispaniškų ir čigoniškų ritmų. Ispaniška fraze „Eik su Dievu“ pasivadinusi grupė iškart susidūrė su daugybe skeptikų. Radijo ir TV eteryje tuo metu karaliavo sintetinė popmuzika, ryškus įvaizdis ir pompastika – atrodė, kad akustinę, kiek senamadišką muziką grojančiai grupei tiesiog nėra vietos pramogų pasaulyje.

„Vaya Con Dios“ visiškai neatitiko ir tų laikų popžvaigždžių stereotipų – kai įsibėgėjo grupės karjera, vokalistei Dani Klein jau buvo 34-eri, muzikantai nekūrė jokių reklamos triukų, nesilankė garsenybių vakarėliuose ir už scenos ribų buvo beveik nepastebimi.

Dani Klein tokio požiūrio laikosi iki šių dienų. Atlikėja nemėgsta žaisti populiarumo žaidimų, ne itin dažnai duoda interviu ir laikosi nuomonės, kad už artistą turi kalbėti jo muzika. Tiesa, prieš porą metų ji išleido Belgijoje į bestselerių sąrašus patekusią memuarų knygą, tačiau ir joje neatskleidė visų savo gyvenimo paslapčių.

Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka
Grupės „Vaya Con Dios“ koncerto akimirka

Taigi nuo sintetinių garsų pavargusi publika naująją grupę priėmė plačiai išskėstomis rankomis. Jau pirmasis „Vaya Con Dios“ singlas „Just A Friend Of Mine“ buvo parduotas 300 tūkstančių egzempliorių tiražu.

Kiti grupės hitai pasiekė ir JAV, ir Azijos klausytojų ausis, jos albumai parduoti daugiau nei 10 milijonų egzempliorių tiražu.  Albumai „Vaya Con Dios“, „Night Owls“, „Time Flies“ yra daugybės brandžių melomanų kolekcijoje.

Du iš eilės grupės albumai šturmavo populiarumo dešimtukų viršūnes keliolikoje valstybių – „Vaya Con Dios“ tapo tikromis popžvaigždėmis, kurių vaizdo klipus transliavo MTV. Tiesa, grupės karjerą pristabdė muzikantų nesutarimai ir vieno jų tragiška mirtis – nuo 1996 iki 2004-ųjų „Vaya Con Dios“ pavadinimas dingo iš aktyvaus muzikinio gyvenimo. Tačiau po pertraukos grupę atgaivinusi Dani Klein greitai įsitikino, kad nebuvo pamiršta – jos vėl laukė pilnos salės gerbėjų.

Nuo Stambulo iki Helsinkio, Jeruzalės iki Monrealio, Sankt Peterburgo ar Beiruto – visur bilietai į „Vaya Con Dios“ koncertus neužsigulėjo kasose. Per daugiau nei ketvirtį amžiaus trunkančią karjerą grupė koncertavo daugiau nei 40 valstybių.

Šių metų pradžioje „Vaya Con Dios“ paskelbė, kad vyksta į paskutinį atsisveikinimo su gerbėjais turą. Daugeliui tai buvo netikėta žinia, kadangi grupė po tiek metų vis dar sugeba sukviesti pilnas sales klausytojų. „Tai – tvirtas apsisprendimas. Koncertuose išgyvenu labai emocingų akimirkų. Būna tokių momentų, kai pati pagalvoju – galbūt per greitai nusprendžiau. Bet žinau, kad šis sprendimas – teisingas. Tikrai nebus jokių sugrįžimų ar bandymų atsisukti atgal“, – apie savo apsisprendimą užbaigti grupės karjerą sakė Dani Klein.

VIDEO: „Vaya Con Dios“ – „Puerto Rico“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką