Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 4d. 09:08

Lietuvė Simona Minns Amerikoje išleido debiutinį albumą „Bado meistras“

Simona Minns su vyru Dorsey
Dalios Mikonytės nuotr. / Simona Minns su vyru Dorsey

Džiazo dainininkė ir kompozitorė, prestižinio Berklio muzikos koledžo absolventė Simona Minns (28) džiaugiasi nauja asmenine pergale. Jos rankose – debiutinis albumas „Bado meistras“.

Naujo albumo kompozicijos balansuoja tarp džiazo, roko, miuziklo ir folkloro muzikos. Originalios Simonos kompozicijos iš pradžių buvo parašytos ir naudojamos kaip muzika judesio spektakliui, tačiau vėliau Simona nusprendė jas sudėti į albumą.

Spektaklis ir muzikinės kompozicijos buvo parašytos interpretuojant čekų rašytojo Franzo Kafkos novelę (1922) „Bado meistras“, būtent taip atlikėja nusprendė ir pavadinti savo naują albumą.

„Dainose analizuojamas santykis tarp individo ir sociumo“ – sako Simona, – muzikoje galima išgirsti grotesko, repo, mistiškų šnabždesių, sapnų elementų, operinio vokalo ir tiesiog juokingos ironijos.“

auren Andrea-Lucia Höbler nuotr./Simona Minns
auren Andrea-Lucia Höbler nuotr./Simona Minns
Jazz Cellar archyvo nuotr./Minns Quintet koncertuoja Jazz Cellar
Jazz Cellar archyvo nuotr./Minns Quintet koncertuoja Jazz Cellar

Albumas „Bado meistras“ įrašytas „Q Division studios“ įrašų studijoje bendradarbiaujant su tarptautine muzikantų grupe: Rinat Tregerman pianiste iš Izraelio, Mattu Pittsu – bosistu iš Bostono, Vlade Guigni – būgnininku iš Dominikos Respublikos bei styginių kvartetu.

Albumo viršelio autorė – lietuvių menininkė Dalia Mikonytė, kuri sukūrė dizainą iš savo fotografijų ir Adomo Žudžio grafikos darbo. Albumo pristatymas įvyko gegužės 20 dieną pagrindiniame Bostono šokio teatre „The Dance Complex“ ir yra remiamas „The Boston Foundation“ fondo.

Simona šiuo metu daug dėmesio skiria spektakliui, koncertuoja su džiazo projektais ir kuria menines-tarpdisciplinines dirbtuves kartu su savo įkurtu teatru „Syntheater“.

Erin O'Leary Bates nuotr./Albumo pristatymo akimirka
Erin O'Leary Bates nuotr./Albumo pristatymo akimirka
Lauren Andrea-Lucia Höbler nuotr./Albumo pristatymo akimirka
Lauren Andrea-Lucia Höbler nuotr./Albumo pristatymo akimirka

Šią vasarą Simona ir jos vyras Dorsey atvyksta į Lietuvą koncertuoti muzikiniuose festivaliuose: liepos 22 dieną ji pasirodys Klaipėdos koncertų salės parko estradoje, liepos 23-iąją – Užutrakio dvare, liepos 29 dieną –Tytuvėnų muzikos festivalyje, liepos 30 dieną – Bistrampolio muzikos festivalyje.

Koncertuose bus galima įsigyti Simonos debiutinį albumą ir pasiklausyti „Minns Jazz Quintet“, atliekamo tradicinio džiazo atliekamo kartu su lietuvių muzikantais Arnoldu Gurinavičiumi, Viktoru Labanausku ir Sauliumi Astrausku.

VIDEO: Simona Minns - A Hunger Artist - choreographer Victoria Sagardia
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką