Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Linas Adomaitis pristatė kolekcinę vinilinę plokštelę: „Įgyvendinau seną savo svajonę“

Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr. / Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka
Šaltinis: 15min
1
A A

Linas Adomaitis, kaip pats sako, dabar džiūgauja kaip mažas vaikas. O džiaugtis tikrai yra ko – dainininkas įgyvendino savo svajonę ir išleido pirmąją kolekcinę vinilinę plokštelę „Laiko mašina“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Linas Adomaitis

Trečiadienio vakarą Linas Adomaitis pakvietė į jaukų vakarą „Ozo“ knygyne „Vaga“. Čia jis pristatė savo pirmąją kolekcinę vinilinę plokštelę ir surengė koncertą.

Su styginių kvartetu, akordeonu ir gitara dainininkas atliko kelias dainas iš albumo „Laiko mašina“, kurio versiją nuo dabar pateikė ir vinile. Ant scenos jam talkino Dagna.

Susidomėjusių čia buvo mina. Įsigyti plokštelės susirinko ir žinomi žmonės. Tarp jų – Marijus Adomaitis, Donatas Montvydas, Martynas Tyla, Edita Užaitė ir Linas Ryškus, Jurgis Brūzga, Andrius Užkalnis, Gediminas Jaunius ir kiti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Linas Adomaitis – 19 metų scenoje: apie akinių stalčių, kelionėse sutiktas mūzas ir fanko bombą

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Donatas Montvydas

Vinilinė plokštelė – sena Lino Adomaičio svajonė. Per Kalėdas žmona Irmai padovanojo patefoną, kas paskubino jį išleisti ir savąją plokštelę.

Pasak Lino, vaikystėje jis dažnai klausė patefono, tačiau atsiradus kompaktiniams diskams, patefonas liko antroje vietoje. Todėl dabar klausydamasis jo jaučia nostalgiją.

„Šiandien aš intensyviai klausau vinilinių plokštelių. Renku savo kolekciją – Stevie Wonderio, Jamiroquai, „Red hot chilli peppers“ albumus. Išsitraukiau ir senas plokšteles, kurios man patiko paauglystėje. Užklumpa sentimentai.

Man labai žavus visas procesas – nuo patefono nuvalai dulkes, uždedi plokštelę, adatėlę ir klausai. Kai kur išlenda vinilinis traškesys... Todėl įgyvendinu savo seną svajonę ir perleidžiu savo albumą „Laiko mašina“. Vinilai bus du: elektroninė ir akustinė versija“, – Žmonės.lt sakė Linas Adomaitis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Linas Adomaitis

Pasak dainininko, vinilinė plokštelė muzikanui – prestižas. „Tai analoginė, ilgaamžiškiausia laikmena. Visai neseniai gavau 1972 metų Stevie Wonderio originalią plokštelę, kuri buvo net nepraplėšta. Tai reiškia, kad ji dar nebuvo praėjusi pro jokią skaitmeną, tiesiai iš juostų įrašytas garsas. Gurmanai, kurie vertina garso kokybę, supras“, – šypsosi jis.

O ir patį patefono klausymą jis prilygina savotiškam ritualui: „Vinilo klausymas įpareigoja. Į muzikos klausymą tada žiūri visai kitaip – jo klausai kaip kažkokio reiškinio, ne kaip foninės muzikos. Kas 4–5 dainas turi apkeisti plokštelę. Tai – kaip ritualas.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Vinilinę plokštelę pristatantis Linas Adomaitis: „Į daug ką gyvenime žiūriu kaip į naują pradžią“

Gamybos procesas atlikėjui užtruko pusę metų. Linas iš pradžių turėjo tris kartus perklausyti testinius vinilus. Taip buvo tikrinama, ar nėra kokių trukdžių, ar viskas kokybiškai įsirašė. Tačiau visos bandomosios plokštelės, pasak jo, buvo tobulos. „Parašiau plokštelę gaminusiems olandams, kad greičiau man siųstų originalus, nes negalėjau sulaukti“, – juokėsi jis.

Ir klausydamasis jų, sako, buvo labai laimingas. „Jausmas rankose laikyti savo plokštelę yra fantastiškas. Jau beprotiškai laimingas jaučiausi, kai gavau pirmąsias testines plokšteles iš fabriko, be viršelio... Jau tada buvo džiugesys iki lubų“, – teigė Linas Adomaitis.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Linas ir Irma Adomaičiai

„Pirmą kartą perklausiau visko su malonumu. Aš juk pirmą kartą mačiau savo muziką vinile! Apėmė net toks vaikiškas džiaugsmas. Kitas plokšteles jau klausiau kaip garso režisierius – įtempęs ausis, atsižvelgiau į technines detales. O gavęs originalą vakare su Irma pasidarėme skanios kavos ir perklausėme visą albumą iškart. Ir garsas buvo tobulas. Vinilas leidžia atkurti žymiai aukštesnę garso rezoliuciją“, – džiaugėsi Linas.

Norintiems savo kolekciją papildyti ir Lino albumu, reiktų paskubėti – „Laiko mašinos“ vinilinių plokštelių atlikėjas išleido vos 500: „Daugiau netiražuosiu, kad po to jų nebūtų kokiuose blusturgiuose po 2 eurus. Manau, kad ateityje plokštelė kainuos gerokai daugiau nei šiandien prekyboje.“

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr./Lino Adomaičio vinilo pristatymo akimirka

O ir būsimus savo albumus Linas žada leisti vinilinėse plokštelėse, kompaktiniuose diskuose jo dainos turbūt jau nebepasirodys.

„Visi kiti mano albumai išeis vinilo formatu. Dėl kompaktų dar nesu apsisprendęs, ar jų leisiu daugiau. Galbūt. Bet dėl vinilo esu įsitikinęs 100 procentų. Matau, koks yra žmonių susidomėjimas. Aš vos tik paskelbiau žinią, sulaukiau labai daug laiškų, kur gerbėjai prašė atidėti jiems ar nusiųsti į užsienį. Buvo ir tokių, kurie prašė parduoti testinius variantus, bet aš nesutikau“, – Žmonės.lt pasakojo Linas Adomaitis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką