Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 14d. 12:42

Į Lietuvą atvykstantis Juanesas, net ir išmokęs angliškai, dainuoja tik ispaniškai

Juanesas
Asmeninio albumo nuotr. / Juanesas

„La Camisa Negra“ ar „Me Enamora“ melodijos prikimba: kartą paklausytas Juanas Estebanas Aristizabalas Vasquezas (40), arba tiesiog Juanesas, uždega ne blogiau nei Shakira ar Enrique Iglesias!

Kitaip nei įvaizdžio kūrimo virtuozė Shakira ar Iglesias Jaunesnysis, kuris sumaniai moka maišyti informaciją ir gandus apie save (tai ar vedė jis pagaliau Aną Kurnikovą?!), Juanesas – ne aukštuomenės kronikos herojus. 

Nors 17 „Latin Grammy“ statulėlių (rekordas tarp vyrų dainininkų) ir „Grammy“ apdovanojimų per 12 karjeros metų – nevidutinis įvertinimas! Kaip ir 15 milijonų parduotų albumų visame pasaulyje – ne tik gimtinėje ar ispanakalbėse šalyse (aišku, tai ne 100 milijonų Iglesio ar 70 milijonų Shakiros diskų, bet vis tiek įspūdinga). Jis koncertavo Europos Parlamente ir per XIX pasaulio futbolo čempionato atidarymą, apdovanotas aukščiausiu Prancūzijos kultūros apdovanojimu – Meno ir literatūros ordinu, įtrauktas į 2005 m. „Times“ įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą...

Humanitarinės veiklos aktyvistas, įkūręs fondą „Mi Sangre“, padedantį žmonėms, nukentėjusiems nuo priešpėstinių minų (už ką jį labai vertina seras Paulas McCartney). Po Juaneso koncerto Europos Parlamente ši biurokratinė struktūra sumokėjo dainininkui stulbinamą honorarą – skyrė 2,5 milijono eurų Kolumbijai išminuoti (priešpėstinės minos specialiai sukonstruotos, kad suveiktų tik užmynus žmogui, – nei tankams, nei kitai karo technikai jos nepavojingos).

Tačiau visa tai – nė kiek neskandalinga ir nesensacinga. Nėra skandalo – nėra ir dingsties atsidurti tabloiduose. O ir pats Juanesas į savo šlovę ir įtaką žvelgia ironiškai. 

Čia galite paskaityti Jurgio Didžiulio interviu su Juanesu.

Vaikas iš Medeljino krašto 

Pirmiausia todėl, kad jis kilęs iš vieno problemiškiausių ir skurdžiausių Kolumbijos regionų, – ir to nepamiršo. Kaip ir faktų, jog kadaise, bandydamas užkariauti Ameriką, glaudėsi pigiame motelyje Wilshire bulvare, dienos pusryčiai, pietūs ir vakarienė buvo sumuštinis iš „Subway“, o anglų kalbą tobulino knygynuose – skaitydamas knygas, kurių negalėjo nusipirkti. Ir šlovė atėjo ne dalyvaujant talentų šou, ir nebuvo tokia ankstyva, kad susuktų galvą suaugusiam vyrui.

Beje, jis nedainuoja angliškai, nors kalbą vis dėlto išmoko. Ir neketina ja įrašyti albumo, nors tai – galbūt – parūpintų papildomos auditorijos. „Gerbiu kolegas, kurie, būdami ispanakalbiai, nusprendžia dainuoti angliškai, kaip mano tėvynainė Shakira. Tačiau to nedarysiu, nes mąstau ir jaučiu ispaniškai, ir trokštu populiarinti šią kalbą!“ Ko jūs norite: šitas vyras, gimęs mažame Carolina del Principe miestelyje, turi principus! 

Daugiau skaitykite rugsėjo mėnesio „Laimoje“ ir, DĖMESIO, pasinaudokite paskutine galimybe pasidovanoti bilietą į Juaneso koncertą Vilniuje  – žurnale jų paslėpta net 100! Iki kito numerio pasirodymo liko tik kelios dienos!

VIDEO: Juanes - La Camisa Negra

„Laima“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką