Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 rugpjūčio 23d. 23:08

Nugriaudėjo Baltarusijos palaikymo koncertas: A.Lukašenka dainomis ragintas trauktis

Merūnas Vitulskis, Jurgis Didžiulis, Eglė Daugėlaitė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Merūnas Vitulskis, Jurgis Didžiulis, Eglė Daugėlaitė

Sekmadienį Medininkų pilies kieme įvyko „Laisvės kelio" paramos koncertas, kuriame dalyvavo Vidas Bareikis, Merūnas Vitulskis, Ieva Narkutė, Andrius Mamontovas, Jurgis Didžiulis, Saulius Urbonavičius-Samas, Jurga Šeduikytė-Bareikienė, Maksas Melman ir grupė Biplan, grupė „Kandis": Algirdas Kaušpėdas ir Viktoras Diawara, berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas". Atlikėjai ne tik išreiškė palaikymą Baltarusijos žmonėms, bet ir ragino jos prezidentą Aliaksandrą Lukašenką išeiti.

Pasak renginio prodiuserio ir vedėjo Dominyko Kubiliaus, tai vienas prasmingiausių šios vasaros renginių.

„Scenos žvaigždės ir ypatingi svečiai vienijasi dėl labai svarbaus tikslo – padėti nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams. Šiomis dienomis daug bendrauju su baltarusiais, jie vis nedrąsiau kalba, bet tai, ką girdžiu iš jų – šiurpina. Mes dažnai pamirštame, kad Minskas – artimiausia sostinė nuo Vilniaus. Sunku patikėti, kad vos keliasdešimties kilometrų atstumu vyksta tokie dalykai", – sakė D.Kubilius, kuris yra iniciatyvos „Stiprūs kartu" partneris ir šaulys.

Koncerto akimirkos – galerijoje:

Paramos koncertą pradėjo Lietuvos Respublikos himnas, kurį drauge su visais žmonėmis „Laisvės kelyje" ir visoje Lietuvoje užtraukė Merūnas Vitkulskis ir berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas". Kaip Baltijos kelyje, taip ir dabar himną transliavo Lietuvos radiijas.

Atlikėjas Jurgis Didžiulis, kas vakarą dainomis palaikantis protestuotojus prie Baltarusijos ambasados Vilniuje koncertui paruošė specialų kūrinį. Renginyje skambėjo žinomiausios lietuviškos dainos, o Algirdas Kaušpėdas uždainavo „Ne tau, Aliaksandrai, mėlynas dangus!".

„Vaizdai, kuriuos šiuo metu stebime televizijos ekranuose ir internete, man labai primena Sąjūdžio laikus. Akivaizdu, kad baltarusių tauta subrendo permainoms. Tačiau Baltarusijos laukia dar ilgas kelias į laisvę. Batka taip lengvai valdžios neatiduos. Todėl stokim mūru už laisvę – turime ir širdimi, ir pečiu paremti baltarusius! Žyve, Belarus!“ – sakė A.Kaušpėdas.

„Laisvės kelio" paramos koncertas yra vieninga „Laisvės TV", „Stiprūs kartu", UAB „Pirmoji kava", „TymDrym" ir paramos akcijos „Freedom first. Go, Belarus!" inciatyva.

Visos transliacijos metu surinktos lėšos bus skirtos organizacijai „BY Help", konkrečiai, nuo smurto nukentėjusiems baltarusiams remti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką