Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Bliuzo naktys 2015“: Suomijos atlikėjai Lietuvoje ieškos šaukštų ne tik bliuzasriubei

Aleksandras Pogrebnojus ir Algirdas Barniškis-Blėka
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Aleksandras Pogrebnojus ir Algirdas Barniškis-Blėka
Šaltinis: 15min
0
A A

Ketvirtadienį festivalio „Bliuzo naktys 2015“ organizatoriai surengė Bliuzo pietus, kuriems pasirinktas laisvamaniškas „Downtown Forest Hostel & Camping“ kiemas. Jame ne tik garavo bliuzasriubė su žuvimi, bet ir skleidėsi būsimo festivalio dvasia.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka, festivalį „Bliuzo naktys“ organizuojantis jau 23 metus, teigė, kad šiais metais į Varnius atvykstantys užsienio atlikėjai nenori miegoti patogiuose didmiesčio viešbučiuose – kaip susitarę visi pageidauja likti Lūksto ežero teritorijoje.

„Sprendžiame klausimą, kaip juos visus apgyvendinti, nes vien latvių grupę „R'n'R band KEKSI & Orchestra“ sudaro apie 30 žmonių“, – sakė A.Barniškis – Blėka.

Vienas pagrindinių festivalio svečių – Dwayne‘as Dopsie‘s iš JAV. Jo kraujyje – kreolų zydeco bliuzas, grojamas skalbimo lentomis ir akordeonais. Raumeningasis muzikantas Lietuvoje tikisi ne tik pagroti, bet galbūt ir žmoną susirasti.

Jo atvykimu labai apsidžiaugė grupė „Garbanotas Bosistas“ – vaikinai šiemet taip pat gros festivalyje, kuriame lankosi nuo paauglystės. „Nepamiršiu, kaip ten susipažinome su tokiu žilabarzdžiu bliuzo seniu, kuris nusivedė mus prie ežero, užsirūkė pypkutę ir sakė: „Dabar aš jums papasakosiu...“ – juokėsi Šarūnas Joneikis.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Garbanotas Bosistas
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Garbanotas Bosistas

Vytauto Kernagio fondas šiais metais į festivalį deleguos du jaunus atlikėjus. „Vadovaujamės taisykle, kad gabiems reikia padėti, o negabūs ir patys prasimuš. Stengiamės suteikti jaunimui sceną. „Bliuzo naktyse“ bus mūsų fondo debiutas. Dienos metu ten koncertą surengs Artūras Dubaka ir Justė Kazakevičiūtė kartu su Richardu Baniu. Manau, tai bus geras prieskonis bliuzui“, – sakė Vytautas Kernagis jaunesnysis.

Bliuzų scenoje gros ir patrakėliai suomiai „Steve‘N‘Seagulls“. Telefonu per pietus su žiniasklaida pasilabinęs grupės narys Tomis teigė, kad iš Suomijos į Varnius jie atvyks su visa savo keistų instrumentų amunicija, bet ko nors pritrūkę paieškos vietoje. „Galbūt grosime ir lietuviškais šaukštais“, – šmaikštavo muzikantas, kurio grupė originaliai perdirba AC/DC, „Iron Maiden“, Lady Gagos ir kitų atlikėjų superhitus, vilkėdami kailines kepures, fermerių marškinėlius ir guminius batus.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Algirdas Barniškis-Blėka
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Algirdas Barniškis-Blėka

„Suomiška“ apranga per Bliuzo pietus buvo pasipuošęs ir stotingas kepsninės prižiūrėtojas Redas. Jo įvaizdį galėjo įvertinti dizaineris Aleksandras Pogrebnojus, renginyje turėjęs savo misiją: jis pristatė savo firminius „Bliuzo naktų“ marškinėlius, kuriuose pavaizduota ant gitaros skrendanti ragana.

Magiškąją bliuzo dvasią paskleidė pats A.Barniškis-Blėka – uždegęs žibalo lempą ją perdavė Vabalų klubo atstovams. Daugiau nei 60 metų gyvuojantis  automobilininkų klubas šiemet dalyvaus „Bliuzo naktyse“. Iš Vilniaus jie veš ugnį į Varnius. Vidurnaktį ant ežero ja bus uždegtas festivalio pavadinimas. „Bliuzo naktys 2015” vyks liepos 3-4 dienomis Varniuose, prie Lūksto ežero. Bilietus platina „Tiketa“.

Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Aleksandras Pogrebnojus ir Algirdas Barniškis-Blėka
Luko Balandžio/15min.lt nuotr./Aleksandras Pogrebnojus ir Algirdas Barniškis-Blėka

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką