Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 14d. 09:12

„Slavianskij bazar“ festivalyje triumfavo Kazachstanas, Martynas Kavaliauskas sulaukė pasiūlymo

Martynas Kavaliauskas
Vinco Kubiliaus nuotr. / Martynas Kavaliauskas

Pirmadienį jau po vidurnakčio baigėsi 5 dienas trukęs populiarus XXIV-asis tarptautinis menų festivalis „Slavianskij Bazar 2015“, kuriame Lietuvai atstovavo Martynas Kavaliauskas ir 7-metė Sofija Vasilevskytė. Pasibaigus konkurso finalui, triumfavo Kazachstano atstovai, tiek suaugusiųjų, tiek vaikų kategorijose laimėję Grand Prix apdovanojimus.

Kiekvienais metais festivalis „Slaviaskij bazar“ Vitebsko mieste sutraukia vis daugiau dalyvių ir tampa vis populiaresnis, jau toli peržengęs slaviškų valstybių sienas. Šiemet festivalyje puikavosi net 41 valstybės vėliavos. Festivalio programoje – daugiau nei 100 įvairiausių koncertų, spektaklių, parodų, gatvės menininkų pasirodymų. Populiariausias ir didžiausias festivalio renginys – tai tarptautinis vokalistų konkursas, kuriame šiemet Lietuvai atstovavo Martynas Kavaliauskas, o vaikų konkurse – Sofija Vasilevskytė (7m.).

Jau vakar, pasibaigus suaugusiųjų finalo antrajai daliai, buvo aišku, kad Grand Prix apdovanojimas ir 20 tūkst. JAV dolerių piniginis prizas iškeliaus į Kazachstaną. Šios šalies atlikėjas 21-nerių metų Dimaš Kudaibargen  abi konkursines dienas surinko aukščiausią balų skaičių. I-oji premija 15 tūkst. JAV dolerių  atiteko  baltarusei Valerijai Gribusovai, II-oji premija  10 tūkst. JAV dolerių iškeliavo  į Bulgariją jos atlikėjui Nikolajui Manolovui ir III-čioji premija 5 tūkst. JAV dolerių vertės atiteko ukrainietei Anai Tverdostup.

Mūsų šalies atstovas M.Kavaliauskas šiame konkurse tapo diplomantu. Nepaisant to, kad nepavyko patekti tarp prizininkų, Martynas neliko nepastebėtas – pasibaigus konkursui jis sulaukė pasiūlymo iš Meksikos prodiuserio Alberto  Loreydis surengti koncertinį turą Meksikoje.

„Mūsų tikslas buvo tapti matomais ir išskirtiniais. Džiaugiuosi, kad viskas pavyko taip, kaip buvo planuota. Esu patenkintas įgyta patirtimi, naujomis pažintimis ir galimybe pasirodyti su puikiu orkestru“, – kalbėjo M.Kavaliauskas.

Šiandien paaiškėjo ir vaikų konkurso rezultatai. Lietuvai atstovavusi  7-metė Sofija Vasilevskytė – jauniausia ir mažiausia festivalio dalyvė. Abu S.Vasilevskytės pasirodymai sulaukė audringų ovacijų ir pelnė publikos simpatijas. „Man labai patinka šiame festivalyje. Visi labai draugiški ir malonūs, gavau daug dovanų iš kitų konkurso dalyvių ir žiūrovų“, – mažoji Sofija neslėpė džiaugsmo. Apgailestavo tik dėl vieno – kad dalyvauja čia pirmą ir paskutinį kartą, nes pagal festivalio nuostatus antrą kartą dalyvauti vaikų konkurse nėra leidžiama.

Asmeninio albumo nuotr./Sofija Vasilevskytė
Asmeninio albumo nuotr./Sofija Vasilevskytė

Festivalyje be pagrindinių didžiųjų prizų, buvo įsteigti papildomi trys specialūs prizai, kurių vienas atiteko mūsų šalies atstovei. Tuo tarpu vertingiausiu  apdovanojimu džiaugėsi jaunoji atlikėja Luiza Nurkuatova iš Kazachstano, laimėjusi Grand Prix ir 5000 JAV dolerių piniginį prizą.

Iki šiol aukščiausią rezultatą „Slavianskij bazar“ festivalyje buvo pavykę iškovoti 2008 m., kuomet Donatas Montvydas pelnė Grand Prix apdovanojimą. Vaikų aukščiausias laimėjimas buvo pasiektas 2012 m., kuomet Paulina Skrabytė iš Palangos laimėjo III-čiąją premiją.

Oficiali „Slavianskij bazar“ atstovė Lietuvoje yra VšĮ „Bona familia“ ir jos vadovė Mariana Slėnienė, oficiali atrankų organizavimo ir komunikacijos partnerė – VšĮ „Ars festa“ ir jos vadovė Asta Bagdonavičienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką