Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 spalio 27d. 08:30

Estijoje raudonuoju kilimu žengė filmo apie LGBT+ santykius sovietmečiu žvaigždės

Trečiadienį Estijoje, Taline, kviestinei publikai buvo pristatytas didžiulės sėkmės festivaliuose visame pasaulyje sulaukęs Peeterio Rebane filmas „Ugnies paukštis“ („Firebird“). Išskirtinę premjerą apie LGBT+ bendruomenei priklausančių asmenų santykius Sovietų Sajungoje ir raudonojo kilimo akimirkas įamžino ir 15min.

Trečiadieno vakarą Estijoje, Taline, vyko net 8-erius metus kurto filmo „Ugnies paukštis“ premjera kviestiniams svečiams. Čia suvažiavo ne tik žinomi Estijos visuomenės veikėjai, bet ir žinomi žmonės iš kitų šalių – Didžiosios Britanijos, Rusijos ir t.t.

„Ugnies paukštis“ – tai romantiškas trileris, kurio veiksmas vyksta 1970-aisiais Sovietų Sąjungos okupuotoje Estijoje.

„Tai uždraustos meilės istorija, kuri ypač jaudina, nes ji vyksta čia pat Estijoje sovietiniais metais“, – sako kino juostos režisierius Peeteris Rebane.

Filmo dėmesio centre – eilinis Sergejus, kuris patenka į pavojingą meilės trikampį. „Tikrai meilei nerūpi laikas, vieta ar ideologija“, – teigia Rebane.

Filmas sukurtas pagal prieš keletą metų iš šio pasaulio pasitraukusio rusų aktoriaus Sergejaus Fetisovo biografiją. „Mes su Sergejumi praleidome daug valandų Maskvoje, rinkdami šios emocingos istorijos detales. Būtent jis paprašė, kad mūsų filmas būtų apie tikrąją meilę, o ne apie politiką“, – priduria Rebane.

Raudonojo kilimo akimirkos – ir galerijoje:

Pasaulinė filmo premjera prasidės kitą savaitę – Estijos žiūrovai „Ugnies paukštę“ išvys jau spalio 29 dieną. P. Rebane filmas jau pristatytas 27 festivaliuose, o dar 20 – laukia.

„Ugnies paukštė“ – jaudinanti meilės istorija, kurios veiksmas rutuliojasi Sovietų Sąjungos oro pajėgose šaltojo karo metu. Jaunas eilinis Sergejus skaičiuoja dienas iki karo tarnybos pabaigos. Jo gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai į bazę atvyksta drąsus naikintuvo pilotas Romanas.

Premjeros akimirkos:

Sergejus ir Romanas atsiduria prie pavojingos ribos, skiriančios meilę ir draugystę, kai tarp jų ir bazės vado sekretorės Luizos užsimezga meilės trikampis. Sergejus yra priverstas atsigręžti į savo praeitį, nes Romano karjerai kyla pavojus, o Luisa stengiasi išlaikyti savo šeimą. Užsidarius sienoms, jie rizikuoja savo laisve ir gyvybe, kai susiduria su KGB tyrimu ir visagalio sovietinio režimo baime. Filmo siužetas sukurtas remiantis tikra istorija.

Vaidina Tomas Prioras („Visų teorija“, „Karalius: slaptoji tarnyba“), Olegas Zagorodnii („Pasirinkimas“, „Dzhamayka“) ir Diana Pozharskaya („Nežinomas kareivis“, „Hotel Eleon“). Keletas žinomų ir mylimų Estijos aktorių – Margusas Prangelis, Esteris Kuntu ir Kasparas Velbergas, kurie atlieka svarbius vaidmenis. Filmo scenos buv filmuojamos įvairios istorinėse Talino, Pernu ir Ida-Viru apskrities vietose.

„Ugnies paukštis“ – tai pirmasis Peeterio Rebane vaidybinis filmas. Jis yra baigęs Harvardo universitetą ir studijavo Pietų Kalifornijos universitete. Scenarijaus autoriai – Peeteris Rebane ir Tomas Prior, prodiuserė Brigita Rozenbrika, operatorius Mait Mäekivi, redaktorius Tambet Tasuja, garso režisierius Matis Rei. Filmą prodiusavo „The Factory“, kurį įkūrė Peeteris Rebasas ir Adamas Brummondas, ir Londono prodiuserių kompanija „No Reservations Entertainment“. Filmo gamybą Estijoje parėmė Estijos kino institutas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 LGBT Kinas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:04
01:51
01:31

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką