Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 24d. 08:23

30 metų nuo F.Mercury mirties: katės, išsipildęs paskutinis noras ir kiti faktai

Freddie Mercury
Vida Press nuotr. / Freddie Mercury
Prieš 30 metų, lapkričio 24-ąją mirė muzikos legenda, grupės „Queen“ ikona Freddie Mercury (tikrasis vardas – Farrokh Bulsara). Jam tada buvo vos 45-eri. Freddie buvo ne tik itin talentingas kūrėjas, bet ir spalvinga asmenybė, o kai kurie faktai apie jį daug kam iki šiol nėra žinomi.

Muziką kūrė net ir miegodamas

Muzikantai dažnai sako, kad melodija ir dainų žodžiai juos aplanko sapnuose, F.Mercury – vienas iš jų. Įkvėpimo pasisemti jis buvo pasiruošęs bet kada. Dar prieš išgarsėdamas prie savo lovos galvūgalio jis įsitaisė vertikalų pianiną, o kilus idėjoms, iškart jas „užsirašydavo“ skambindamas po ranka esančiu pianinu. „Manau, kad čia prasidėjo ir kai kurios „Bohemian Rhapsody“ ištraukos“, – kartą paaiškino buvęs Mercury vadybininkas Johnas Reidas.

Kačių mylėtojas, vienai iš jų parašęs dainą

Freddie buvo tikras kačių mylėtojas ir vienu metu jų turėjo net 10. Jis netgi sukūrė atskirą albumą ir dainą, skirtą savo katėms. Taip pat jis yra parašęs dainą ir apie savo mėgstamiausią katę Delilah. Įdomu tai, kad iš pradžių buvo manoma, jog šie žodžiai skirti visai ne katei, o mylimai merginai. Štai keletas dainos eilučių:

„Delilah, Delilah, oh my, oh my, oh my – you're irresistible
You make me smile when I'm just about to cry
You bring me hope, you make me laugh – you like it
You get away with murder, so innocent
But when you throw a moody you're all claws and you bite –
That's alright!

VIDEO: Freddie Mercury Delilah

Gelbėjo kates iš gatvės

Nors jis turėjo vieną grynaveislę katę Tiffany, kurią jam padovanojo buvusi jo sužadėtinė Mary Austin, tapusi viso gyvenimo patikėtine, likusios Freddie katės buvo išgelbėtos iš gatvės ar prieglaudos. Tarp jų buvo Tomas, Džeris, Miko, Goliatas, Dorothy, Lily, Oskaras, Romeo ir jau minėta Delilah.

Mažai kam žinoma aistra – pašto ženklai

Vaikystės ir paauglystės metais F.Mercury kolekcionavo pašto ženklus iš Zanzibaro, Jungtinės Karalystės, Naujosios Zelandijos ir Monako. Jo pašto ženklų kolekcija yra vienas iš nedaugelio turtų, kurį Freddie šeima išsaugojo po jo mirties. Britų pašto muziejus pašto ženklų albumą įsigijo 1993 m. ir kartais skolina parodoms. Pavyzdžiui, 2016 m. Freddie pašto ženklų kolekcija buvo parodyta „Stampex“ šou, kuriame taip pat buvo pašto ženklai, kuriuos Johnas Lennonas rinko (ir piešė) vaikystėje.

Carlo Lenderio nuotr./Freddie Mercury
Carlo Lenderio nuotr./Freddie Mercury

Amžinas atsidavimas buvusiai sužadėtinei net ir po mirties

F.Mercury savo buvusią sužadėtinę ir amžiną draugę Mary Austin aprūpina net ir po mirties. Kai Freddie numirė, Mary gavo net 50 procentų jo turto ir būsimo uždarbio. Savo tėvams F.Mercury paliko 25 procentus, o seseriai – taip pat 25 procentus. Kai Fredie tėvai mirė, pagal testamentą jų 25 procentai vėlgi atiteko Mary Austin.

Vida Press nuotr./Freddie Mercury ir Mary Austin
Vida Press nuotr./Freddie Mercury ir Mary Austin

Jo paskutinis noras

Sužinojęs, kad serga klastinga liga AIDS, Freddie pasitraukė į savo privačią šventovę Londone, apsuptas artimiausių ir brangiausių. Jį ištisą parą prižiūrėjo Mary Austin, taip pat jo partneris Jimas Huttonas, buvęs partneris (ir virėjas) Joe Fanelli, kurie abu gyveno su juo, artimas draugas Dave'as Clarke'as ir ilgametis draugas Peteris Freestone'as. Likus keturioms dienoms iki mirties, Freddie paprašė savo ištikimiausio asmens sargybinio ir vairuotojo Terry Giddingso, kad jį nuneštų laiptais žemyn į apačią, kur buvo sukabinti visi jo pirkti ir kolekcionuoti paveikslai, meno kūriniai. Jo paskutinis noras buvo atsisveikinti su namais, kuriuose skambėjo daug juoko ir menu, kuriuo Freddie taip žavėjosi.

Turbūt tik ištikimiausi muzikos legendos gerbėjai žino, kad prieš prisijungdamas prie grupės „Queen“ F.Mercury studijavo grafikos meną ir dizainą. Taigi, jo meilė menui klestėjo iki pat paskutinio atodūsio.

F.Mercury išties danguje... asteroido pavidalu

Atrastas 1991 m. (Freddie mirties metais) asteroidas, anksčiau žinomas kaip „17473“, 2016 m. buvo pavadintas Freddiemercury vardu, kai muzikos legendai būtų suėję 70 metų. „Net jei nematote Freddie šokinėjančio per dangų, galite būti tikri, kad jis yra ten. Plaukiantis ekstazėje, kad galės dainuoti dar ateinančius tūkstantmečius“, – sakė Joelis Parkeris iš Pietvakarių tyrimų instituto. Asteroidas yra asteroidų juostos, esančios tarp Marso ir Jupiterio, orbitoje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką