Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Įvertinkite: grupė „Electronic I“ pristato dainą „Underwater“ ir vaizdo klipą

„Electronic I“ vaizdo klipo kadras
Žmonės.lt / „Electronic I“ vaizdo klipo kadras
Šaltinis: 15min
0
A A

Sparčiai populiarėjanti lietuviška elektroninės muzikos grupė „Electronic I“ pasaulio pabaiga netiki – šį penktadienį savo gerbėjams oficialiai pristato savo naująją dainą „Underwater“, kartu su pirmuoju grupės istorijoje vaizdo klipu.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Iki šiol „Electronic I“ labiausiai išgarsėjo Lietuvoje ir už jos ribų šią vasarą pristatytu savo hitu „One Dream“ – kurio bendros YouTube peržiūros jau viršija puse milijono, o Power Hit Radio pirmoje vietoje išsilaikė net 9 savaites iš eilės.

„One dream“ daina išgarsėjo ne tik savo solidžiu skambesiu, bet ir įspūdingu vokalu. Daugelis dainos klausytojų nustebdavo sužinoję, kad dainos vokalas atliktas lietuvio, vieno iš grupės nario balsu. Grupė susikūrusi visai neseniai, todėl grupės atlikėjai atviravo, kad kol kas dar via ieško savo skambesio, savo kūryboje labiau pasikliaudami širdimi, nei aklai sekdami madomis ar bandydami „pataikyti“ į kažkurią klausytojų auditoriją.

Vaizdo klipo kadras/Electronic I vaizdo klipo kadras
„Electronic I“ vaizdo klipo kadras

Neseniai susikūrusi ir iki šios vasaros nedaug kam žinoma grupė taip pat paslaptinga tuom, kad savo sceniniam įvaizdžiui pasirodymų metu veidus slepia po stilizuotomis kaukėmis, todėl apie tikrąsias atlikėjų asmenybes žino tik mažas ratas žmonių ir gerbėjų. Atlikėjams svarbiausia jų kūrybinė „žinutė“ ir jie nesiekia pataikauti publikai vardant populiarumo. 

Kartu su daina pristatomas ir ilgai kurtas muzikinių klipų menininko – slapyvardžiu Arthur Farinoff, vaizdo klipas. Pirmosios klipo idėjos užuomazgos gimė šio rudens pradžioje, per atsitiktinumą grupei ir klipų kūrėjui susipažinus grupės garso įrašų studijoje Vilniuje. Tuo metu jau buvo gimusi pirmasis dainos „Underwater“ juodraštis – įkvėptas grupės narių aistros nardymui ir povandeninio pasaulio magijai.

Tai yra pirmasis video klipas grupės egzistavimo istorijoje ir pirmasis Arthur Farinoff muzikinei dainai sukurtas „oficialus“ klipas. Iki šiol, muzikinių klipų kūryba menininkas užsiėmė nekomerciškai, patinkančioms dainoms kurdamas savitas video interpretacijas. „Kurti pradėjau vedamas savo viso gyvenimo aistros muzikiniams klipams ir svajone pačiam per šią audiovizualinę rūšį perteikti tai, ką dažnai sunku nusakyti žodžiais, tačiau tai kas žmonėms sukelia šiurpulius“. „Geras muzikinis klipas“ – A.Farinoff teigumu – „tai visada tarsi trumpas meninis filmas – su savo siužetu, istorija, mintimi ir, būtinai, dar kažkuo paslaptingu, kas sieja mus visus“.

Vaizdo klipo kadras/Electronic I vaizdo klipo kadras
„Electronic I“ vaizdo klipo kadras

Atlikėjų teigimu, daina buvo įkvėpta pasaulyje paskutiniu metu sparčiai populiarėjančio laisvojo nardymo (free-diving) grožio ir magijos. Laisvasis nardymas tai sporto ir savotiškos meditacijos po vandeniu rūšis – narui leidžiantis gilyn po vandeniu vienu įkvėpimu, nenaudojant jokios specialios kvėpavimo įrangos. Tai viena pavojingiausių sporto rūšių, kurioje viskas priklauso nuo pasiruošimo ir varginančių kvėpavimo sulaikymo treniruočių. Klipo kūrėjas, pats būdamas didelis free-diving‘o entuziastas, klipo sprendimui pasirinko 2001 metų IMAX filmo „Ocean Men“ videografinę medžiagą, įkvėptas legendinės asmenybės ir vieno garsiausių šios srities sportininko – italo Umberto Pelizzari. Šio, Italijoje kultinio žmogaus vaikystės svajonė ir gyvenimo istorija tapo pagrindine naujo klipo siužeto ašimi.

Kuriant klipą buvo bendradarbiauta tiek su šio filmo prodiuseriais, tiek ir pačia laisvojo nardymo legenda Umberto Pelizzari, kuris iki šių dienų išlieka vienu iš žinomiausių šios sporto šakos įžymybių pasaulyje.

Arthur Farinoff teigimu, tiek vasarą hitu tapusią „One Dream“ tiek naująją dainą „Underwater“ sieja idėjinis panašumas. Abi dainos ir klipas perteikia kaip svarbu gyvenime turėti svajonę ir, kas bebūtu, sekti ja. „Tik savo tikruoju vaikystės svajones keliu einanti asmenybė pradeda iš tikrųjų spindėti ir gali sukurti tai, kas iš tikrųjų tampa didinga ir nemirtinga.“ – teigia dainos ir klipo kūrėjai.

Grupės nariai sako, kad jiems labai svarbu savo kūriniais perteikti ne tik gerą muzikos skambesį bet ir tam tikrą prasmingą žinutę. Tokį patį tikslą savo kūryboje turi ir klipų kūrėjas A.Farinoff.

Žmonės.lt skaitytojus kviečiame komentaruose įvertinti „Electronic I“ dainą ir vaizdo klipą.

VIDEO: Electronic I - Underwater (music video official)

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Muzika
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką