Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 3d. 09:27

Paralyžuota elektronika: kaip per pandemiją sukasi atlikėjai?

Nors daugelis pripažins, jog karantino metu neįsivaizduoja savo kasdienybės be muzikos – šios produkcijos kūrėjai buvo priversti patys pirmi sustabdyti savo koncertinę ir pajamas generuojančią veiklą. O į ją sugrįžti ir vėl uždirbti pragyvenimui šiems žmonėms tikriausiai bus leista patiems paskutiniams. Kol snaudžia koncertų salės ir klubai, elektroninės muzikos prodiuseriai tyliai darbuojasi savo studijose ir kantriai laukia sugrįžimo. Kaip tai paveikė jų kūrybą? Sužinosime jau šį ketvirtadienį 19 valandą – „15min“ eteryje naktinio klubo „Lizdas“ bei „Red Bull“ parengtoje trečiojoje „Lizdo Akademija“ laidoje.

Šį kartą laidoje svečiuosis ypatingai marga savo amžiumi bei muzikine stilistika svečių delegacija. Laidos vedėjas Loranas Vaitkus kalbins ilgametį didžėjų, prodiuserį, Happyendless grupės narį bei garso režisierių Andrių Kauklį (Andrius Alien), itin garsiai nuskambėjusį ir sėkmingai po pasaulį turuojantį techno muzikos prodiuserį Mindaugą Lapinskį (Gardens of God). Jaunąją kartą diskusijoje atstovaus vis labiau įvertinami nauji elektroninės muzikos scenos vardai – eksperimentinės elektronikos kūrėja Monika Zenkevičiūtė (Monikaze) ir dainininkas bei prodiuseris Jonas Matusevičius (Palmės Žiedas).

Dėl ganėtinai skirtingų šių atlikėjų fanų bazių dydžių – galėsime palyginti ar vos pradedančius atlikėjus bei turuojančius profesionalus kamuoja panašios kūrybinės bėdos. Kažkam iš šių atlikėjų pandemijos metu teko atsisakyti visų pagrindinių pajamų, o kitiems – greičiausiai net ieškoti papildomų pajamų šaltinio. Kaip kurti šokamą arba klausomą muziką – kai prieš akis nematai savo klausytojo ir negali matyti jų reakcijų? Kuo skiriasi ir kaip išnaudojami pasirodymai internetinėse transliacijose? Kur ieškoti įkvėpimo ir ką klausys žmonės sugrįžę iš kaustančio karantino? Ar tai bus agresyvi ir greita muzika? O galbūt atvirkščiai – raminanti? Šiuos ir daugybę kitų klausimų teks atsakyti diskusijos dalyviams.


Kiekvieną ketvirtadienį tiesioginiame „15min“ internetinės televizijos eteryje galėsime pamatyti didžiausius Lietuvos elektroninės muzikos šviesulius, šiuolaikinio meno atstovus, atlikėjus bei pogrindžio entuziastus diskutuojančius apie šios kultūros svarbą ir įtaką visai Lietuvai bei pasauliui. „Lizdo Akademijoje“ – visi rūpimi klausimai apie tamsių diskotekų šviesų rytojų.

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:50
14:56
00:53

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką