Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Festivalyje „Kilkim žaibu“ koncertuos grupės iš Lenkijos „Percival scuttenbach“ ir „Percival“

„Percival“
Asmeninio albumo nuotr. / „Percival“
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Per pačias Rasas vykstantis festivalis „Kilkim žaibu“ negali apsieiti ir be moteriško žavesio. Rasų nakties šėlionėms į Lietuvą atvyksta viena siautulingiausių, šmaikščiausių ir drąsiausių folkroko eksperimentuotojų iš Lenkijos „Percival scuttenbach“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Susiformavote migdančiai liūliuojantį, dūsaujantį apie gėleles ir bernelius folkloro tematikos vaizdelį? Tuomet pašiurpsite, nes „Percival scuttenbach“ merginos stiklą aižančiais balsais pristatys kerzais ištryptų rūtų darželių folklorinę poeziją, o jų užkrečiantis kvatojimas paliudys – linksmam lenkaičių folkroko siautuliui tikrai nėra ribų! Ir tai nėra blogo tono ženklas.

Aukštus muzikinius išsilavinimus turintys grupės nariai skoningai išnaudoja liaudies kūrybą savo kuriamai muzikai. Grupė savo muzikoje jungia metalą, folklorą ir klasikinę muziką bei apibūdina tai, kaip naująjį lenkišką folk metalo stilių. Juokaudami prideda, kad jiems nesvarbu, jog Lenkijoje niekada nebuvo senojo folk metalo stiliaus, bet ar tai ką nors keičia? „Tai „teisingas“ folk metalas“, – tvirtina muzikantai.

Grupė išsiskiria iš panašios tematikos atlikėjų savo temperamentinga dvasia ir nesumaišoma muzika, kuri tiesiog pulsuoja gyvybišku gaivalu. Nėra prasmės pristatinėti grupės albumų ir jos istorijos. Apie tai turėsite laiko pagalvoti, kai ilsėsitės po siautulingų šokių prie Rasų nakties laužų.

Asmeninio albumo nuotr./„Sen Svaja“
Asmeninio albumo nuotr./„Sen Svaja“

Kitas kompanijos iš Lenkijos projektas, pavadintas tiesiog „Percival“, taip pat ne mažiau įdomus. Šio projekto autoriai stengiasi atkurti ankstyvųjų Viduramžių slavų ir skandinavų kultūrines subtilybes, tradicijas, instrumentus ir muziką. Be abejo, tiksliai rekonstruoti tų laikų muziką neįmanoma. Klausytojams jie pateikia autentiškas melodijas su profesionaliomis improvizacijomis. Muzikantai įsitikinę, kad kiekvienas muzikantas tiek šiandien, tiek anuomet, yra kūrėjas. Tad improvizacijos tik dar labiau atskleidžia ankstyvųjų Viduramžių dvasią, sustiprina emociją.

„Percival“ prieš penketą metų džiugino kariūnų širdis legendiniame karybos ir amatų festivalyje „Apuolė 854“, svečiavosi festivalyje KŽ-11, o šįkart savo biografijoje įsirašys ir festivalio „Kilkim žaibu XV“ jubiliejų!

Trečiasis kolektyvas, skleidžiantis magiškus kerus „Rasų su Žaibais“ šventėje, – tai lietuvaitės „Sen svaja“. Tai lietuvių eksperimentinio post-folkloro grupė. Senąsias lietuvių liaudies melodijas ir sutartines kolektyvas praturtina rytų, slaviškais ir akustinio džiazo motyvais. Kuriamoje muzikoje gausu įvairių tautų folkloro motyvų.

Asmeninio albumo nuotr./„Razem“
Asmeninio albumo nuotr./„Razem“

Grupė linksta į šamanizmą – tai pastebima meditacinio atspalvio kūriniuose. Nebijantys eksperimentuoti ,,Percival“ vis drąsiau žengia teatrališkuoju keliu, o vieną iš svarbiausių muzikanto savybių atlikėjai įvardija artistiškumą. Iš prūsų kalbos pavadinimas „sen swajjais“ reiškia „su savais“. Šia prasme sujungdami baltų bei kitų kultūrų tradicijas ir muzikinį skambesį, atlikėjai tiki, kad „savas“, yra nebūtinai vien tas, kuris yra šalia, bet ir tas „kitas“, kurį paverti savu.

Šiuo metu festivalio bilieto kaina yra 105 Lt. Galioja akcija: „šeši bilietai už penkių kainą“! Perkant iš karto 6 bilietus, šeštas bilietas jums bus dovanojamas! Tokiu būdu vieno bilieto kaina bus 87,5 Lt. Planuojantiems pirkti akcizinius bilietus patariame nedelsti. Akcijos laikas gali bet kada baigtis. Bilietai brangs. 

Asmeninio albumo nuotr./„Percival“
Asmeninio albumo nuotr./„Percival“

 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką