Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 15d. 13:53

Prieš Gatvės muzikos dieną Jurgis Didžiulis kviečia visus išsipakuoti instrumentus

Jurgis Didžiulis
Tautvydo Stuko nuotr. / Jurgis Didžiulis

Trečiadienį Jurgis Didžiulis išsipakuoja instrumentus prieš Gatvės muzikos dieną ir skatins tai daryti visus norinčius. „Padėti lentynose – nesiskaito! Rankos kišenėse – nesiskaito!“ – naujo singlo žodžiais bus lydima Jurgio Didžiulio ir „Ave Vita“ ansamblio linksmybių ir muzikos eisena nuo Vilniaus Rotušės iki Gedimino Prospekto.

Prie eisenos 19 val. yra kviečiami prisijungti visi norintys įsitraukti balsais, rankomis ir instrumentais!

Pernai Jurgis Didžiulis ir jo komanda lankė lietuvius ir skirtingas lietuvių bendruomenes Rytinėje Jungtinių Amerikos Valstijų pakrantėje ir ieškojo atsakymų į klausimą: ką jiems reiškia būti Lietuviais? Jurgis teigia, jog gyva tapatybė yra tikroji tapatybė. Lankant užsienio lietuvius Baltimorės gatvėse šokių šventės metu įsitraukus į netikėtą improvizaciją, gimė ir naujasis singlas „Supakuoti instrumentai“. Todėl daina ragina „gyventi“ kultūrinį paveldą, ne vien saugoti jį archyvuose, po stiklu muziejuose ar dulkėtuose žodynuose: „Esame tuo, kuo gyvename. Turėti paveldą kažkur pakavotą – nesiskaito!“

Tautvydo Stuko nuotr./Jurgis Didžiulis
Tautvydo Stuko nuotr./Jurgis Didžiulis

Grįžus iš kelionės po JAV lietuvių bendruomenes ir pasirodymų šokių šventėje, potyrius ir filmuotą medžiagą Jurgis sudėjo į dokumentinį filmą, kuris prieinamas visiems norintiems. Ateityje planuojama dar daugiau „ToBeLT“ projekto kelionių ir apsilankymų pasaulio lietuvių bendruomenėse.

VIDEO: To Be LT: Kartu Amerikoje
Tautvydo Stuko nuotr./Jurgis Didžiulis
Tautvydo Stuko nuotr./Jurgis Didžiulis

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką