TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Žmonės.lt ir 15min.lt premjera: Beissoul „MuseIQ“ pristato ekstremaliomis sąlygomis filmuotą lietuviškos dainos vaizdo klipą

Beissoul ir „MuseIQ“ vaizdo klipo filmavimo užkulisiai
Romo Michailovskio nuotr. / Beissoul ir „MuseIQ“ vaizdo klipo filmavimo užkulisiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Specialiai portalų Žmonės.lt ir 15min.lt skaitytojams afroamerikietiško skambesio savo balse turintis jaunasis atlikėjas Beissoul iš trio „MuseIQ“ pristato pirmojo jų kūrinio lietuvių kalba „Kaip tu ir sakei“ vaizdo klipą, filmuotą kaip niekad ekstremaliomis sąlygomis. Anot paties Beissoul, kūrinio vizualizacijoje žiūrovai išvys sąmonės, pasąmonės, realybės ir fantazijos mišinį, atspindintį muzikantų būseną – jokio dramatizmo ir chaoso, vien ramybė ir susikaupimas.

Daugiau 15min Vardai naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Apie naujausią „MuseIQ“ kūrinį „Kaip tu ir sakei“ Žmonės.lt jau rašė.

Beissoul tikina, jog šį vaizdo klipą visų pirma kūrė fantazija, skraidinanti kur tik panorėjusi – kur niekas netrukdo būti savimi, sukurti naują pasaulį ar net gyvenimą. Tik vėliau prie fantazijos kurtos vizijos realizavimo prisidėjo konkretūs asmenys. „Klipą kūrė žemiškos kilmės individai, kurių mąstymas labiau primena Marso kanjonus nei viešojo transporto šurmulio išūžtą protą“, – šypsosi kaip visad mįslingas dainininkas.

Vaizdo klipą muzikantai kūrė beveik mėnesį – prasmės skubėti nematę atlikėjai savo darbu norėjo pasiekti minties ir

Romo Michailovskio nuotr./Beissoul filmavimo užkulisiuose
Romo Michailovskio nuotr./Beissoul filmavimo metu

atmosferos derinį, tad laiko limitas jiems neegzistavo. „Klipas filmuotas trijose lokacijose. Pirmąją pavadinčiau „tamsiu vandeniu“, antrąją – „Marso kanjonais“, o trečioji paprasta – ligoninė. Tai vietos, kurios, mūsų manymu, labiausiai atitinka pačią dainos mintį, istoriją ir kelionę į ją“, – sako Beissoul. Anot vaikino, kadangi tam tikros mintys reikalauja jas atitinkančios erdvės, muzikantai stengėsi rasti labiausiai jų idėjas ir nuotaiką atitinkančias vietas, ilgainiui virtusias filmavimo aikštelėmis.

Apie idėją

Paties vaizdo klipo idėją Beissoul taip pat aiškina miglotai. „Tai bus pasąmonės, sąmonės ir fantazijos mišinys. Manau, tai pasirodys artima daugeliui mąstančių žmonių, kurių suvokimas nesiriboja Darvino teorija ar religinėm dogmom, artima tiems, kurie kuria save ir savo pasaulį pagal asmeninį supratimą, taisykles ar normas bei geba boikotuoti aplinką. Ir nesvarbu, ar jie klysta, – svarbu, kad nepaklūsta niekam ir bando save vis iš naujo“, – svarsto atlikėjas.

Romo Michailovskio nuotr./Beissoul filmavimo užkulisiuose
Romo Michailovskio nuotr./Beissoul filmavimo užkulisiuose

Anot dainininko, klipe žiūrovai neišvys konkrečios istorijos, tačiau vaikinas tikisi, jog šie pajaus jausmą. „Tai ne istorija, o būsena. Joje nėra dramatizmo ir chaoso – tai greičiau susikaupimas ir ramybė, kurių daugeliui dažnai pritrūksta. Dažnai po darbų namo sugrįžę žmonės pamiršta analizuoti save, o ne kitus. Todėl pačių turimas blogybes suranda kituose – nyksta patys ir nuosava neapykanta žemina kitus. Šis kūrinys apie tai, kaip išmokstama atsiriboti nuo blogų minčių paverčiant jas pozityviomis. Tai sudėtinga – gali būti nesuprantama ir nesuvokiama, bet realu“, – pasakoja Beissoul.

Apie scenas

Įdomiausios vaizdo klipo scenos Beissoul nufilmuotos ligoninėje. „Kartu su manimi palatoje gulėjo moteris, kuri nė kiek nenustebo pamačiusi mus, nešinus įvairia amunicija. Ji visąlaik stebėjo, kas vyksta, o kartais net nedrįsdavo pajudėti, nes manė, kad sugadins kadrą“, – juokiasi atlikėjas.

Sudėtingiausia jam buvo filmuotis vonioje. „Deja, tuo metu karšto vandens nebuvo – gulėjau šaltame. Teko pakentėti, tačiau vėliau puikiai ir atsakingai su manimi dirbusiai komandai pavyko mane reabilituoti“, – šypsosi dainininkas, kuriam dideliu iššūkiu tapo ir mintis panirti į molio karjerą. „Tai be abejonės buvo šalčiausia vieta, kurioje kada nors teko praleisti valandėlę“, – prisimena Beissoul.

Su molio karjeru vaikinas sieja ir pačias nemaloniausias emocijas, patirtas filmavimo metu. Nuo paauglystės šleikštulį vandens telkiniams jaučiantis ir į juos bristi nė už ką nesileidžiantis atlikėjas molį nuo savo kūno turėjo prausti būtent tokiame, tad į vandenį dainininkas brido sukandęs dantis.

Apie klipus

Kiekvieną naujai gimusį muzikinį kūrinį iliustruoti vaizdo klipu „MuseIQ“ prilygsta tradicijai. Grupės lyderis Beissoul

Romo Michailovskio nuotr./Beissoul ir Einius Jarutis filmavimo užkulisiuose
Romo Michailovskio nuotr./Beissoul ir Einius Jarutis filmavimo užkulisiuose

nesyk pasakojo žiniasklaidai tokiu būdu norįs gerbėjams pateikti vieno kūrinio visumą – atspindėti visais įmanomais būdais. Vis dėlto naujausio savo darbo su senesniais lyginti Beissoul neketina.

„Dainų vizualizacijų klipais nevadiname – mums tai yra tarsi videoperformansai, kurie jokiu būdu neturi būti standartiški. Tai tarsi su kūriniu supažindinantys vaizdai ir vaizdiniai, kurie su laiku tobulėja ir įgauna naujų atspalvių. Kaskart nauja mintis, nauji žmonės, dirbantys su filmavimais. Tai padeda išmokti suprasti žmogų iš pusės žodžio, nejausti šalčio, karščio, komentarų. Išmoksti padaryti taip, kad tavo kūnas paklustų tau. Galų gale, išmoksti žiūrėti į save ekrane ir nekvatoti – man tai buvo vienas sunkiausių uždavinių“, – šypsosi Beissoul.

Kviečiame žiūrėti naujausią „MuseIQ“ kūrinio „Kaip tu ir sakei“ vaizdo klipą ir įvertinti jį komentaruose:

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką