Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 9d. 12:17

Ukrainiečių grupė „TaRuta“ sukūrė Lietuvai skirtą dainą: „Tai mūsų padėka“

Grupė „TaRuta“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „TaRuta“

Ukrainos folkroko grupė „TaRuta“, koncertuojanti Lietuvoje nuo 2014 metų, kai prasidėjo Maidano įvykiai, vėl pradžiugino savo gerbėjus Lietuvoje – sukūrė dainą, skirtą Lietuvai.

Grupės lyderis Jevhenas Romanenko sako, kad daina „Amžinoji trauka Lietuva“ pagal poeto Vlado Braziūno lietuvišką tekstą yra apie ukrainiečių meilę Lietuvai. Šią dainą grupė netrukus pristatys gyvų pasirodymų metu Lietuvoje.

VIDEO: TaRuta - Amžinoji trauka Lietuva

Daina „Amžinoji trauka Lietuva“ yra ne pirmoji, kurią grupė „TaRuta“ atlieka lietuvių kalba. Kartu su grupe „Skylė“ ukrainiečiai yra įrašę albumą lietuvių kalba „Už mūsų ir jūsų laisvę“, kuriame skamba ne tik anksčiau minėtų grupių, bet ir grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainos apie lietuvių ir ukrainiečių kovą už laisvę.

„Man norėjosi parašyti dainą apie tai, kokia nuostabi yra Lietuva ir kaip mes ją mylime. Tai yra mažiausia, ką aš galiu padaryti atsidėkodamas lietuviams už palaikymą mums nelengvu istoriniu etapu. Man Lietuva yra antrieji namai. Čia jau pusšimtį metų gyvena mano giminaičiai, mūsų naujieji draugai lietuviai, mano jaunesniosios dukros krikšto tėvai. Čia atvykę visada jaučiame didžiulę meilę ir palaikymą, o keliaudami su koncertais po pasaulį pradedame ilgėtis Lietuvos. Ši daina yra mūsų padėka Lietuvai ne tik už moralinę, bet ir materialinę paramą ukrainiečiams, kovojant su Rusijos agresija“, – sakė J.Romanenko.

Organizatorių nuotr. /Grupės „TaRuta“ Lietuvai skirtos dainos viršelis
Organizatorių nuotr. /Grupės „TaRuta“ Lietuvai skirtos dainos viršelis

Paklaustas, kaip grupės nariai žiūri į naujojo Ukrainos prezidento V.Zelenskio pastangas atkurti taiką Ukrainoje, grupės lyderis buvo kategoriškas: ,,Kapituliacija – tai ne taika, o partizaninio karo grėsmė. Sekmadienį mes rinkomės Kijevo Maidano aikštėje kartu su 15 000 protestuotojų, kurie yra prieš kapituliaciją. Daugybė žmonių susirinko, protestuodami prieš V.Zelenskio politinį sprendimą – artistai, kariškiai, politikai, paprasti Kijevo žmonės. Šį karą turi sustabdyti tas, kas jį pradėjo – Rusija. Bet Rusija miega ir vis dar sapnuoja Tarybų Sąjungą numeris 2. Tai, ką dabar daro V.Zelenskis, yra klūpojimas ant kelių ir kapituliacija, užuot Rusijos tramdymas sankcijomis.“

Komentarai: 1
Temos: 1 Muzika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką