Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 13d. 11:18

Išdrįsę Elizabeth II pasakyti „Ne“: įžymybės, nepriėmusios karališkųjų apdovanojimų

Elizabeth II, Alanas Rickmanas, Davidas Bowie
Vida Press nuotr. / 15min montažas / Elizabeth II, Alanas Rickmanas, Davidas Bowie

Būti pagerbtam pačios karalienės Elizabeth II – didelis įvertinimas. Tačiau ne visi džiaugiasi sulaukę pakvietimo į Bakingamo rūmus. Sportininkai, įžymybės, visuomenės nariai randa svarbių priežasčių nepriimti apdovanojimų. Arba juos grąžinti.

Kas tie žmonės, išdrįsę monarchei pasakyti „Ne, ačiū“?

Johnas Lennonas

Visi keturi „The Beatles“ nariai 1965-aisiais tapo Britanijos imperijos ordino savininkais. Tiesa, savąjį apdovanojimą, skiriamą už indėlį į meną ir mokslą, su labdara ir viešosiomis paslaugomis susijusią veiklą bei bendradarbiavimą su gerovės organizacijomis, J.Lennonas grąžino vos po ketverių metų, rašo „People“.

„Savo ordiną grąžinu protestuodamas prieš Britanijos įsitraukimą į Nigerijos-Biafros karą, prieš mūsų paramą Amerikai Vietnamo kare ir dėl to, kad „Cold Turkey“ (J.Lennono ir Yoko Ono daina – red. past.) nukrito dainų topuose“, – rašė jis laiške.

George’as Harrisonas

Dar vienas „The Beatles“ narys G.Harrisonas atsisakė garbės 2000-aisiais būti tituluotas Britanijos imperijos ordino pareigūnu, praėjus trejiems metams po to, kai buvęs jo kolega Paulas McCartney už „nuopelnus muzikai“ buvo įšventintas į riterius.

Alanas Rickmanas

„Hario Poterio“ franšizėje profesorių Sneipą vaidinęs aktorius taip pat atsisakė ordino, tačiau tokio sprendimo priežasčių viešai neatskleidė.

Johnas Lydonas

Taip, karalienė Elizabeth II Britanijos imperijos ordiną norėjo skirti ir pankroko grupės „Sex Pistols“ lyderiui, dar žinomam kaip Johnny Rotten. Tačiau atlikėjas paprasčiausiai pasakė, kad jo toks įvertinimas nedomina.

Davidas Bowie

Muzikos legenda D.Bowie iš karalienės Elizabeth II rankų nesutiko priimti net dviejų apdovanojimų – aukščiausio laipsnio Britanijos imperijos ordino 2000-aisiais ir įšventinimo į riterius 2003-iaisiais.

„Niekada neturėčiau tikslo priimti ką nors panašaus“, – „The Sun“ sakė jis 2003-iaisiais, tais pačiais metais, kai į riterius įšventintas buvo Mickas Jaggeris.

„Rimtai, nežinau, už ką jie skiriami. Ne dėl to visą gyvenimą dirbau. Ne man teisti Jaggerį, tai jo sprendimas. Bet tai ne man“, – tęsė dainininkas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Davidas Bowie
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Davidas Bowie

Kenas Loachas

Britų kino kūrėjas ordino atsisakė, kaip pats 2001-aisiais sakė BBC, „nes tai nėra klubas, į kurį nori įstoti, žinant, kokie blogiukai jį gavo“.

Roaldas Dahlas

Britanijos imperijos ordino atsisakė ir populiarių vaikams skirtų knygų „Čarlis ir šokolado fabrikas“ bei „Matilda“ autorius. Teigiama, kad R.Dahlui toks pagerbimas buvo per menkas – jis norėjo būti įšventintas į riterius.

Stephenas Hawkingas

2008-aisiais S.Hawkingas atskleidė, kad dar praeito amžiaus 10-ajame dešimtmetyje jam buvo pasiūlytas riterio titulas, tačiau mokslininkas jį atmetė.

To priežastį vyras nurodė Vyriausybės sprendimus sumažinti finansavimą mokslui. Be to, jam užteko ir anksčiau įteikto Britanijos imperijos ordino.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Hawkingas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Stephenas Hawkingas
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką