Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 12d. 06:55

„Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ galėjo atrodyti ir kitaip: 11 faktų apie šį klasika tapusį filmą

Jimas Carrey filme „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ (2000 m.)
Vida Press nuotr. / Jimas Carrey filme „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ (2000 m.)

Artėjant Kalėdoms vis daugiau žmonių šaltus vakarus leidžia prie televizorių, kurių ekranuose ne kas kitas, o klasika tapę kalėdiniai filmai. Vienas jų – „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“, kurį esate matę tikrai daugiau nei kartą. Istorija apie tai, kaip ant visko pykstantis žaliaplaukis Grinčas, padedamas mielos kasiukės Sindės Liu, atranda tikrąją Kalėdų magiją, jums, atrodo, yra puikiai pažįstama, tačiau yra dalykų, kurių nežino net patys didžiausi šios juostos gerbėjai.

Vaikų ir suaugusių itin mėgstamas 2000-aisiais pristatytas filmas apie Kalėdų vagį Grinčą, pasirodo, galėjo būti visai kitoks. Pagrindinis vaidmuo galėjo atitekti visai ne Jimui Carrey, o juostos režisavimą taip pat buvo svarstoma patikėti ne Ronui Howardui, bet Timui Burtonui – kito Kalėdų klasika tapusio filmo „Košmaras prieš Kalėdas“ kūrėjui.

Laimei, buvo priimti tinkami sprendimai, dėl kurių šis filmas metų metus atsiduria mėgstamiausių šventinio laikotarpio istorijų ekranizacijų sąrašuose. Ir nors atrodo, kad jį matėte tikrai ne kartą ir apie jį viską žinote, pristatome keletą nežinomų faktų apie šį filmą.

Filmas „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“
Filmas „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“

1. Originalioje istorijoje apie Grinčą – Dr. Seusso knygoje, pagrindinis jos veikėjas buvo juodai baltas su raudonų plaukų užuominomis ir turėjo rožines akis. Žaliu šį fantastinį personažą pavertė režisierius Chuckas Jonesas, pirmasis šią istoriją animaciniu formatu perkėlęs į ekranus.

2. Grinčo vaidmeniui buvo svarstomi aktoriai Eddie Murphy ir Jackas Nicholsonas. Galiausiai vaidmuo atiteko komikui Jimui Carrey. Tikriausiai niekas nebeįsivaizduoja kito geriau nei jis oloje šalia Kasvilio esančiame kalne gyvenančio niurgzlio įkūnyti galėjusio aktoriaus.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jimas Carrey
AFP/„Scanpix“ nuotr./Jimas Carrey

3. Nors tai – vienas įsimintiniausių J.Carrey vaidmenų, jį įgyvendinti lengva nebuvo. Vilkėdamas Grinčo kostiumą jis filmavimo aikštelėje praleido 92 dienas. Pasak Babble.com, kiekvieną rytą aktorius makiažo kėdėje prasėdėdavo po dvi su puse valandos. Ne ką lengviau makiažą būdavo ir nuimti – tai užtrukdavo apie valandą.

4. Visą dieną išbūti su proteziniu makiažu J.Carrey buvo didelė kančia. Anksčiau aktorius minėjo, kad virtus Grinču jam taip stipriai visur niežėdavo, kad jausmas prilygdavo kankinimams. Patarimų, kaip tai ištverti, žinomas vyras kreipėsi į JAV karinio jūrų laivyno atstovus. Pasirodo, žalias kostiumas buvo pagamintas iš jako plaukų, kurie, nudažius juos žaliai, po vieną buvo prisiūti prie kostiumo.

Vida Press nuotr./Jimas Carrey filme „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ (2000 m.)
Vida Press nuotr./Jimas Carrey filme „Kaip Grinčas Kalėdas vogė“ (2000 m.)

5. Ne ką patogesni buvo ir aktoriaus akių spalvą į geltoną pakeitę kontaktiniai lęšiai. Juos įsidėjus būdavo taip nepatogu, kad nebeištvėręs J.Carrey juos išsiimdavo. Tada jo personažo akių spalva į geltoną būdavo pakeičiama kompiuterinėmis programomis.

6. Specialų Kasvilio gyventojų makiažą visiems aktoriams atlikti prireikė 1000 valandų.

7. J.Carrey filmo teminę dainą „You’re a Mean One, Mr. Grinch“ sudainavo pats. Pasirodo, aktorius ne tik puikiai vaidina, bet gali pasigirti ir visai neblogais muzikiniais sugebėjimais.

VIDEO: How the Grinch Stole Christmas (6/9) Movie CLIP - You're a Mean One, Mr. Grinch (2000) HD

8. Visi kasiukus vaidinę aktoriai privalėjo lankyti kasiukų mokyklą. Joje choreografas mokė pagrindinių šių išskirtinių personažų judesių ir elgesio savybių.

9. Filmavimo aikštelėje darbavosi labai daug „Cirque du Soleil“ akrobatų. Žinant, kad ne visi aktoriai pasižymėjo tokiu lankstumu, kokį reikėjo demonstruoti prieš kameras, tai suprantama.

10. Filmo pasakotojo vaidmenį atlikęs Anthony Hopkinsas visą pasakojimą įrašė per vieną dieną. Tai bent profesionalumas ir darbštumas.

11. Vieną rytą filmo režisierius R.Howardas į darbą atvyko keliomis valandomis anksčiau, tiksliau 3.30 val. ryto, kad pats įsikūnytų į Grinčą ir taip išgąsdintų J.Carrey. Jį išvydęs aktorius ne išsigando, bet supyko, mat jo dubleriu apsimetęs režisierius buvo visiškai nepanašus į J.Carrey.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką