Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos pirmojo „Smuikininkų Oskaro“ laimėtoja

Lena Semionova
Organizatorių nuotr. / Lena Semionova
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras (LVSO), meno vadovas ir vyr. dirigentas maestro Gintaras Rinkevičius spalio 15 dienos koncertu Vilniaus kongresų rūmuose iškilmingai pradeda naują unikalų koncertų ciklą „Jaunųjų talentų galerija“.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Kaip teigiama išplatintame pranešime, tai – koncertų serija, kurios metu klausytojams bus pristatyti patys geriausi įvairių šalių jaunieji solistai, pelnę svarų tarptautinį pripažinimą, pasaulyje laimėję prestižinius tarptautinius konkursus. Klausytojų laukia įsimintini susitikimai su naujomis, Lietuvoje pirmą kartą koncertuosiančiomis žvaigždėmis, kurios netolimoje ateityje bus minimos tarp svarbiausiųjų pasaulio muzikos atlikėjų.

Pirmame ciklo koncerte spalio 15 d. pasirodys Lena Semionova – dvidešimt ketverių metų amžiaus smuikininkė. 1986 m. Riazanėje (Rusija) gimusi jaunoji atlikėja griežti smuiku pradėjo penkerių, mokoma savo tėčio smuiko pedagogo. L.Semionova su pagyrimu baigė Maskvos P.Čaikovskio konservatoriją ir jos aspirantūrą. Šiuo metu ji ten eina asistentės pareigas prof. V. Ivanovo klasėje.

L.Semionovos biografija itin sėkmingai dėliojosi jau nuo devynerių metų, kuomet ji laimėjo savo pirmąjį tarptautinį konkursą (S.Prokofjevo konkursas Maskvoje, II premija). Vėliau ji tapo nugalėtoja šiuose konkursuose: „XXI amžiaus virtuozai“ (Maskva, Grand Prix), A.Jampolskio konkursas Penzoje (III vieta), Kloster Schöntal konkursas Vokietijoje (Grand Prix), Canetti konkursas Vengrijoje (Grand Prix), G.Rodrigo konkursas Ispanijoje (I vieta), konkursas „Vibrarte“ Prancūzijoje (II premija), P. Čaikovskio jaunimo konkursas Kinijoje (III vieta).

Įdomu tai, jog stipendijas L.Semionovai skyrė prestižiniai Rusijos fondai, Rusijos Federacijos kultūros ministerija ir Rusijos prezidentas V.Putinas. Vilniuje pirmą kartą koncertuosianti smuikininkė tapo fondų „Naujieji vardai“, V. Spivakovo, M. Rostropovičiaus įsteigtų fondų, taip pat fondo „Rusijos atlikėjų menas“ stipendininke.

Tačiau pats reikšmingiausias smuikininkės apdovanojimas – tai taip vadinamas „Smuikininkų Oskaras“ – pirmoji vieta ir Paganini statulėlė pirmajame tarptautiniame Maskvos Paganini smuikininkų konkurse 2003 metais.

Šis konkursas nuo pat įkūrimo traktuojamas kaip prestižinis Rusijos renginys, Rusijos smuikininkų mokyklos vizitinė kortelė. Pasaulio spaudoje Maskvos Paganini smuikininkų konkursas net buvo pramintas Rusijos kultūros Davosu. Konkurso prizinis fondas beveik 90 000 JAV dolerių. Tai reali, laimėtojams išdalinama suma. Didžiosios Britanijos radijo laida „Klassik FM“ taip apibūdino Paganini konkursą: „Rusija jau daug metų dovanoja pasauliui geriausius smuikininkus ir tęsia ateities talentų rengimo tradiciją“.

„Maskvos smuikininkų konkursas parodo pasauliui, jog muzikinis išsilavinimas Rusijoje yra vienas geriausių pasaulyje“ – skelbė CNN žinios po pirmojo Paganini konkurso. Garsusis smuikininkas, ne kartą koncertavęs su LVSO ir Maestro G. Rinkevičiumi, Sergejus Stadleris yra šio konkurso vienas iš iniciatorių. Legendinis Izraelio smuikininkas, UNESCO geros valios ambasadorius Ivry Gitlis buvo pirmojo Paganini konkurso žiuri narys. Lietuvai brangus ir vertas pasididžiavimo faktas, jog žiuri nariu šiame konkurse pradedant trečiuoju konkursu 2005 metais yra kviečiamas Maestro Saulius Sondeckis. Vilniuje koncertuosiančią smuikininkę Leną Semionovą vertino šie žiuri nariai: minėtasis Ivry Gitlis, smuikininkas Eduardas Gračas, violončelininkas, Vilniuje koncertavęs su LVSO ir Maestro Gintaru Rinkevičiumi, Aleksandras Rudinas, smuikininkai Sergejus Stadleris ir Maksimas Fedotovas. Vėliau rengtų Paganini konkursų žiuri nariais buvo muzikos pasaulyje garsūs vardai - Michaela Martin, Julijanas Rachlinas, Viktoras Tretjakovas, Borisas Belkinas, Gija Kančeli, Tatjana Grindenko, Dmitrijus Sitkovetskis ir kiti. Šeštasis Paganini konkursas oficialiai prasidės 2010 m. spalio 18 dieną. Jame varžysis net 44 smuikininkai iš viso pasaulio.

„Aš nekovojau dėl pirmosios vietos, tiesiog norėjau pagroti taip, kaip moku... Žinoma, malonu, kuomet tau skiriamas pirmasis prizas, tačiau, manau, kad svarbiausia yra groti sau, publikai ir muzikai...“ – laimėjusi Paganini konkursą kukliai teigė tuomet vos septyniolikos metų smuikininkė Lena Semionova.

Spalio 15 koncerte Vilniuje ji grieš smuiko literatūroje vieną sudėtingiausių F. Waxmano „Karmen fantaziją“, kurią pagroti – tai tarsi prilygti smuikininkų karaliui N. Paganini. Koncerte Lenos Semionovos ir LVSO atliekami suskambės M. Ravelio Rapsodija „Čigonė“ smuikui ir orkestrui, N. Paganini. „Varpelis“ („La campanella“) iš Koncerto smuikui ir orkestrui, F. Mendelssohno Koncertas smuikui ir orkestrui. Šiame koncerte pirmą kartą su LVSO pasirodys vienas iš „Liepaičių“ chorų (vadovė Jolita Vaitkevičienė). Choras dainuos LVSO atliekamame C. Debussy Simfoninių poemų triptike. Spalio 15 d. koncertą Vilniaus kongresų rūmuose diriguos Maestro Gintaras Rinkevičius. Bilietais prekiauja Bilietai.lt, taikomos nuolaidos su „Laisvalaikio“, „Omni ID“ kortelėmis, taip pat nuolaidos grupėms, moksleiviams, studentams ir senjorams. Spalio 15 d. koncerto metu duris vėl atvers LVSO vaikų kambarys. Tai – unikali ir vienintelė Lietuvoje galimybė į vakarinį koncertą atvykti su vaikais, juos paliekant patyrusių ir profesionalių meninės studijos „Strazdanėlės“ muzikos pedagogų globai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką