Dabar populiaru
Publikuota: 2010 vasario 18d. 12:48

Skandalingoji „Eurovizija“. Ir taip kasmet...

„Lordi“
AOP nuotr. / „Lordi“

Skandalai, pokyčiai, akibrokštai – štai ko netrūksta jau prasidėjusioje Lietuvos „Eurovizijos“ dainų atrankoje. Jau dabar apstu pikantiškų naujienų iš konkurso dalyvių gyvenimo. O užsienyje rengiamoje „Eurovizijoje“ skandalų apstu kiekvienais metais.

Viganto Ovadnevo nuotr./Marta Lukošiūtė
Viganto Ovadnevo nuotr./Marta Lukošiūtė

Marta Lukošiūtė (29)
Išsisuko koją


Ko mažiausiai tikiesi, tas ir įvyksta. Būtent taip nutiko dainininkei Martai Lukošiūtei, neseniai „Triumfo arkoje“ užėmusiai 3–iąją vietą. Balsingoji mergina ruošė ypatingą pasirodymą „Eurovizijos“ dainų atrankai, į kurį norėjo įpinti ir šokių elementų. Tačiau viskas netikėtai pakrypo kita linkme. „Prieš kelias dienas slidinėdama smarkiai susižeidžiau. Pasirodo, pasitempiau kojų raiščius. Bet stengiuosi įžvelgti ir teigiamą pusę. Šį kartą apsieisiu be šou elementų. Bandysiu žiūrovus papirkti gražia daina ir balsu“, – šypteli Marta.
Beje, praėjusios savaitės pradžioje mergina „Privatu!“ prasitarė, kad dar nenusprendė, kuo pasipuoš per pasirodymą. Matyt, Marta mano, jog tai, kas daroma ekspromtu, pavyksta geriausiai.

 

Tomo Kapočiaus nuotr./Merūnas Vitulskis
Tomo Kapočiaus nuotr./Merūnas Vitulskis

Merūnas Vitulskis (27)
Likimas viską apvertė aukštyn kojomis


Skandalu šįmet paženklintas operos solisto Merūno Vitulskio (ne)dalyvavimas „Eurovizijos“ dainų atrankoje. Iš pradžių buvo skelbta, kad vaikinas išbandys jėgas konkurse. Vėliau, žurnalistams susisiekus su atlikėju ir paklausus, ar tai tiesa, Merūnas teigė, jog įvyko nesusipratimas ir jis tikrai nedalyvaus. Kitą dieną dainininkas visus taškus ant „i“ sudėjo viešai pareiškęs, kad kovos dėl kelialapio į „Euroviziją“. Praėjusios savaitės pradžioje, vėl susisiekus su Merūnu ir pasiteiravus apie artėjančią atranką, M. Vitulskis visus apstulbino. „Pakito mano planai. Aš nebedalyvausiu atrankoje į „Euroviziją“: sužinojau savo koncertų tvarkaraštį, kuriame parašyta, kad tą dieną, kai turėčiau dalyvauti atrankoje, privalėsiu būti Prancūzijoje. Vėliau manęs laukia kiti koncertai užsienyje. Aš negaliu persiplėšti. Pasirinkau ne popmuzikos konkursą, o operos solisto kelią. Matyt, toks mano likimas. Jis visada viską sudėlioja į savas vietas“, – sako Merūnas.

 

Jono Staselio nuotr./Ruslanas Kirilkinas
Jono Staselio nuotr./Ruslanas Kirilkinas

Ruslanas Kirilkinas (26)
Prieš pasirodymą – nepadorūs pasiūlymai


Kai su vyru išsiskyręs dainininkas Ruslanas Kirilkinas paskelbė, kad „Eurovizijoje“ atliks dainą apie meilę vaikinui, pasipylė nepadorių pasiūlymų. Atlikėjas žurnalui „Privatu!“ atskleidė, kad jis, neseniai sulaukęs kvietimo koncertuoti Panevėžyje, išgirdo ir keistą pageidavimą. „Vienas žmogus pakvietė mane dainuoti savo mamos jubiliejuje. Po koncerto vyras pasiūlė niekur neišvykti ir linksmintis su svečiais. Vėliau jis manęs paprašė likti nakčiai. Kadangi „nebuvo“ laisvų lovų, sulaukiau pasiūlymo miegoti su namų šeimininku – neva du už vieno kainą. Parduok ne tik balsą, bet ir kūną! Suprantama, to nebuvo. Po koncerto išvykau namo“, – pasakoja Ruslanas.
Ar nenutiks taip, kad „Eurovizijoje“ viešai apie meilę vaikinui ketinantis dainuoti R. Kirilkinas ateityje sulauks dar daugiau panašių pasiūlymų?
 


 

Jono Staselio nuotr./Aivaras Stepukonis
Jono Staselio nuotr./Aivaras Stepukonis

„Eurovizijos“ skandalų metraštis

Aivaras Stepukonis (36)
Po fiasko – tyla


Daugeliui dalyvavimas „Eurovizijoje“ yra tarsi tramplinas į sėkmę, šlovę, populiarumą, tačiau tik ne Aivarui Stepukoniui, kuris 2002–aisiais, dalyvaudamas šiame šou, patyrė fiasko ir buvo sumaišytas su žemėmis. Tautiečiai negailestingai sudirbo Aivaro sceninį įvaizdį, jo dainą. Po „Eurovizijos“ A. Stepukoniui ne tik teko atsiriboti nuo visų, bet ir užmiršti muzikos karjerą.

 

Viganto Ovadnevo nuotr./Marijonas Mikutavičius
Viganto Ovadnevo nuotr./Marijonas Mikutavičius

Marijonas Mikutavičius (38)
Būtų pamylėjęs kroatę


Dainininkas Marijonas Mikutavičius, 2006–aisiais su „LT United“ Lietuvai atstovavęs „Eurovizijoje“, per spaudos konferenciją nustebino žurnalistus. „Jei laimėsime „Euroviziją“, pamylėsiu skandalingąją atstovę Severiną iš Kroatijos“, – taip leptelėjo Marijonas ir sulaukė milžiniško žiniasklaidos dėmesio. Tiesa, atlikėja Severina nepasimetė ir į tokią M. Mikutavičius repliką atsakė: „Jei tas lietuvis gražus, pasimylėsiu.“

 

Viganto Ovadnevo nuotr./Raimonda Masiulytė ir Gabrielė Bartkutė
Viganto Ovadnevo nuotr./Raimonda Masiulytė ir Gabrielė Bartkutė

Raimonda Masiulytė (23)
Pasipylė ašaros


2008-ųjų Lietuvos „Eurovizijos“ dainų atranka įsiminė dėl dainininkės Raimondos Masiulytės ir choreografo Jurijaus Smorigino (54). Tuomet vyras išpeikė Raimondos sceninį įvaizdį ir ją sugraudino. Merginą eteryje stojo ginti tuomet konkurso vedėja dirbusi Gabrielė Bartkutė (35). Ji leptelėjo sparnuotąją frazę: „Moteriai persirengti – kaip vyrui du pirštus apsysioti.“ Po šių žodžių Gabrielė neteko darbo eteryje.


„Lordi“
Rusijos KGB agentai?


2006 m. roko grupės „Lordi“ pergalė atrankiniame „Eurovizijos“ ture vos neišprovokavo Suomijoje riaušių. Dalis šios šalies gyventojų nenorėjo, kad Suomijai atstovautų rokeriai, apsirengę monstrų kostiumais. Bažnyčios atstovai įspėjo, kad „Lordi“ gali sukelti naują satanizmo bangą. Nepatenkintų Suomijos piliečių grupė šalies prezidentui išsiuntė laišką, kuriame reikalavo uždrausti muzikantams važiuoti į Atėnus. Spaudoje netgi buvo paskelbta, kad „Lordi“ yra neva KGB agentai, kuriuos atsiuntė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tam, jog šalyje destabilizuotų situaciją. Tačiau suomių grupės pasirodymas „Eurovizijoje“ pelnė pirmąją pergalę savo šaliai per visą šio konkurso gyvavimo istoriją.

 

Scanpix nuotr./Lill Lindfors
Scanpix nuotr./Lill Lindfors

Lill Lindfors (59)
Liko be sijono!


1985 m. konkurso finalas, kuris vyko Gioteborge (Švedija), daugumai įsiminė tuo, jog konkurso vedėja Lill Linfors scenoje pametė sijoną. Vėliau, duodama interviu, ji prisipažino, kad šis „pokštas“ buvo iš anksto sumanytas, bet per repeticijas jis niekam neatskleistas. Tačiau Europos Taryba neįvertino konkurso organizatorių humoro jausmo ir įvedė naują taisyklę, kuri uždraudė panašius juokelius per tiesioginę „Eurovizijos“ transliaciją. Beje, į 1985–aisiais vykusį konkursą atsisakė atvykti tuo metu dar gyvavusios Jugoslavijos atstovas, mat konkurso diena sutapo su buvusio šios šalies prezidento Josipo Brozo–Tito (1892–1980) penktosiomis mirties metinėmis.

 

Bulls nuotr./Dana International
Bulls nuotr./Dana International

Dana International (37)
Blogiau už Sodomą?


Kai 1998 m. Izraelio atrankos konkurso komisija nusprendė, kad jų šaliai atstovaus lytį pakeitusi Dana International, šalyje kilo žydų ortodoksų pasipiktinimo banga. Pasak jų, ši moteris – buvęs vyras – blogiau už Sodomą. Įsiutę Izraelio piliečiai už tokį sprendimą grasino atstatydinti šalies vadovybę. Paradoksas, tačiau tais metais Dana International su daina „Diva“ laimėjo konkursą. Tiesa, 1999 m. Jeruzalėje vykusi tų metų konkurso nugalėtojos švedės Charlotte Nilson apdovanojimo ceremonija buvo nutraukta, nes praėjusių metų nugalėtoja Dana, apsiavusi pernelyg aukšto kulno bateliais, scenoje triukšmingai nudribo.

 

AOP nuotr./„t.A.T.u.“
AOP nuotr./„t.A.T.u.“

„t.A.T.u.“
Scenoje ketino mylėtis?


2006 m. „Eurovizijos“ dainų konkurso organizatoriai būgštavo, kad lesbietėmis pasiskelbusių rusių duetas „t.A.T.u.“ pakiš „bombą“ Latvijai. Merginos tuo metu neabejojo savo pergale. Dainininkės atvirai kalbėjo apie aistringą norą nugalėti: „Savo seksualiu pasirodymu mes nušluosime viską, kas buvo iki mūsų. Mūsų nedomina taisyklės. Mes darysime tai, ką norime.“ Kalbama, kad konkursas, kuris buvo transliuojamas tiesiogiai, per grupės „t.A.T.u.“ pasirodymą buvo rodomas keliomis minutėmis vėliau, nes organizatoriai bijojo atvirų rusaičių meilės scenų. Deja, tąsyk skandalistės užėmė 3–iąją vietą.

 

AOP nuotr./Svetlana Loboda
AOP nuotr./Svetlana Loboda

Svetlana Loboda (27)
Butą bandė iškeisti į pergalę


2009 m. mergina iš Ukrainos ne juokais buvo pasiryžusi užkariauti Europos žiūrovų širdis įspūdingu pasirodymu, o kai suprato, kad stulbinamoms dekoracijoms gali stigti pinigų, nė akimirksniu nesudvejojo ir bankui užstatė savo butą. Prabėgus beveik metams po šio konkurso, mažai kas prisimena Svetlanos dainos „Be My Valentine (Anti–crisis Girl)“ dainos melodiją, tačiau iš koto verčiančios dekoracijos, atlikti įspūdingi akrobatiniai elementai ir triukai įsiminė ilgam. Paaiškėjo, kad šiam konkursui įspūdingo šou neužtenka – ukrainietė, dėl pergalės rizikavusi nuosavu būstu, pernai užėmė 12-ąją vietą.
 


„Eurovizijos“ skandalų  neišvengė

Massiel (62)
Nupirkta pergalė?


2008 m. Ispanijos televizija parodė dokumentinį filmą, kuriame teigiama, kad ispanės Massiel pergalę 1968–ųjų „Eurovizijoje“ suorganizavo diktatorius Francisco Franco (1892–1975). Kalbama, kad šios šalies atstovai prieš konkursą aplankė kitas valstybes, kurios dalyvavo „Eurovizijoje“, ir nupirko komisijos narių balsus.

Terry Wogan (71)
Kaip noriu, taip ir vadinu


2001 m. BBC žurnalistas Terry Woganas, šį konkursą komentuojantis daugiau nei 20 metų, Danijoje vykusio dainų konkurso renginio vedėjus ne sykį pavadino Dantukų fėja ir Daktaru mirtimi. BBC kanalas už tai atsiprašė, o aštrialiežuvis žurnalistas bausmės išvengė.

Verka Serduchka (Andrej Danylko) (36)
Pademonstruota vieša neapykanta

2007 m. Ukrainos nacionalistai, protestuodami prieš Verkos Serduchkos dalyvavimą „Eurovizijoje“, Kijeve surengė viešą protesto akciją, kurioje buvo sudeginta šios atlikėjos iškamša. Jos dainoje skambėję žodžiai „Lasha Tumbai“ Rusijoje buvo suprasti kaip „Russia, Goodbye“.
 

„Privatu“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Vardai

Eglė Špokaitė traukiasi iš savo vardo baleto mokyklos: jos vadovė stebisi mestais kaltinimais

24sek

Laukia įdomus vasaros tęsinys: geidžiamų žaidėjų ir trenerių dar pilna rinkoje

Vardai

Naktiniame reide Vilniaus policijai įkliuvo neblaivus aktorius Martynas Vaidotas

Gazas

1006 km lenktynių kvalifikacijoje skriejęs R.Kupčikas: „Greičiau įmanoma, bet ne šiemet“

Aktualu

Populiariausi – konservatoriai ir „valstiečiai“, Liberalų sąjūdis – dugne

Aktualu

Rusijos saugumo tarnybos taikosi į Krymo totorius kaip į islamistinius teroristus

Aktualu

Orai.lt: poilsiautojų ramybę trikdys lietus

Aktualu

Apklausa: pasitikėjimas Remigijumi Šimašiumi dar nebuvo toks žemas

„Drifto“ varžybose „Aurum 1006 km lenktynėse“ – stipri „Nissan“ avarija

24sek

LaVaras Ballas: „Treneris neturėtų kištis į Lonzo ir LeBrono žaidimą“

Aktualu

Kirkilų apžvalgos bokšte pavogti eksponuoti paveikslai

Aktualu

Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas: išrašome ir 100 eurų baudas

Gazas

Greičiausiai TCR komandai vadovaujantis M.Varža: „Tikslas – laimėti klasėje, bet apetitas auga“

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyvė 77-erių Elena gėlėmis džiugina visą daugiabutį

24sek

LaMelo ir LiAngelo pelnė 96 taškus, bet kritika tęsiasi: „Tai laiko švaistymas“

24sek

Po klubą sukrėtusių permainų – „Raptors“ vadovo atsiprašymas

Gazas

Palangos lenktynės tapo tikru „raliu“: tenka dardėti žvyrkeliais

Liepos 21-osios naktinis Vilniaus kelių policijos reidas

Gyvenimas

Kodėl imituodamos orgazmą šiandien dėl to pasigailėsite rytoj?

Pasaulis kišenėje

Su meškomis namie susidūrę lietuviai: „Prasivėrė durys, o ten stovėjo meška ir žiūrėjo“

Naujienos

Vardai

Eglė Špokaitė traukiasi iš savo vardo baleto mokyklos: jos vadovė stebisi mestais kaltinimais

Gazas

Po kvalifikacijos antras likęs J.Gelžinis nenuliūdo: „Pirmam geriau, bet ir antra vieta neblogai“

24sek

Laukia įdomus vasaros tęsinys: geidžiamų žaidėjų ir trenerių dar pilna rinkoje

Vardai

Naktiniame reide Vilniaus policijai įkliuvo neblaivus aktorius Martynas Vaidotas

Gazas

1006 km lenktynių kvalifikacijoje skriejęs R.Kupčikas: „Greičiau įmanoma, bet ne šiemet“

Aktualu

Populiariausi – konservatoriai ir „valstiečiai“, Liberalų sąjūdis – dugne

Aktualu

Rusijos saugumo tarnybos taikosi į Krymo totorius kaip į islamistinius teroristus

Aktualu

Orai.lt: poilsiautojų ramybę trikdys lietus

XX a. pradžioje veikusio žmonių zoologijos sodo likučiai Prancūzijoje

Aktualu

Apklausa: pasitikėjimas Remigijumi Šimašiumi dar nebuvo toks žemas

Gazas

Palangos lenktynėse „drifterius“ apdovanoti teko nespėjus įsibėgėti varžyboms

Aktualu

Norėjo nuraminti, bet sužalojo: anūką globojanti klaipėdietė pasijuto įbauginta

Vardai

Valdovų rūmų kiemas netikėtai virto Vokiečių gatve: „G&G Sindikatas“ pakartojo projektą „Unplugged“

Gyvenimas

5 paprastos gudrybės, dėl kurių bet kokia dieta taps dvigubai efektyvesnė

Pasaulis kišenėje

Kretingos rajone palangiškis sukūrė didžiausią Europoje japonišką sodą

Aktualu

Policijos reide – vairuotojo pažymėjimo niekada neturėjęs vyras

Vardai

Kourtney Kardashian mylimasis iškėlė viešą pavydo sceną dėl seksualios nuotraukos

„Drifto“ varžybose „Aurum 1006 km lenktynėse“ – stipri „Nissan“ avarija

24sek

LaVaras Ballas: „Treneris neturėtų kištis į Lonzo ir LeBrono žaidimą“

Aktualu

Kirkilų apžvalgos bokšte pavogti eksponuoti paveikslai

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Išmanus kaimas

Festivalis „Galapagai”

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką