Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 liepos 24d. 21:42

Valdovų rūmuose – išsiilgtos Alinos Orlovos koncertas: po trejų metų pristatė naują albumą

Alina Orlova
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Alina Orlova
Alina Orlova visuomet sugeba išlaikyti intrigą. Jos unikalus balsas Lietuvoje suskamba nei per dažnai, nei per retai. Koncertą ji surengia būtent tada, kai jau imi jos pasiilgti. Antradienio vakarą išskirtinė atlikėjos muzika skambėjo Valdovų rūmų kieme.

Miesto festivalis „Midsummer Vilnius“ antradienio vakarą ant didžiosios scenos pakvietė pasirodyti visų išsiilgtą Aliną Orlovą.

Nedažnai Lietuvoje koncertuojanti atlikėja čia pristatė naujausią savo albumą „Daybreak“, kurį gerbėjams išleido būtent šiandien, liepos 24-ąją.

Į sceną žengusi atlikėja, pasisveikino su gausia publika ir pasidžiaugė, kad kai orai tokie permainingi, per jos pasirodymą nelyja.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alinos Orlovos koncerto akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alinos Orlovos koncerto akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alinos Orlovos koncerto akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alinos Orlovos koncerto akimirka

Nuskambėjus pirmoms dainoms Alinai Orlovai į sceną atnešė puokštę, kurią ji priėmė su visu jai būdingumu nuoširdumu, paprastumu.

„Jau neša gėles, vadinasi, nėra taip blogai“, – šyptelėjo ji. Tiesa, pokalbis su gerbėjais šį vakarą vyko tik per muziką – A.Orlova visą save atidavė dainose, o ne jų pristatymams.

Pirmoje dalyje susirinkę svečiai galėjo prisiminti ankstesnę atlikėjos kūrybą – skambėjo jau visiems puikiai žinomi kūriniai.

O antroje pusėje – pagaliau, po trijų metų pertraukos Alinos gerbėjai galėjo atgaivinti sielas naujais atlikėjos kūrinių virpesiais.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alinos Orlovos koncerto akimirka
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alinos Orlovos koncerto akimirka

Alinos kūryba negimsta iš niekur, jis pasižymi tam tikru laiko, asmeninės patirties prieskoniu, tad ir naujausias albumas ne išimtis – į jį kūriniai sugulė organiškai, nebuvo įsprausti į laiko rėmus – būtent tokioje terpėje atsiskleidžia tiek kūrėjas, tiek jo kūrybos kaita.

Kaip pasakoja pati atlikėja, albumas gimė įkvėptas laiko ir galbūt ilgesio, o taip pat dainų, sukurtų per paskutinius porą metų.

„Prieš tai dariau nemažą pertrauką – nuo paskutiniojo mano albumo jau praėjo net trys, o nuo pirmojo – lygiai dešimt metų. Šiuo albumu aš tarsi vėl grįžtu į pradžią, prie „šaknų“, juo norėčiau pažymėti pirmojo savo kūrybos etapo pabaigą“, – sakė Alina.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alina Orlova
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Alina Orlova

Apie naują albumą ir būsimą koncertą atlikėja pasakoja atvirai – jis bus jausmingas, nostalgiškas, gausus istorijų ir poezijos. „Kūriniuose dominuoja balsas ir fortepijonas, kai kur skamba styginių garsai. Iš esmės, tai rinkinys dainų, perteikiančių įvairius jausmus ir būsenas – nuo šviesios melancholijos iki naivaus džiugesio. Koncerte, kuriame pasirodysiu kartu su styginiu kvintetu, bandysiu padaryti tą patį – sukurti atmosferą, nukelti į kitą, neegzistuojantį laiką“ – pasakojo muzikantė.

VIDEO: Alina Orlova - The Break-Up Blues

Tikriausiai niekas neprieštarautų, kad klausantis Alinos gali išgirsti ne vieną istoriją ar mitą, kuris dar neparašytas. Jos koncertuose klausytojus prikausto kaskart savita, lyriška, teatrališka, intrigą išlaikanti atmosfera, muzika ir unikalus, šiek tiek nuo žemės pakeliantis balso tembras.

„Kūryba yra tarsi amžinas akumuliavimas, o koncertai – iškrova to, kas sukaupta. Kūryba ir koncertai – tai skirtingi, bet neatsiejami vienas nuo kito procesai. Esu labai laiminga galėdama ir kurti, ir dalintis tuo, ką sukūriau“, – apie kūrybos procesą ir jos pristatymo koncertus pasakojo Alina.

Žiūrėkite galeriją:

VIDEO: Alina Orlova - Little Bird's Song

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

01:00
16:32
19:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką