Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 6d. 22:28

Britų muzikos genijų „alt-J“ koncerte Vilniuje – futuristinis, „Matricą“ primenantis šviesų šou

„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / „alt-J“ koncertas Vilniuje

Nuo to laiko, kai 2012-ųjų lapkritį „alt-J“ vardas triumfavo prestižiniuose „Mercury“ apdovanojimuose, britų trijulės muzikos mylėtojams pristatyti nereikia. Tuomet už debiutinį albumą „An Awesome Wave“ įvertinta grupė žaibo greičiu šoktelėjo į populiarumo aukštumas.

Šiandien „alt-J“ džiaugiasi jau trečio albumo sėkme, su jam dedikuotu turu baigia apvažiuoti visą Žemės rutulį ir renka pilnas arenas gerbėjų visame pasaulyje.

Ne išimtis ir jų pasirodymas Lietuvoje – antradienio vakaro melomanai Vilniuje laukė kaip didžiulės šventės.

O ir nenuostabu, kodėl. Bent kiek besidomintys grupės programa žinojo, kad „Compensa“ koncertų salėje jų laukia ne tik kokybiškos muzikos dozė, bet ir saldainis akims – „alt-J“ į praėjusių metų birželį išleisto albumo „Ralaxer“ gastroles įtraukė ir įvertinimo spėjusį sulaukti psichodelinį šviesų šou, futuristinis šviesų spektaklis tapo neatsiejama jų pasirodymų dalis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje

Apkeliavę Šiaurės Ameriką ir Australiją „alt-J“ grįžo į gastroles po Europą, iš kurių Vilnius tapo paskutine stotele. Dar dieną prieš koncertavusi Varšuvoje, po pasirodymo Lietuvoje grupė patrauks į tolimąją Indiją, o tuomet ims ruoštis naujiems muzikos festivaliams.

Tačiau antradienį jie – Lietuvoje. Pilnoje koncertų salėje – tiek publikos „Compensa“ surenka anaiptol ne į kiekvieną čia vykstantį renginį. Bilietai į „alt-J“ tirpti ėmė dar prieš gerą pusmetį, iškart po to, kai praėjusių metų vasarą paaiškėjo, kad grupė ruošiasi pasirodymui šalyje.

Tarp atėjusių čia veikiausiai nebuvo atsitiktinių praeivių, susirinkusi publika, akivaizdu, žinojo, kur eina ir jau nuo pat pirmų „alt-J“ sugrotų akordų juos pasitiko garsiomis ovacijomis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje

Scenoje būgnininko Thomo Greeno, gitaristo Joe Newmano ir klavišininko Guso Ungerio-Hamiltono trijulė iš anksto užsiėmė savo vietas, o juos, tarsi sienomis, vieną nuo kito skyrė šviesų stulpai, bėgančios lemputės, už nugarų viso pasirodymo metu keitėsi spalvingos vizualizacijos.

Ne veltui modernus jų šviesų šou kritikų buvo prilygintas puikiai žinomo filmo „Matrica“ scenoms, o ir patys „alt-J“ neslepia technologijų ir kompiuterinės grafikos įtakos – „Relaxer“ jie pristatė kompiuteriniu žaidimu.

Visi trys grupės nariai įsitaisė scenos priekyje, tačiau žiūrovams tapo antru planu – visas dėmesys čia krypo į prožektorių žaismą scenoje. Su kiekviena nata šviesos čia tiesiog pulsavo – stulpais bėgiojo lemputės, muzikantus skiriančios sienos tai prasiskirdavo, tai vėl susijungdavo. Juostom, kvadratais, ratilais, lietų primenančiais lašais.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje

Ir nors šį savo turą „alt-J“ dedikavo „Relaxer“, grupė neabejotinai žino, jog „An Awesome Wave“ buvo tas albumas, kuris 2007 metais susikūrusiai grupei atvėrė vartus į pasaulinę sėkmę. Todėl čia jau koncerto pradžioje nuskambėjo ne vienas 2012 metais dienos šviesą išvydusių kūrinių.

Koncertą pradėjo naujasis „Deadcrush“, o toliau vienas po kito ir puikaii gerbėjams pažįstami hitai, tokie kaip „Fitzpleasure“ ar „Something Good“ – pastarąjį jau vienbalsiu traukė visa susirinkusi minia. Netrukus salė paskendo žalioje šviesoje ir pasigirdo „Nara“.

„Smagu būti čia, tai mums pirmas kartas čia. Ir paskutinis koncertas ture po Europą“, – sveikindamiesi su publika priminė grupės nariai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„alt-J“ koncertas Vilniuje
VIDEO: alt-J - Tessellate [OFFICIAL VIDEO]

Koncerte netrūko originalių sprendimų, ne vieną kaip reikiant išjudino „In Cold Blood“, o „Interlude 1“ fragmentai netrukus perėjo į vieną garsiausių grupės kūrinių „Tessellate“.

Lygiai pusantros valandos trukusiame koncerte „alt-J“ nedaugžodžiavo, santūriai išlaikydami tas pačias vietas koncentravosi ne į bendravimą su gerbėjais, o į pačią muziką. Tačiau kelis kart visus paragino dainuoti kartu, vienas tokių – gerbėjų lūpomis suskambęs „Matilda“, nuo pat pirmos eilutės visi dainavo balsu.

Publikos dėmesio sulaukė ir hitas „Taro“, po kurio „alt-J“ dar kartą visiems padėkojo ir net užsiminė, kad šis jų vizitas Lietuvoje – galbūt ne paskutinis, kad naujas puslapis jų kūryboje, naujos gastrolės galbūt privers juos pagalvoti apie sugrįžimą ir dar vieną koncertą.

O tikėtis jų sugrįžtančių – labai realu. Per pastąrąjį dešimtmetį nuo susikūrimo pradžios, kuomet grupės sudėtyje dar buvo Cameronas Knightas ir Gwilas Sainsbury, kolektyvas padarė didžiulį šuolį ir tapo aktyviai koncertuojančia ir itin mėgstama ne tik koncertų salių, bet ir muzikos festivalių grupe.

Kiekvienas jų albumas sulaukė didžiulio muzikos kritikų dėmesio, įvertinimus gavo ir antrasis „This Is All Yours“, kuris buvo nominuotas „Grammy“ kaip geriausias alternatyvios muzikos albumas, tai pat pelnė net tris „Brit Awards“ nominacijas.

Neliko nepastebėtas ir „Relaxer“, jis sulaukė dėmesio tuose pačiuose „Mercury“ apdovanojimuose. Grupė gali džiaugtis ir geriausios britų grupės pripažinimu, ką jau kalbėti apie apdovanojimus konkretiems vaizdo klipams, kurie visuomet išsiskiria originalumu, jiems grupė skiria ypatingą dėmesį.

VIDEO: Alt-J (∆) - Taro

Kaip ir buvo galima tikėtis, vakarą su trenksmu užbaigė „Breezeblocks“ – hitas, vien „Youtube“ turintis daugiau nei 151 mln. peržiūrų. Publika plojo tiesiog atsistojusi, nors atsisveikinusi grupė jau nebegrįžo.

Tuo tarpu pirmose eilėse didžiausi gerbėjai dėkojo iš pirštų išlankstę trikampio ženklą. JIs grupei – ypatingas simboolis, būtent tokiu, tiesiog ∆, kartais patys save pristato „alt-J“. Graikiškai šis simbolis vadinamas delta, matematikoje jis žymi pokytį, o „Mac“ kompiuterio klaviatūroje gaunamas paspaudus alt + J. Šiandien ištikimiausi grupės fanai šį simbolį naudoja visur – tai puikus prekės ženklas ir savotiškas juos identifikuojantis simbolis.

VIDEO: alt-J (∆) Breezeblocks
VIDEO: alt-J - 3WW (Official Video)
VIDEO: alt-J - Deadcrush (Official Video)

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

02:40
06:21
02:48:11

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką