Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 30d. 19:22

M.A.M.A. apdovanojimuose – Džordanos triumfas ir linkėjimai sergančiam Marijonui

Džordana Butkutė
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr. / Džordana Butkutė

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ areną drebino kasmetiniai M.A.M.A. muzikos apdovanojimai – čia buvo pagerbti geriausi 2014 metų lietuviškos muzikos kūrėjai. Savo pasirodymus žiūrovams dovanojo garsiausi atlikėjai, grupės ir šokėjai.

 

Į didžiausią metų muzikos renginį atvyko apie 10 tūkst. žmonių, tarp jų – būrys pramogų pasaulio atstovų, prie fotosienelės demonstravusių savo puošnią vakaro aprangą. 

M.A.M.A. organizatoriai apgailestavo, kad šįkart dėl ligos apdovanojimus priverstas praleisti Marijonas Mikutavičius. Šou vesti patikėta Andriui Rožickui.

VIDEO: M.A.M.A. 2014 apdovanojimų raudonojo kilimo svečiai

Iš viso ceremonijoje buvo išdalyta 15 skulptūrėlių, iš kurių 12 – nominuotiems atlikėjams. Juos vertino iš anksto sudaryta 80 žmonių komisija, kurią sudarė apdovanojimų rengėjai, muzikos kritikai, radijo stočių programų vadovai, muzikos žurnalistai.

Du specialius apdovanojimus skyrė AGATA ir LATGA-A. 

„Metų proveržio“ apdovanojimą įteikė Aleksandras Ivanauskas-Fara. Jis pasveikino grupės „Makchu Pikchu“ narius. „Ačiū visiems. Laukite didelių grupės permainų“, – atsiimdama apdovanojimą sakė vaikinų trijulė.

Panašu, kad permainos laukia įdomios – dar praėjusių metų pabaigoje grupė atsisakė bendradarbiauti su buvusiu vokalistu Imantu Slėniu ir šiuo metu ieško naujo komandos nario.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Makchu Pikchu“

Iškart po to į sceną žengusi grupė „Biplan“ atliko nuotaikingą dainą „Nuo taško A“.

Metų koncertine grupe tapo grupė „Sel“. Laimėtoją paskelbė Marius Berenis-Tru ir Tomas Šileika. Šiuo metu Tailande poilsiaujantis Egidijus Dragūnas padėką įrašė ir į žiūrovus bei gerbėjus kreipėsi iš ekrano.

„Ačiū už šį siurprizą, už šią puikią žinią. Ačiū komandai, žmonėms, kurie lankosi koncertuose, kurie klauso mano muziką, kurie leidžia man būti ten, kur esu dabar ir ką nešioju širdį“, – sakė jis. Pasak E.Dragūno, jo darbas – žmones linksminti taip, kad šie atėję į jo šou pasijustų šimtu procentų laimingi.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Egidijus Dragūnas

Netrukus muzikinį numerį M.A.M.A. scenoje pristatė grupė „Man-go“. Viliokiškais juodais kostiumais scenoje vilkinčios merginos atliko dainą „Tavęs prašau“.

„Ačiū už šį dvasinio apsinuoginimo aktą“, – šmaikštavo apdovanojimų vedėjas A.Rožickas.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Man-go“

Repuodami Viktoras Diawara ir Vilius Alesius Metų hiphopo grupe paskelbė „Jama & W“. „Norime pasidžiaugti, kad nors intelektualus hiphopas gal ir nėra labai reikalingas hipohoperiams, tačiau jis reikalingas Lietuvai“, – atsiimdami apdovanojimą sakė reperiai ir sceną užleido jausmingajam Alinos Orlovos pasirodymui.

Metų roko grupės apdovanojimą pats praėjusiais metais grupei „Antis“ pelnęs Algirdas Kaušpėdas šiemet jį įteikė scenos kolegoms, grupei „Colors Of Bubbles“. „Labai džiaugiuosi, kad šiemet organizatoriai rokui paskyrė atskirą nominaciją. Pernai buvo rokas ir alternatyva“, – sakė jis.

Atsiimdami statulėlę grupės nariai padėkojo ir šmaikščiai juokaudami rėžė taip pat dėl šio apdovanojimo besivaržiusiai Džordanai Butkutei: „Džordana, nepyk. Tam visuomet yra kiti metai.“

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./„Colors Of Bubbles“

Iškart po to „G&G Sindikatas” drauge su Vidu Bareikiu atkliko dviprasmišką kūrinį „Daina skirta dulkintis“.

Metų elektroninės muzikos atlikėjo apdovanojimą iškovojo bene garsiausiai pastaraisiais metais muzikos pasaulyje nuskambėjęs lietuvis lietuvis Marijus Adomaitis ir jo projektas „Ten Walls“. Nominaciją paskelbė pianistas Petras Geniušas. „Yra teorijų, kad klasikinė muzika ir elektroninė muzika yra didžiausi priešai, kad tai – priešų stovyklos. Tačiau tai – ne tiesa. Klasika yra tėvas, elektronika yra sūnus“, – sakė jis.

Deja, atsiimti apdovanojimo jis taip pat negalėjo atvykti dėl užsienyje vykstančių gastrolių, „Ten Walls“ atsiuntė iš anksto įrašytą vaizdo įrašą. „Esu be galo dėkingas. Gaila, kad esu išvykęs, todėl prašysiu žmonos, kad ji atsiimtų statulą”, – sake M.Adomaitis. Apdovanojimą atsiėmė jo žmona Diana.

Įteikti apdovanojimą Metų alternatyvios muzikos kūrėjui buvo patikėta dizaineriui Aleksandrui Pogrebnojui, kuris į sceną lipo su žmona Monika. „Alternatyvios muzikos kūrėjų kūryba fantastiškai gera ir niekaip neįsipaišo į jokius rėmus. Man garbė paskelbti tokį apdovanojimą“, – sakė jis paskelbdamas laimėtoju Vidą Bareikį.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Vidas Bareikis

Vidas į sceną įbėgo vilkėdamas originalius, tragediją „Charlie Hebdo“ redakcijoje primenančius, tačiau tuo kiek pakoreguotus marškinėlius su užrašu „Je Suis IŠVIEN“. „Kai esi alternatyva, tai nėr pats svarbiausias dalykas ta statulėlė. Daug svarbiau, kad esu čia ir galiu jums ką nors pasakyti“, – kalbą pradėjo V.Bareikis, jausmingai dėkodamas ir savo kūrybos gerbėjams, ir šeimai.

Specialų M.A.M.A apdovanojimą įteikė Lietuvos gretutinių teisių asociacija (AGATA). Susumavus radijo stočių pateiktus grojaraščius, buvo nustatyta, kad dažniausiai radijo stotyse skambėjo grupės „Sel“ dainos.

Iškart po to netikėtą dainos „Du du du du“ koverį pristatė klaipėdiečių grupė „Nervas“.

Mikalojus Novikas įteikė specialų Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos agentūros (LATGA) apdovanojimą populiariausiam dainų autoriui Stano. „Ačiū visiems, kurie klausote lietuviškos muzikos“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė muzikantas.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./Stano

Geriausiu metų popmuzikos atlikėju šiemet buvo pripažintas Marijonas Mikutavičius. Praėjusių metų pabaigoje naują albumą „Lengvas būdas mesti klausytis“ išleidęs muzikantas nurungė drauge dėl statulėlės kovojusius Donatą Montvydą, Liną Adomaitį, Ievą Narkutę ir grupę „Biplan“. Apie apdovanojimą paskelbė režisierė Dalia Ibelhauptaitė ir dizaineris Juozas Statkevičius.

„Atrodome, kaip gotai“, – juokėsi juodais drabužiais pasipuošę menininkai. „Mes patys esame kaip popmuzikos grupė. Seniai jau tapome popgrupe“, – juokėsi originalų atvirą kostiumą vilkintis dizaineris.

Dėl ligos M.Mikutavičius į apdovanojimų ceremoniją neatvyko, už jį prizą atsiėmė drauge koncertuojanti muzikantų grupė.

Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai

Geriausio vaizdo klipo apdovanojimą įteikė 2014 metų „Mis Lietuva“ atstovė Agnė Kavaliauskaitė. Apdovanojimas atiteko „Ten Walls“ ir jo vaizdo klipui „Walking With Elephants“. Atsiimti apdovanojimo antrą kartą į sceną lipo M.Adomaičio žmona Diana.

„Noriu palinkėti, kad Marijus nesustotų savo muzikiniame kelyje. Kad laužytų sienas. Tikiu, kad visa tai tik pradžia“,  – sakė ji.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./ M.Adomaičio žmona Diana 

Paskelbti geriausio metų albumą atvyko Virgis Stakėnas. Apdovanojimas atiteko M.Mikutavčiui už albumą „Lengvas būdas mesti klausytis“. „Nežinau, ką dabar galvoja mūsų bičiulis Marijonas, tačiau turbūt dėkoja. Dar kai tik pradėjome įrašinėti albumą, jau tuomet žinojome, kad jis bus geriausias“, – sakė M.Mikutavičiaus muzikantų grupės nariai.

Dėmesio sulaukė ir 60-metį švenčiantis Edmundas Kučinskas, drauge su Inga Valinskiene jis scenoje sudainavo keletą kūrinių.

Metų atlikėją moterį paskelbė režisierius Kęstutis Jakštas. Apdovanojimas atiteko Džordanai Butkutei. Įspūdingą koncertinį turą per Lietuvą surengusi Džordana neslėpė – šio įvertinimo laukė ne vienerius metus. „Didelis džordaniškas ačiū. Tai mano pirmas apdovanojimas, labai jo laukiau. Gerai, kad gavau kol gyva“, – sakė ji. Akį traukė ir pakeistas Dž.Butkutės įvaizdis.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai

Geriausiu metų atlikėju vyru tapo M.Mikutavičius. Apie tai M.A.M.A scenoje paskelbė estrados žvaigždė Nelė Paltinienė. Trečią muzikanto apdovanojimą atsiėmė jau nebe muzikantai, o kolegos ir geri bičiuliai Martynas Starkus ir Saulius Urbonavičius-Samas. Jie nusprendė paskambinti ligoninėje gulinčiam M.Mikutavičiui ir nustebino jį laimėtu apdovanojimu. Vėliau drauge visa arena choru daina užtraukė linkėdami atlikėjui sveikatos metų.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai

Didžiausią triukšmą vakaro metu sukėlė Metų grupės nominacija. Apdovanojimą įteikęs Lietuvos gėjų lygos vadovas Vladimiras Simonko sulaukė publikos švilpimo, šūksnių.

Pasigirdus švilpimui V.Simonko bandė raminti publiką žodžiais: „Juk čia nėra budulių ir gražulių.“ Tačiau švilpimas netilo. Vladimiras Simonko sulaukė ir paramos – prieš kameras iškėlusi abiejų rankų viduriniuosius pirštus Jazzu reiškė nepasitenkinimą tokiu publikos elgesiu. 

„Lietuva myli visus, nepriklausomai nuo lytinės orientacijos“, – raminti įsiaudrinusius žiūrovus bandė V.Simonko. 

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai

Galiausiai V.Simonko paskelbė, kad 2014 metų grupė – Leono Somovo ir J.Arlauskaitės-Jazzu duetas. Į sceną basa žengusi Jazzu tarė: „Šiais metais nesitikėjom apdovanojimo. Noriu palinkėti tolerancijos visiems. Tai, kas čia ką tik vyko, buvo labai neskanu. Muzika juk sulygina viską.“

Nulipusi nuo scenos Jazzu neslėpė nepasitenkinimo: raudonu kilimu atgal į savo vietą ji ėjo be šypsenos veide.

Netrukus M.A.M.A. scenoje pasirodė atgimusi grupė „Bavarija“, kuri gerbėjams priminė savo hitus.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./M.A.M.A muzikos apdovanojimai
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr./Grupė „Bavarija“

Dar viena speciali M.A.M.A nominacija už viso gyvenimo nuopelnus atiteko Dž.Butkute. Ją atlikėjai įteikė Martynas Tyla. „Ačiū visiems, mano gerbėjams ir negerbėjams, visiems, kurie susirinko, kurie buvo mano koncertuose. Labai smagu gauti ilgai lauktą apdovanojimą kol esi gyvas“, – antrą kartą savo mintį pakartojo Dž.Butkutė.

M.A.M.A.2014  NOMINACIJOS (nugalėtojai paryškinti):

Metų proveržis

 • „Makchu Pikchu“
 • „Neteisėtai padaryti“
 • „Without Letters“
 • „Jamma & W“
 • „Ministry of Echology“
VIDEO: Makchu Pikchu - Take A Bite (Official Video)

Metų rokas, grupė, atlikėjas, atlikėja

 • Džordana Butkutė
 • „Colours of Bubbles“
 • „Monkey Tank“
 • „Pelenai“
 • „Žalvarinis“
VIDEO: „Colours of bubbles“ - „Phoenix“

Metų hiphopo grupė, atlikėjas, atlikėja

 •     Lilas ir Innomine
 •     Ironvytas Pro
 •     „Jamma & W“
 •     „Tie Geresni“
 •     „Mad Money“
VIDEO: „Daina apie nelaimingą meilę“

Metų alternatyva, grupė, atlikėjas, atlikėja

 • „The Bus“
 • Vidas Bareikis
 • „Sheep Got Waxed“
 • „Without Letters“
 • Ba.
VIDEO: Vidas Bareikis "Eina sau"

Metų koncertinė grupė, atlikėjas ar atlikėja

 • Džordana Butkutė
 • „Sel“
 • Marijonas Mikutavičius
 • „Naktinės personos“
 • Linas Adomaitis
VIDEO: SEL feat. Camille - Neduok Man Jokio Šanso (Live)

Metų elektroninės muzikos grupė, atlikėjas, atlikėja

 • „Ten Walls
 • Gerai Gerai
 • „Golden Parazyth“
 • „Beissoul & Einius“
 • „Electronic I“
VIDEO: Ten Walls - Gotham

Metų albumas

 • Linas Adomaitis – „Laiko mašina“
 • Ieva Narkutė –„Švelnesnis žvėris“
 • Marijonas Mikutavičius – „Lengvas būdas mesti klausytis“
 • Donatas Montvydas & „One Element“ –  „Norim dar“
 • „Biplan“ –  „Visi keliai veda prie jūros“
VIDEO: Marijonas Mikutavičius "Tu čia, Tu čia"

Metų vaizdo klipas

 • „Ten Walls“ – „Waking With Elephants“
 • Marijonas Mikutavičius – „Drąsių nieks nežudo“
 • Ba. – „Sugebėt pasikeist“
 • „Skamp“ – „Good Girl Gone Bad“
 • „Neteisėtai Padaryti“ – „Galvotas“
VIDEO: Ten Walls - Walking With Elephants [Official Video]

Metų atlikėjas

 • Marijonas Mikutavičius
 • Donatas Montvydas
 • Vidas Bareikis
 • Linas Adomaitis
 • Saulius Prūsaitis
VIDEO: Marijonas Mikutavičius „Balintos Sienos“

Metų atlikėja

 • Džordana Butkutė
 • Ieva Narkutė
 • Vilija Matačiūnaitė
 • Alina Orlova
 • Jurga Šeduikytė
VIDEO: Džordana Butkutė – „Nebijok – aš su tavim“

Metų popmuzikos grupė, atlikėjas ar atlikėja

 • Ieva Narkutė
 • „Biplan“
 • Marijonas Mikutavičius
 • Donatas Montvydas
 • Linas Adomaitis
VIDEO: Marijonas - Drąsių Nieks Nežudo [official music video]

Metų grupė

 • „Biplan“
 • „Colours of Bubbles“
 • „Beissoul & Einius“
 • „Sel“
 • „Leon Somov & Jazzu“
VIDEO: LEON SOMOV & JAZZU - Ka Tu Su Manim Darai? (Official)

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius, grįždamas į Romą, pareiškė: Baltijos šalys visada yra pavojuje

Aktualu

Dvasinis kapitalas: kodėl Ukraina atsiskiria nuo Rusijos stačiatikių bažnyčios?

Aktualu

Valdžios paslauga narkomafijai: prekeivių įkliūva vis mažiau, taikiklyje – jaunimas su „žole“ kišenėje

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius žada, kad Bažnyčia nebedangstys seksualinių nusikaltėlių

Aktualu

Dėl kanapių auginimo kalta pripažinta lietuvė: „Maniau, kad tai – egzotiškas augalas iš Japonijos“

Sportas

J.Mourinho vėl ant skydo: „Man Utd“ iš taurės išspyrė F.Lampardo auklėtiniai

Aktualu

Ką daryti su A.Hitlerio rezidencija Alpėse, į kurią plūsta neonaciai?

24sek

M.Kalnietis ir ASVEL neklumpa: Prancūzijoje – antra pergalė

Gyvenimas

Mes lygūs. Su spalvų lagaminu keliaujanti Sigita: „Piešdama vizijas, jaučiuosi įrankiu“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Iš kur tas žydėjimas“: pastelinis Nomedos Saukienės portretas

Mokslas.IT

„Google“ pristatė vizualesnį ir intuityvesnį paieškos variklį

Vardai

Lietuvoje kaip modelis išgarsėjusi Erika Stasiulevičiūtė – JAV geidžiama aktorė ateivės vaidmenims

24sek

Po D.DeRozano mainų Kyle'as Lowry vengė „Raptors“ vadovų skambučių

Vardai

Teismas M.Tylai negailestingas: „Jis – suaugęs asmuo, už neteisėtus veiksmus privalo atsakyti“

Vardai

Aristokratiškų jūros gėrybių mėgėjai šventiškai atidarė austrių sezoną

Aktualu

Popiežius turės galutinio sprendimo teisę dėl Kinijos vyskupų skyrimo

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius sako, kad religinė priespauda paskatino Baltijos šalių krikščionis vienytis

Aktualu

Sukrėsti vietiniai surinko daugiau kaip 6000 svarų Dandolke nužudytos lietuvės laidotuvėms

Naujienos

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius, grįždamas į Romą, pareiškė: Baltijos šalys visada yra pavojuje

Aktualu

Dvasinis kapitalas: kodėl Ukraina atsiskiria nuo Rusijos stačiatikių bažnyčios?

Aktualu

Valdžios paslauga narkomafijai: prekeivių įkliūva vis mažiau, taikiklyje – jaunimas su „žole“ kišenėje

Prie Jono Žemaičio-Vytauto buvo...

Donatas Motiejūnas apie uždirbamus milijonus, sūnų ir Lietuvos rinktinę

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius žada, kad Bažnyčia nebedangstys seksualinių nusikaltėlių

Aktualu

Dėl kanapių auginimo kalta pripažinta lietuvė: „Maniau, kad tai – egzotiškas augalas iš Japonijos“

Sportas

J.Mourinho vėl ant skydo: „Man Utd“ iš taurės išspyrė F.Lampardo auklėtiniai

Aktualu

Ką daryti su A.Hitlerio rezidencija Alpėse, į kurią plūsta neonaciai?

24sek

M.Kalnietis ir ASVEL neklumpa: Prancūzijoje – antra pergalė

Gyvenimas

Mes lygūs. Su spalvų lagaminu keliaujanti Sigita: „Piešdama vizijas, jaučiuosi įrankiu“

15min recenzija Kultūra

Filmas „Iš kur tas žydėjimas“: pastelinis Nomedos Saukienės portretas

Mokslas.IT

„Google“ pristatė vizualesnį ir intuityvesnį paieškos variklį

Vardai

Lietuvoje kaip modelis išgarsėjusi Erika Stasiulevičiūtė – JAV geidžiama aktorė ateivės vaidmenims

24sek

Po D.DeRozano mainų Kyle'as Lowry vengė „Raptors“ vadovų skambučių

Vardai

Teismas M.Tylai negailestingas: „Jis – suaugęs asmuo, už neteisėtus veiksmus privalo atsakyti“

Vardai

Aristokratiškų jūros gėrybių mėgėjai šventiškai atidarė austrių sezoną

Aktualu

Popiežius turės galutinio sprendimo teisę dėl Kinijos vyskupų skyrimo

Popiežiaus vizitas Aktualu

Popiežius sako, kad religinė priespauda paskatino Baltijos šalių krikščionis vienytis

Aktualu

Sukrėsti vietiniai surinko daugiau kaip 6000 svarų Dandolke nužudytos lietuvės laidotuvėms

Vardai

Daugiau vandens

Ginekologė pataria

Video

09:06
00:29
01:11

Sveikata

Ruduo pilnas komplimentų

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką