Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Krizinės“ ir egzistencinės nuotaikos atguls į kitąmet pasirodysiantį „Anties“ albumą „Bomžas“

Algirdas Kaušpėdas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Kaušpėdas
Šaltinis: 15min
0
A A

Architektas, dainininkas ir grupės „Antis“ vokalistas Algirdas Kaušpėdas savo gerbėjus netrukus nudžiugins nauju kūriniu „Debesys“, o kitąmet, jei viskas pavyks – ir naujausiu albumu. Dainininkas teigia manantis, kad jo kūryba – tai inkaras jauniems žmonėms šiame nestabiliame pasaulyje.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Naujausią kūrinį „Debesys“, kurį grupė „Antis“ pristatė antradienio vakarą LRT įvykusiame naujojo sezono pristatyme, A.Kaušpėdas sugalvojo sėdėdamas savo namų terasoje. Pasak kūrybingo vyro, tą akimirką jis susižavėjo debesų grožiu ir nusprendė apie tai sukurti muzikinį kūrinį.

Ketiname sukurti naują programą, kuri, kaip tikiuosi, bus prasminga ir ypač reikalinga jaunimui. Ji bus lyg inkaras, kai aplinkui viskas taip nestabilu.

„Man šovė į galvą mintis, o kas jei debesys yra veikiami mūsų? Gal Lietuvos debesys yra gražesni už Rusijos ar Anglijos debesis? Pabandžiau papokštauti ir paieškoti ryšio tarp savęs ir debesų. Pagrindinė dainos tema – kad debesys yra mūsų mintys ir kad mes esame atsakingi už juos, kad viskas, ką mes kalbame ar ką mes jaučiame vienokiu ar kitokiu būdu atsispindi toje erdvėje, kuri mus supa. Tai daina apie mūsų atsakomybę būti vertais debesų, būti gražiais žmonėmis, su gražiais poelgiais, mintim, žodžiais. Jeigu pažiūrėsim iš kitos pusės, tai mes visi gyvenam IT debesyje – kasdien mus supa elektroninis paštas, internetas... Pažiūrėkim, kaip atrodo anoniminiai debesys: mes sau leidžiam pykti ir kaip mažai rodome pagarbos sau ir kitiems“, – apie dainos prasmę kalbėjo A.Kaušpėdas.

Grupės „Antis“ lyderis teigė, kad ši daina turėtų pasirodyti singlo pavidalu.

„Manau, kad ši daina turėtų patikti žmonėms ir manau, kad ji yra reikalinga, nes verčia susimąstyti“, – vylėsi dainuojantis architektas.

2009 metų pabaigoje „Antis“ pristatė muzikinę utopiją – teatralizuotą koncertą „Zuikis Pleibojus“. Pasak A.Kaušpėdo, šis kūrinys buvo sumąstytas krizės laikotarpiu, kuomet architektūros ir statybų versle besisukančių grupės narių darbe buvo pakankamai laisvo laiko. Dabar, muzikanto tikinimu, laikai keičiasi ir kūrybai laiko lieka vis mažiau.

„Dabar viskas atsigauna ir aš laiko turiu labai nedaug, bet vis stengiuos kažką suorganizuoti, nedykinėti sekmadienį, o padirbėti, susirinkti su draugais ir pabandyti muzikuoti“, – patikino vyras.

„Anties“ planuose – naujas albumas, kuris turėtų pasirodyti kitų metų rudenį. Skambiu pavadinimu „Bomžas“ pavadintame albume turėtų atsidurti apie dvylika naujų dainų.

Tikimės, kad galbūt kitais metais išleisime naują diską. Turiu nemažai poezijos, parašęs tekstų, netgi galvoju, kad tas diskas vadinsis „Bomžas“.

„Jau yra šiek tiek padaryta, bet lėtai rašosi viskas. Ketiname sukurti naują programą, kuri, kaip tikiuosi, bus prasminga ir ypač reikalinga jaunimui. Ji bus lyg inkaras, kai aplinkui viskas taip nestabilu. Tai yra vienintelis motyvas, dėl ko dirbame – mes, kaip seniai, norime su jaunesniais pasidalyti savo patyrimu, įžvalgomis“, – teigė A.Kaušpėdas, pacitavęs posmą iš dar tik užrašuose gyvuojančios dainos „Bomžas“.

Kai subręsiu
būsiu „bomžas“,
laisvas gatvės tinginys.
Naktimis kūrensis laužas,
o miegosiu dienomis.

Pasak dainininko, šioje dainoje atsispindi vertybinis požiūris į savo gyvenimą: „Kažkuriame gyvenimo etape reikia būti pasiruošus pabūti „bomžu“. Ne ta prasme, kad tektų pavirsti degradu, neturtingu, bedaliu, o virsti tokiu pat laisvu, visiškai nieko aplinkui nesureikšminančiu žmogumi. Apie tai ir yra daina.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką