Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikos puotos sunkmetis nesužlugdė

Šiemet Roskildės festivalį aplankė apie 70 tūkst. žiūrovų.
„Scanpix“ nuotr. / Šiemet Roskildės festivalį aplankė apie 70 tūkst. žiūrovų.
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Nors bilietų į 39-ąjį Roskildės (Danija) festivalį buvo parduota mažiau nei tikėtasi, renginys vėl sutraukė minias klausytojų. Gera nuotaika ir smagūs įspūdžiai buvo garantuoti!

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Tarptautinis Roskildės muzikos festivalis šiemet vyko jau 39 kartą. Tai išties įspūdingas renginys - 8 dienų programa, 7 scenos, apie 170 dalyvių ir kone 70 tūkst. žiūrovų. Keturios dienos buvo skirtos savotiškai apšilti - atvykę žiūrovai įsikuria palapinių miesteliuose, vyksta įvairiausi renginiai, konkursai, debiutuojančių grupių pasirodymai. O nuo ketvirtadienio iki sekmadienio - dar keturios dienos pačios kokybiškiausios muzikos nuo vidudienio iki paryčių kasdien.

Roskildės festivalis - labdaringas renginys, jo organizacijos stuburas - savanoriai. Festivalio gaunamas pelnas, labdarai surenkami daiktai skiriami įvairioms humanitarinėms programoms. Šiemet parama skirta nukentėjusiesiems nuo karo Irake, organizacijai "Gelbėkit vaikus", Pasaulio laukinės gamtos fondui (WWF) ir kt.

Žiūrovų minios

Septyniose scenose savo kūrybą pristatė kone 170 atlikėjų, atstovavusių visiems muzikos stiliams - nuo melancholiškų bardų baladžių iki aršaus metalo. Poros kvadratinių kilometrų festivalio teritorijoje įsikūrė kavinės ir barai, alaus palapinės, daugybė jaukių poilsio vietų. Neaprėpiamame lauke greta muzikinės festivalio teritorijos plyti ištisas palapinių miestas. Daugelis žiūrovų į festivalį atvyksta jau ne pirmus metus, tad buriasi į kelių ar keliolikos bendraminčių stovyklas. Čia kiaurą parą verda savitas šventės gyvenimas, tvyro su niekuo nesupainiojama Roskildės dvasia.

Atrenka muzikos komitetas

Nors dėl ekonomikos nuosmukio renginio organizatoriams teko taupyti, ir šiemet festivalis vyko nepriekaištingai. Nusprendėme pasmalsauti, kaip pavyksta jau daug metų sklandžiai organizuoti tokį didžiulį renginį, ir pateikėme keletą klausimų festivalio atstovui Esbenui DANIELSENUI.

- Šis festivalis - vienas didžiausių Europoje. Į ką labiausiai kreipiate dėmesį, kokią muziką renkatės?

- Daugiausia dėmesio festivalyje - rokui. Gitarinio roko, metalo muzika yra renginio pamatas. Be to, išskirtinį dėmesį teikiame hiphopui, elektroninei ir world muzikai. Svarbiausia - pateikti tuo metu vyraujančias muzikos tendencijas, pristatyti populiarias grupes. Žinoma, nepamirštame ir nesenstančių, laiko patikrintų vertybių.

- Kaip renkatės atlikėjus, ar grupėms tenka dalyvauti atrankoje?

- Dirba festivalio muzikos komitetas, jo nariai lankosi koncertuose visame pasaulyje ir atrenka Roskildės festivaliui tinkamiausius atlikėjus. Be to, kasmet gauname keletą tūkstančių įrašų, iš jų taip pat išsirenkame tinkančias grupes.

Septyniose scenose savo kūrybą pristatė kone 170 atlikėjų, atstovavusių visiems muzikos stiliams – nuo melancholiškų bardų baladžių iki aršaus metalo.

Mums ypač svarbu, kad atlikėjas sugebėtų meistriškai muzikuoti "gyvai". Prieš kviesdami grupes, visada "patikriname" jas per koncertus. Žinoma, pagrindinėms festivalio žvaigždėms tokie principai netaikomi, tačiau tokių dalyvių tėra maždaug šeštadalis visų atlikėjų.

"Metallica" viešėjo triskart

- Nekyla sunkumų pasikviesti žvaigždžių? Tarkime, apie "Faith No More" dalyvavimą šiemet pranešta gana vėlai, taip pat sklandė gandų, kad nepavyko pasikviesti "Metallica" ir AC/DC.

- Svečius renkamės pagal jų koncertinių turų grafiką. Su "Faith No More" šiemet istorija buvo tokia - jų turas baigėsi savaite anksčiau, tačiau mums pavyko įtikinti juos atvykti ir į Roskildę.

Kai kurios grupės tiesiog pernelyg garsios, kad dalyvautų festivaliuose, jos linkusios rengti solinius koncertus. Čia galima paminėti tokius atlikėjus kaip "Metallica", AC/DC, U2, Madonna. Tiesa, Roskildės trauka tokia didelė, kad kai kurios iš jų mielai koncertuoja ir čia. Štai "Metallica" čia koncertavo bene tris kartus. Galiu paminėti ir daug kitų garsenybių - Nick Cave, "Red Hot Chili Peppers", "Blur", "Pet Shop Boys", Bjork, "Radiohead", Robbie Williamsas ir kiti.

Nepaiso geografijos

- Ar kada nors svarstėte kurio nors atlikėjo iš Baltijos valstybių kandidatūrą? Mūsų žiniomis, kol kas nė viena iš šių šalių grupių renginyje dar negrojo.

- Mes tikrai nesirenkame grupių pagal geografinį kriterijų, vertiname tik jų muzikos kokybę. Dabar negaliu tiksliai atsakyti, kokie Baltijos valstybių atlikėjai pretendavo pasirodyti festivalyje. Norėčiau pabrėžti, kad jiems suteikiamos tokios pačios galimybės kaip ir visiems kitiems.

- Kaip sudaroma festivalio programa, ar tuo pat metu grojančios grupės skirstomos pagal stilius, ar paisoma kokių nors kitų kriterijų?

- Sudaryti programą - savotiška didžiulė dėlionė: juk per keturias dienas septyniose scenose pasirodo apie 170 grupių. Tenka derintis prie jų koncertų datų, kelionių planų, taip pat išvengti stilių dubliavimosi. Vis dėlto šios dėlionės visos dalys sugula į savo vietas ir festivalio publika mėgaujasi įvairialype muzika. Prieš festivalį žiūrovai gali reikšti savo pageidavimus, kokių dalyvių pageidautų, ir labai aktyviai tai daro mūsų interneto tinklalapyje, tačiau tikslios programos sudarymui publika įtakos neturi.

- Kaip rengiamas Roskildės festivalis: ar samdomi techniniai darbuotojai, ar nuomojama įranga?

- Festivalio organizaciniais reikalais ištisus metus rūpinasi maždaug 25 nuolatinių darbuotojų. Jiems nuolat padeda apie 400 savanorių, atsakingų už įvairias darbo sritis. Prieš pat renginį ir per jį savanorių pajėgos padidėja net iki 25 tūkstančių. Tai ir yra mūsų organizacijos pagrindas, be savanorių festivalis neįvyktų.

Garso ir apšvietimo technika rūpinasi tikri profesionalai, tai samdomi darbuotojai, su kuriais bendradarbiaujame jau daug metų.

Parduota mažiau bilietų

- Ar šiemet teko pajusti finansų krizės pasekmių? Kokiose srityse?

- Taip, prasta ekonomikos padėtis turėjo įtakos platinant bilietus. Ypač tai pajutome Švedijoje ir Anglijoje, ten bilietų parduota gerokai mažiau nei įprasta. Vis dėlto paskutinėmis dienomis prieš festivalį prekyba bilietais Skandinavijos šalyse gerokai suaktyvėjo, galbūt dėl prognozuoto gero oro. Tad Roskildė ir vėl sutraukė pakankamai gausią auditoriją - apie 70 tūkst. žiūrovų.

- Nekantru sužinoti, kokie kitų metų Roskildės planai?

- Na, dar per anksti pristatyti konkrečius planus, tačiau galiu patvirtinti, kad parengiamasis darbas jau vyksta. Pasiruošimas festivaliui trunka pusantrų metų. Taigi dar nespėjus nutilti šiųmetinio akordams jau svarstoma, kaip viskas vyks kitąmet.

Galiu patvirtinti, kad ir kitąmet festivalis įvyks!

„Lietuvos žinios“
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką