Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 10, 12:16

Dalios Ibelhauptaitės vyras Dexteris Fletcheris režisuoja geidžiamiausią filmą Holivude

Vakar naktį buvo oficialiai paskelbta, kas režisuos ir atliks pagrindinį vaidmenį meniniame filme apie Freddie Mercury ir grupę „Queen“. Netikėtas siurprizas: daugelio pasaulio režisierių geidžiamiausias darbas atiteko Dexteriui Fletcheriui, neseniai išleidusiam savo antrąjį filmą „Sunshine on Leith“, o grupės „Queen“ legendinį lyderį Freddie Mercury įkūnys vienas stipriausių britų aktorių Benas Whishaw.
Dexteris Fletcheris ir Dalia Ibelhauptaitė
Dexteris Fletcheris ir Dalia Ibelhauptaitė / „Vilnius City Opera“ nuotr.

Filmo prodiuseris Grahamas Kingas, tvirtai palaikomas gitaristo Briano May ir kitų „Queen“ grupės narių, jau kelerius metus ieškojo tinkamo žmogaus vizijai įgyvendinti. Net keturi labai patyrę režisieriai, tarp kurių ir Tomas Hooperis („Vargdieniai“) bei Davidas Fincheris („Kovos klubas“, „Socialinis tinklapis“), buvo siejami su šiuo projektu. Ilgą laiką projekto varomąja jėga buvo Sacha Baron Cohenas, tačiau liepos mėnesį aktoriaus ir grupės keliai išsiskyrė. Oficialiai pateiktoje versijoje, nesutapo komiškąjį Boratą vaidinusio aktoriaus ir grupės narių požiūris į tai, kas turėjo būti vaizduojama filmo siužete.

Dexteris Fletcheris gilinosi ne tik į visą esančią medžiagą, bet ir daugelį asmeninių istorijų.

Dexteris Fletcheris jau kurį laiką susitikinėjo su „Queen“ grupės nariais Brianu May ir Rogeriu Tayloru, su jų palaiminimu jis gilinosi ne tik į visą esančią medžiagą, bet ir daugelį asmeninių istorijų. Numatoma filmavimo darbų pradžia – ateinančių metų gegužės mėnuo. Filme skambės daugelis populiariausių dainų, tokių kaip „Bohemian Rhapsody“, „We Will Rock You“, „We Are The Champions“, „Another One Bites The Dust“. Pagrindine siužeto ašimi taps Freddie Mercury gyvenimo istorija ir „Queen“ grupės kelias nuo pat įsikūrimo iki didžiausio jų karjeroje ir visoje roko istorijoje koncerto – „Live Aid“ 1985 metais.

Daugelio nuomone, Benas Whishaw bus puikus Freddie Mercury. Jis meteoro greičiu įsiveržė į kino pasaulį suvaidinęs pagrindinį vaidmenį filme „Kvepalai“, populiarumo sulaukė filme apie Džeimsą Bondą „Skyfall“ suvaidinęs Q. Šis įvairiaplanis kino ir tetaro aktorius, jau suvaidinęs Hamletą, matytas daugelyje filmų, neužmiršta scenos ir iki šiol, – šiuo metu jį galima išvysti Londono West Endo teatre, vaidinant spektaklyje „Mojo“.

Benas Whishaw švenčia 33-iąjį gimtadienį
Benas Whishaw

Kartu su Grahamu Kingu ir jo kompanija „GK“ filmą prodiusuoja Robertas De Niro ir Jane Rosenthal, „Tribeca Production“ bei „Queen Films“. Prodiuserio G.Kingo biografijoje – daugiau nei 45 filmai, kurie buvo nominuoti 61 „Oskaro“ statulėlei, 38 „Auksinio Gaublio“ ir 52 Britų Kino akademijos BAFTA apdovanojimams, o jo pagrindinė veikla neatsiejama nuo Martino Scorsese filmų.

Tai bus trečiasis D.Fletcherio režisuojamas filmas. Anksčiau sukūręs didžiulio žiūrovų ir kritikų įvertinimo sulaukusį „Laukinį Bilą“, nominuotą Britų Kino Akademijos apdovanojimui ryškiausio debiuto kategorijoje. „Laukinis Bilas“ buvo pristatytas ir „Kino pavasaryje“ Vilniuje. D.Fletcheris nuo septynerių metų vaidina kine, yra sukūręs vaidmenis 86 kino juostose bei TV serialuose. Tarp jų, – kultinis „Lok, stok arba šauk” (rež. Guy Ritchie) ir Lietuvos žiūrovų matytas „Hotel Babylon“.

Beje, Lietuvos žiūrovai bene vieninteliai pasaulyje kasmet turi galimybę pamatyti šį žymų aktorių ir režisierių dainuojantį. Režisierės Dalios Ibelhauptaitės vyras yra ne kartą dalyvavęs „bohemiečių” teatralizuotuose koncertuose „Arijos iš Dušo” ir „Bohemiečių Svajonės” Vilniuje ir kaskart atvažiuoja į Vilnius City opera premjeras.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką