Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 8d. 14:09

Miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ keliauja į JAV, sužavėti ir kinai

Karina Krysko
Renginio organizatorių nuotr. / Karina Krysko

Didžiausias ir brangiausias lietuviškas miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ 2018 metais debiutuos Čikagos „Auditorium Theatre“ scenoje.

Miuziklu taip pat sužavėti ir aktyviai domisi Kinijos agentai, deramasi dėl galimybės pristatyti kūrinį šioje šalyje. O šiuo metu miuziklas rodomas mūsų scenoje: sekmadienį, gruodžio 11 d. – Vilniuje, 28 d. – Kaune. Po šių parodymų planuojama ilgesnė pertrauka.

Čikagos centre esančioje prestižinėje istorinėje, 4000 vietų turinčioje, „Auditorium Theatre“ salėje įvyks vienintelis iškilmingas miuziklo parodymas, skirtas Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Miuziklas – tarsi tiltas sujungiantis Lietuvą ir jos išeivius. Čikagoje, drauge su trupe iš Lietuvos, miuzikle debiutuos ir vietos lietuvių choras „Dainava“ vadovaujamas Dariaus Polikaičio.

Čikagos lietuvių bendruomenė „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legendą“ sekė nuo pat pirmųjų jos parodymų Lietuvoje ir slapta puoselėjo viltį, kad šis grandiozinis mūsų tautos gražiausią meilės istoriją pasakojantis kūrinys kada nors atvyks ir į Ameriką.

Žinoma, kūrinio, prie kurio dirba daugiau nei šimtas žmonių, logistika yra ypač sudėtinga, todėl daugiau nei po metų vyksiančiam parodymui rengiamasi jau dabar. Projekto rengėjų tikslas – miuziklą Amerikos publikai pristatyti tokį pat didelį ir ištaigingą, koks jis rodomas Lietuvoje, todėl jis nebus nei mažinamas nei trumpinamas. Į JAV keliaus ir visi 200 J.Statkevičiaus pasiūtų kostiumų.

Žygimantą Augustą įkūnys Mantas Jankavičius (vaikystėje – Benas Jankavičius), Barborą Radvilaitę – Karina Skambinė, Poną Tvardovskį – Kostas Smoriginas. Radvilas – Jeronimas Milius (Juodąjį) ir Tadas Juodsnukis (Rudąjį), karalienę Boną Sforcą – Gitana Pečkytė, Žygimantą Senąjį – Tadas Girininkas, rūmų juokdarius – Rafailas Karpis/Mindaugas Jankauskas ir Dominykas Vaitiekūnas, šoks – A.Cholinos šokio teatras. Dainuos – choras „Dainava“.

Muziką prieš dvejus metus sukūrė Kipras Mašanauskas, libretą – Romas Lileikis, scenografiją – Marijus Jacovskis, kostiumus – Juozas Statkevičius. Režisierė ir choreografė – Anželika Cholina.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką