Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 18d. 11:43

Dainininkė Cheri pristato provokuojančią dainą ir vaizdo klipą: įvertinkite

Cheri
DJ Young Žižek nuotr. / Cheri

R&B, hiphopo ir repo stiliais savo kūryboje profesionaliai žongliruojanti daininkė Cheri šiandien pristato naują dainą „Diss“ bei vaizdo klipą. Artimoje aplinkoje, kartu su žinomais veidais užfiksuotas drąsiausias iki šiol dainininkės kūrinys.

„Daina yra apie vyro-vaiko tipažą, kuriam moterys, kaip greiti automobiliai ar kiti materialūs daiktai yra kaip žaislai, jo vyriškumą ir ego įprasminantys simboliai“, – dainos istoriją pasakoja Cheri.

Savo nuomonę socialiniais klausimais pasakanti ir apie nemalonius dalykus garsiai kalbanti atlikėja priduria, jog šiuo kūriniu norėjo pabrėžti, kad stereotipai, nusakantys, kas yra vyriška, o kas moteriška yra labai paviršutiniai ir dažnai nieko nereiškiantys.

DJ Young Žižek nuotr. /Cheri
DJ Young Žižek nuotr. /Cheri

„Diss“ yra kritikos dozė visiems, „vyriškiems“ vyrams, kurie savo vyriškumą matuoja raumenų mase, pakabintų merginų skaičiumi ar pinigais, kuriems išlikti kietais yra svarbiau nei daryti tai, kas yra teisinga. Norėjau patestuoti tokio tipo vyrų ego, repuoti apie juos taip, kaip jie repuoja apie „mergas“ ir „mergytes“ savo dainose“, – teigia Cheri.

Cheri – Diss:

VIDEO: CHERI - DISS

Kartu su stiprią žinutę nešančiu kūrinių atlikėja pristato ir vaizdo klipą, kurį režisavo Vitalijus Vaiper Puzyriovas, taip pat prisidėjęs ir prie dainos prodiusavimo, o vienus pagrindinių vaidmenų atliko menininkas-fotografas Rimantas Dichavičius ir modelis bei verslininkas Jonas Mise.

„Buvo vienas malonumas dirbti su tokiais vyrais“, – atskleidžia Cheri. – Smagu, kai aktoriai ir už kadro yra asmenybės, tai prideda daug šarmo galutiniam rezultatui. Pavyzdžiui, Rimantas Dichavičius, būdamas garbaus 83 metų amžiaus kantriai persirenginėjo į jaunuolio rūbus, vaidino, kaip prašė režisierius ir, kaip pats teigė, pirmą kartą filmavosi meniniame projekte. Už tai jam esame labai dėkingi!“

DJ Young Žižek nuotr. /Cheri
DJ Young Žižek nuotr. /Cheri

„Pagrindinė siužeto linija sukasi aplink archajišką, atgyvenusią moters buities aplinką, socialinę rolę ir elgesio modelius, ypač vyro atžvilgiu. Visus šiuos stereotipus griauname per performatyvumą, stiprią energetiką ir meninę bei aprangos formuojamą stiliaus išraišką.

Labai svarbus klipe yra ir stebėtojo vaidmuo – pasyviai pasiduodančio ir nė nebandančio keisti ar kitaip kvestionuoti moters objektiškumo, kurį negailestingai nubaudžia trečias siužeto dėmuo – laikas“, – apie klipo idėją pasakoja jo režisierius Vitalijus Vaiper Puzyriovas

Viena iš pagrindinių vaizdo klipo filmavimo vietų tapo Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, turi sąsajų ir su dainininkės šeima.

„Toje vietoje yra per visą sieną išpiešta freska ir lietuviškais motyvais papuošta didelė salė. Likus savaitei iki filmavimo, parodžiau šią vietą mamai ir, sužinojau, kad mano senelis yra šios freskos autorius. Mama dar pridėjo istoriją, kaip buvo kažką užkeverzojusi ant freskos ir seneliui teko jos dalį tapyti iš naujo. Mane šis sutapimas labai nustebino“, – pasakoja Cheri.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Cheri
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Cheri

Už klipo kūrimą bei įgyvendinimą dainininkė dėkoja visai komandai – dainos prodiuseriui ir klipo režisieriui Vitalijui Vaiper Puzyriovui, aktoriams ir aktorėms, operatoriui Nojui Drąsučiui, montažo ir postprodukcijos režisieriui Pauliui Janušoniui, klipo prodiuseriui Pauliui Kaliačiui ir visiems, kurie prie jo prisidėjo.

Keletui meto nuo repo atitolusi ir R&B stiliuje save realizavusi atlikėja teigia, jog jautė kažkokį kūrybinį bloką, kurį sugriovė šiandien išleidžiama „Diss“.

„Tai – be abejonės aštriausia ir gal net agresyviausia mano parašyta daina. Mano repo debiutas, gal kažkam sugrįžimas ir tikrai mano pirmas toks tiesmukas ir atviras tekstas“, – dainą išgirsti kviečia Cheri.

Komentarai
Temos: 5 Muzika Hiphopas Dainos Repas
Daugiau

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:06
01:38
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką