Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Raminta Naujanytė-Bjelle ir „Rockmergė“ keliauja pas Psichą į Amsterdamą

Raminta Naujanytė-Bjelle
Asmeninio albumo nuotr. / Raminta Naujanytė-Bjelle
Šaltinis: 15min
0
A A

„Muzika neturi sienų“ – tarė „Rockmergės“ klubo nariai ir išsiruošė į Amsterdamą. Ir ne šiaip sau! Ten jų laukia mažiausiai keturi koncertai ir Tomas Krivickas-Psichas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Po skambiu „Rockmergės“ pavadinimu slepiasi ne ką mažiau intriguojanti klubo istorija. 1995 m. pirmasis visus roko muzikos entuziastus į grupę subūrė ukmergiškis, grupės „Requiem“ lyderis Tomas Krivickas-Psichas. Jaunimo roko klubas aktyviai veikė ne vienerius metus, „Rockmergės“ iniciatyva buvo suorganizuoti vieni pirmųjų roko festivalių Lietuvoje.

Laikui bėgant klubo veikla nurimo, nariai suaugo, išsiskirstė.  Ir štai nuo 2009 m. gruodžio mėn. Kasparo Ramono iniciatyva klubas „Rockmegė“ buvo oficialiai atgaivintas. Šiuo metu jis vienija įvairaus amžiaus menininkus, kurie aktyviai koncertuoja ne tik gimtojoje Ukmergėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose bei užsienyje.

Šiuo metu klubo nariai ruošiasi kelionei į Amsterdamą. Kuo ypatinga ši kelionė? Net kelias kartas jungiančio klubo nariai vyksta aplankyti pagrindinio „Rockmergės“ iniciatoriaus ir kūrėjo Tomo Krivicko-Psicho.  Ir, be abejonės,  pakoncertuoti.

Asmeninio albumo nuotr./Tomas Krivickas-Psichas
Asmeninio albumo nuotr./Tomas Krivickas-Psichas

Apie ruošiamą programą pasakoja „Rockmergės“ klubo prezidentas Kasparas Ramonas, nariai Mindaugas Praninskas ir Raminta Naujanytė-Bjelle. O Tomas Krivickas-Psichas atskleidžia, kokie jausmai užplūsta, laukiant saviškių...

Kokiu tikslu važiuojate į Amsterdamą?

Kasparas: Kai tik atsiranda galimybių koncertuoti ar dalyvauti įvairiuose projektuose, „Rockmergės“ nariai stengiasi jas išnaudoti. Stengiamės būti aktyvūs ne tik Lietuvoje, bet ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Prieš keletą metų su Raminta Naujanytė-Bjelle važiavome į Norvegiją, kur dalyvavome pietų Norvegijos lietuvių bendrijos rengtose Joninėse. Taip pat surengėme dar aštuonis koncertus skirtinguose Norvegijos miestuose.

Praėjusią vasarą dalyvavome trišaliame Lietuvos-Latvijos-Estijos projekte: „Youth to Youth“.

Esame komunikabilūs jaunuoliai (nesvarbu, kas pase parašyta, svarbu, kad širdyje dar ne ruduo), todėl visada norim plėsti ryšius, susipažinti su naujais ir įdomiais žmonėmis. Šiais metais ir toliau tęsiame koncertų užsienyje tradiciją.

Kodėl būtent Amsterdamas?

Kasparas: Ten gyvena keli geri draugai, todėl mintys aplankyti šį miestą „Rockmegės“ narių galvose sukosi jau senokai. Tad pagalvojome – kiek galima atidėlioti? Ir net patys nepastebėjom, kaip po truputėlį pradėjom ruoštis.

Kiek koncertų ketinate surengti?

Kasparas: Pradinis planas – keturi koncertai. Pirmieji įžanginiai koncertai vyks balandžio 23 ir 24 dienomis. Juos pavadinome JAM‘ais, nes bus netradicinio formato: ant scenos galės lipti visi, kurie norės kartu pagroti. O balandžio 25 ir 26 dienomis gerbėjų laukia du be galo smagūs ir energingi koncertai.

„Rockmergė“ išvykose dažnai įsivelia į įvairias avantiūras, todėl pasirodymų skaičius nėra baigtinis.

Kokią programą ruošiate?

Kasparas: Mūsų programa labai įvairi: tai ir senos geros dainos iš „Requiem“ laikų, ir nauji kūriniai, taip pat legendinių grupių dainų koveriai.

Kokių klausytojų tikitės Amsterdame- Olandijos lietuvių ar ir vietinių gyventojų?

Mindaugas: Muzika neturi sienų ir kalbos. Programa įvairi, todėl ir publikos tikimės spalvingos. Ateis lietuviai, tačiau manom, kad atsives ir vietinių draugų, kurie turės galimybę susipažinti su „Rockmergės“ kūryba ir interpretacijomis.

Ko tikitės iš kelionės?

Mindaugas: Smagi kompanija, kelias ir muzika yra geriausi dalykai pasaulyje! Tad mes ir tikimės gero laiko, kažką atrasti ir būti atrasti...

Kasparas: Tikimės gerų emocijų, naudingos patirties, pasisemti minčių ir idėjų, susijusių su muzika. Pabūti „Rockmergės“ nariams kartu. Būtent tokie projektai ir sujungia mus bendrai veiklai, leidžia artimiau pabendrauti. Kadangi visi turime darbus, netgi gyvename skirtinguose miestuose, todėl tokios avantiūros išlaisvina iš darbų rutinos ir suvienija.

Tai iš tiesų puiki proga klubo nariams pabūti kartu, pasidalinti idėjomis, subrandinti naujas.

Kaip ruošiatės pačiai kelionei? Keliese vyksite? Kokia transporto priemone? Kokius instrumentus ir įrangą gabensite patys?

Mindaugas: Mūsų logistika paprasta kaip rokenrolas: sėdam i automobilį, pasiimam gitaras, lazdeles, mikrofonus, teisingą požiūrį ir lekiam plačiomis Lenkijos ir Vokietijos magistralėmis.

Keliausime penkiese: Raminta (Bjelle) – mental leader‘is, Kasparas – prezidentas/būgninkas, Mindaugas – bosas, Haris – gitara/vunderkinderis, Tomyte – misteris 20khz /garsistas.

Amsterdame prie kompanijos prisjinungs Tomas (Psichas) ir Markas (DJ Mark Crow). Taip pat gausi Tomo šeima ir dar bala žino kas... Didžioji dalis aparatūros mūsų jau lauks BLARNIO AKMENYJE (bare, kuriame koncertuosime).

Aiškinamės, kuo, be ruošimosi kelionei, užsiima Raminta Naujanytė – Bjelle. Raminta, kokia veikla šiuo metu užsiimi?

Studijuoju Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) kompozicijos specialybę. Taip pat tęsiu projektą „Bjelle ir gongai“ – „Su saule per pasaulį“. Gongai yra mano nauja aistra. Šie instrumentai atkeliavo iš rytų – tai tas pats mūsų varpas, tik nesulenktas. O koncertai yra labai įdomus, nes vyksta visai netradiciniu formatu: žiūrovai guli ir klauso užsimerkę. Dar viena silpnybę jaučiu kavai, tad laisvalaikiu mokausi kavos meistrystės.

Koncertuoju ir viena, ir kartu su „Rockmergės“ klubu, ir su projekto „Romeo ir Džiuljeta“ partneriu Tadu Juodsnukiu. Savo patirtimi dalinuosi dirbdama mokytoja. Mokytojos darbas yra kažkuria prasme stebuklas. Tai galimybė dalintis žiniomis su vaikais ir iš dalies ir nuo tavęs priklauso, kokie jie išaugs. Tad labai stengiuosi, kad mano mokiniai gautų ne tik privalomas žinias, bet kad pasisemtų ir gyvenimiškos patirties.

Kadangi vis dar esu studentė ir stengiuosi išnaudoti visas galimybes, todėl dalyvauju tarptautiniame studentų projekte „IICS“ –  kuriu muziką filmui „Waiting for her“. Šis filmas yra LMTA režisūros studentės Ievos Šakalytės baigiamasis darbas. O laisvalaikį leidžiu užsiiminėdama vizualiniais menais.

Tiek daug veiklos! Kaip viskam užtenka laiko?

Viskam laiko visada užtenka. Reikia tik labai norėti. Gyvenu paprastai – teku pasroviui, ir viskas, kas turi įvykti, įvyksta.

Kokie planai artimiausiu metu?

Planai – aplankyti Tomą (Psichą) Amsterdame! Laukiu kada ir vėl kartu užlipsime ant vienos scenos, uždainuosime tais pačiais akordai.

Domimės, kaip sekasi Tomui Krivickui-Pscihui repetuoti su „Rockmerge“ per atstumą. Kada paskutinį kartą grojote su „Rockmerge“?

Paskutinį kartą su „Rockmerge“ grojau 2013-ųjų rudenį Ukmergėje, Helloween‘o vakarėlyje, kuris buvo surengtas apleistame senos mėsinės pastate.

Asmeninio albumo nuotr./Tomas Krivickas-Psichas
Asmeninio albumo nuotr./Tomas Krivickas-Psichas

Kokie jausmai užplūsta, laukiant atvykstant saviškių?

Natūralu, kad laukiant saviškių užplūsta teigiamos emocijos, šioks toks jaudulys, džiaugsmas... Viskas kartu. Sakyčiau, kad tai smagiai jaudina... Juk my friends are coming to Amsterdam!!!

Kaip kilo mintis pakviesti „Rockmergę“ į Amsterdamą?

Ši idėja rutuliojosi jau seniai. Ir ne man vienam. Manau, kad tai mūsų visų bendra idėja. Dar tada, kai pats gyvenau Lietuvoje, norėjosi išplėsti „Rockmergės“ veiklą ir neapsiriboti vien tik Lietuvos rinka. Ir dabar, kai „Rockmergės“ klubo muzikantai yra gerokai patobulėję ir tikrai verti ne tik Lietuvos, bert ir užsienio žiūrovų dėmesio, pats laikas parodyti save ir Europai.

Ar pats ketinate kartu pasirodyti scenoje?

Žinoma!

Kaip sekėsi per atstumą kartu ruoštis koncertams?

Kartu repetavome, kai buvau grįžęs į Lietuvą rudenį. Tada daugmaž susigrojome. O per atstumą repetuoti irgi įdomi patirtis. Beje, koncertams ruošiamės rimtai, todėl visi kartu repeticijų turėsime ir čia, Amsterdame. O visa kita – tik detalės.

Ko palinkėtumėt „Rockmergės“ nariams, besiruošiantiems į kelionę?

Palinkėčiau nieko neįsivaizduoti ir nieko nesitikėti. tiesiog atsipalaiduoti ir mėgautis kelione nuo pat pradžių iki pat pabaigos. Kiekvieną akimirką mėgautis šituo nuotykiu... Ir tegul nepamiršta juodos duonos, lašinių ir šnapso!

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką