Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 11d. 16:34

Nomeda Kazlaus ir Mantas Jankavičius atkurs ypatingą duetą: skambės garsioji „Barcelona“

Mantas Jankavičius, Montserrat Caballe ir Freddie Mercury, Nomeda Kazlaus
15min, Vida Press ir 15min nuotr. / Mantas Jankavičius, Montserrat Caballe ir Freddie Mercury, Nomeda Kazlaus

Daina „Barcelona“, kurią atliko pasaulinė ispanų operos legenda Montserrat Caballé kartu su roko grupės „Queen“ lyderiu Freddie Mercury, yra žinoma iki šiol, o išlikę įrašai tik patvirtina įspūdingą energinį lauką, kurį sukūrė šie du talentai. Vasario 14 d. Dainininko Manto Jankavičiaus šou „Mantas: Rhapsody Recomposed“ skambės populiauriausi „Queen“ muzikos kūriniai, tarp kurių ir pastarasis „Barcelona“. Ją kartu atliks operos solistė Nomeda Kazlaus – vienintelė lietuvė, prestižinėse pasaulio scenose pagrindinius vaidmenis ir duetus dainavusi su primadona Montserrat Caballé.

Vasario 14 d. visame pasaulyje žinomą kūrinį „Barcelona“ N.Kazlaus atliks su Mantu Jankavičiumi „Siemens“ arenoje Vilniuje. Operos solistė teigia, pasiliksianti prie M.Caballé interpretacijos: „Kadangi Montserrat man buvo ir visada bus labai brangus žmogus, atliekant šį kūrinį jaučiu begalinį džiaugsmą. Visa Caballé šeima jau žino apie mano ir Manto duetą ir mus labai palaiko.“

M.Caballé ir F.Mercurio gyvai atlikto pasirodymo įrašą galite peržiūrėti čia:

VIDEO: Freddie Mercury & Montserrat Caballé - Barcelona (Live at Ku Club Ibiza, 1987)

Neklasifikuojanti dainavimo stiliaus į mažiau ar daugiau reikšmingą, N.Kazlaus sako, kad klasika visuomet išlieka klasika – pasak jos, tai puikiai įrodo „Barcelonos“, kaip ir visos „Queen“ grupės muzikos, ilgaamžiškumas. Pačiai pastaroji muzika visada buvo prie širdies: „Man nuo pat pradžių patiko ir pats Freddie, ir jo kuriama muzika. Dar iki „Barcelonos“ atlikimo su M.Caballé, šis atlikėjas traukė visus savo itin stipria energetika ir charizma scenoje.“

Vida Press nuotr./Montserrat Caballe ir Freddie Mercury
Vida Press nuotr./Montserrat Caballe ir Freddie Mercury

Dainininkas Mantas Jankavičius priduria, jog projektas „Mantas: Rhapsody Recomposed“ – tai naujas, unikalus roko grupės „Queen“ muzika paremtas turinys. Atlikėjas koncertuos su savo muzikine grupe, o skambesio išskirtinumą kurs Norvegijoje gyvenantis profesionalus vargonininkas Robertas Lamsodis.

Tautvydo Stuko nuotr./Mantas Jankavičius
Tautvydo Stuko nuotr./Mantas Jankavičius

Išgirdęs jos balsą netvėrė džiaugsmu

M.Caballé ir F.Mercurio pirmasis susitikimas įvyko 1987 m., kuomet operos solistė gavo pasiūlymą dainuoti 1992-ųjų metų vasaros olimpinėse žaidynėse Barselonoje ir šiai progai sukurti specialų himną. Tačiau dar prieš tai F.Mercurry jau žinojo apie neeilinį primadonos talentą – paklaustas ispanijos radijo žurnalisto, kas, pasak jo, turi geriausią balsą pasaulyje, atsakė, jog jo nuomone, tai – M.Caballé.

Idėja dainai „Barcelona“ pakviesti F.Mercurį kilo primadonos broliui ir tuometiniam jos agentui Carlosui Caballé. N.Kazlaus prisimena operos solistės pasakojimą apie pirmąją dainos „Barcelona“ repeticiją, kuomet F.Mercury tryško džiaugsmu, išgirdęs pirmuosius dueto garsus.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nomeda Kazlaus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nomeda Kazlaus

„M.Caballé sakė, kad Freddie reiškė neapsakomai daug įvairiausių emocijų – nuo veido mimikos iki fizinių pratimų, puolė bučiuoti jos rankas, nesitikėjęs, jog operos dainininkai gali turėti tiek emociškai paveikios energetikos ir muzikinio impulso, kuris kūriniui suteikia neįtikėtinų spalvų“, – prisimena N.Kazlaus.

Asmeninio albumo nuotr./Nomeda Kazlaus ir Montserrat Caballé
Asmeninio albumo nuotr./Nomeda Kazlaus ir Montserrat Caballé

Didžioji gyvenimo mokytoja

Su M.Caballé susipažinusi 2000-aisiais metais Andoroje jos vestuose dainavimo meistriškumo kursuose, jos dėka N.Kazlaus atvertė naują karjeros ir gyvenimo puslapį – glaudus šių operos solisčių bendradarbiavimas tęsėsi ne tik scenoje, bet ir už jos ribų: „Kartu koncertavome Ispanijoje, Vokietijoje, Rusijoje daugiau nei 30 kartų. Likimas lėmė, kad ir 2002 metais buvau jos paskutinė scenos partnerė moteris – abi dainavome Barselonos „Grand Teatre del Liceu“ retai statomoje K. Sen Sanso operoje „Henrikas VIII“.

Ištraukas iš solisčių bendradarbiavimo galite pamatyti čia:

VIDEO: 2019 12 11 PARODA KONCERTAS MONTSERRAT

N.Kazlaus ir M.Caballé daugiau nei tik profesinius santykius palaikė 18 metų. Lietuvė pasaulinei operos žvaigždei tapo lyg antra dukra, o taip pat ir sesuo primadonos dukrai Monsitai: „Man M.Caballé prilygo mamai, iš kurios pasisėmiau ne tik vokalinių, profesinių žinių, bet ir daug gyvenimiškos išminties. Už pačią didžiausią gyvenimo mokyklą esu dėkinga būtent jai.“

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką