Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 8d. 09:36

Filmas „Dvynys“ – režisieriaus A.Lee sukurtas technologinis stebuklas

Kadrai iš filmo „Dvynys“
Organizatorių nuotr. / Kadrai iš filmo „Dvynys“

2009-aisiais pasirodžius Jameso Camerono filmui „Įsikūnijimas“ („Avatar“), imta kalbėti apie technologinį proveržį kine ir režisieriaus duotą spyrį kino revoliucijai. Po filmo premjeros prabilta apie naują meno šaką, pavadintą „Įsikūnijimo menu“, o kai kurie kino kritikai teigė, kad filmo įtaka kino industrijos pramonei galėtų būti prilyginta spalvų kine atsiradimui. Panašu, jog 2019-uosius netrukus vadinsime antruoju technologiniu proveržiu kine. Kodėl?

Jau netrukus kino ekranuose pasirodys režisieriaus Ango Lee filmas „Dvynys“ („Gemini Man“), kuriame panaudotos technologijos vos prieš trejus metus atrodė neįmanomos įgyvendinti.

Režisierius A.Lee išbandyti vizualinius efektus ir kompiuterinę grafiką pirmąsyk ėmėsi 4 „Oskarais“ apdovanotame 2012-ųjų filme „Pi gyvenimas“ („The Life of Pi“), pristatydamas ją 3D formatu ir išnaudodamas CGI galimybes.

Organizatorių nuotr. /Kadrai iš filmo „Dvynys“
Organizatorių nuotr. /Kadrai iš filmo „Dvynys“

2019-aisiais režisierius žengė žingsnį tolyn – veiksmo trilerį „Dvynys“ pristatė 3D+HFR formatu. Nors HFR („high frame rate“, t.y. didelis kadrų greitis) nėra naujiena kine, anksčiau jis tebuvo testuojamas arba naudojamas režisierių malonumui, ypač tokių inovatorių kaip Jameso Camerono ir Peterio Jacksono rankose.

A.Lee nusprendė nebetestuoti ir laukti tinkamos akimirkos filmui, o šiuo formatu sukurti visą istoriją – „Dvynys“ nufilmuotas būtent taip. Ateities tendencijų prognozuotojai spėja, kad „Dvynys“ Holivude atvers naujos krypties vystymąsi – kiną, kuriame vienas ar keli herojai bus nebe tikrais aktoriais, o kompiuteriniais jų personažais.

Organizatorių nuotr. /Kadrai iš filmo „Dvynys“
Organizatorių nuotr. /Kadrai iš filmo „Dvynys“

HFR formatas pasirodo esąs ypač tinkamas kompiuterinės grafikos atžvilgiu – kino ekrane vizualiniai efektai atrodo daug detalesni ir tikroviškesni, tad stebint „Dvynį“ dažnu atveju bus pernelyg sunku patikėti, jog vienas filmo herojų – ne karjerą Holivude pradedantis 23-ejų jaunuolis, o kompiuterinė ir gerokai atjauninta aktoriaus Willo Smitho kopija.

„Niekas anksčiau nedarė to, ką pamatysite filme „Dvynys“. Jame išvydau tobulą 23-ejų metų amžiaus savo paties kopiją“, – pirmąsyk išvystu rezultatu dalijosi pagrindinį vaidmenį filme atlikęs aktorius W.Smithas.

VIDEO: DVYNYS treileris

Netrukus Lietuvoje pradedamo rodyti filmo „Dvynys“ istorija yra apie Henrį Broganą – buvusį profesionalų žudiką, krauju suteptą praeitį palikusį užnugaryje. Vyras nė nenutuokia tapęs buvusio vadovo Klėjaus Veriso auka. Šis klonavo savo srities meistru vadintą Henrį, išgaudamas tobulu žudiku pakrikštytą Jaunėlį – Henrio savybėmis ir gebėjimais apdovanotą 23-ejų vaikiną.

K.Verisui nusprendus paslėpti praeities darbelius, pirmuoju taikiniu tampa šiandien nebereikalingu laikomas 50-metis Henris, tad Jaunėlis siunčiamas sunaikinti jo. Užduotis ne iš lengvųjų – Henris pasirodo esąs savo srities meistras, o metai – nepajėgūs užmarštin panardinti kadaise įgytų įgūdžių, tad vyras vėl ir vėl išlysta iš jį medžiojančio Jaunėlio gniaužtų. Šiam darosi vis sunkiau suprasti, kas yra jo medžiojamas objektas, kol vieną sykį Henris ir jam ant kulnų minantis Jaunėlis susitinka akis į akį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką