Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 13d. 15:23

Lietuvoje viešėjęs Placido Domingo kaltinamas seksualiniu priekabiavimu: prakalbo net 9 aukos

Prezidentūroje Dalia Grybauskaitė susitiko su Placido Domingo
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Prezidentūroje Dalia Grybauskaitė susitiko su Placido Domingo

Dar vienas seksualinio priekabiavimo skandalas drebina muzikos pasaulį. Šį kartą jo epicentre – ispanų dainininkas Placido Domingo (78). Net devynios moteris teigia esančios nukentėjusios nuo muzikos žvaigždės.

Vasario mėnesį Lietuvoje viešėjęs garsusis tenoras kaltinamas seksualiniu priekabiavimu po to, kai prakalbo aštuonios dainininkės ir šokėja. Naujienų agentūros „The Associated Press“ (AP) žurnalistams jos pasakojo, kad nuo praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigos Placido Domingo prie jų priekabiavo net tris dešimtmečius.

Trys moterys teigė, kad tenoras ne kartą bandė jas pabučiuoti, o tai vykdavo ir persirengimo kambariuose, ir viešbučiuose gastrolių metu. O viena nukentėjusioji pasakojo, kad atlikėjas lindo ir įkyriau – kišo ranką jai po sijonu. Tiesa, tik viena auka sutiko panaudoti savo vardą. Tai – Patricia Wulf, kuri dainavo su P.Domingu JAV.

Seksualiniu priekabiavimu kaltinančių moterų teigimu, tik dėl to, kad jos nesutiko būti išnaudojamos, jos negaudavo darbo pasiūlymų, vaidmenų.

„Jis nuolat mus liesdavo, visada bandydavo pabučiuoti“, – teigė viena moteris. Kita nukentėjusioji pridūrė, kad tenoras visados elgdavosi labai neprofesionaliai, ne kartą kvietė ir į pasimatymą.

Naujienų agentūros žurnalistai apklausė dešimtis kitų dainininkų, šokėjų, orkestro narių, dirbančių užkulisiuose, vokalo mokytojų, kurie teigė taip pat matę nederamą tenoro elgesį, kurį kentė jaunos atlikėjos.

Pats P.Domingo į AP žurnalistų klausimus neatsakė, tačiau buvo pateiktas viešas pareiškimas: „Mesti kaltinimai, kuriuos pateikė neįvardintos moterys, yra išties labai nemalonūs, tačiau neteisingi. Vistiek yra labai skaudu girdėti, kad aš jas nuliūdinau ar priverčiau jaustis nepatogiai – nesvarbu, kada tai įvyko. Aš tikiu, kad mano elgesys ir santykis su jomis buvo malonus, draugiškas ir deramas, Žmonės, kurie mane pažįsta arba dirbo su manimi, žino, kad nesu iš tų, kurie galėtų nuskriausti, įžeisti ar pažeminti“.

Septynios iš devynių nukentėjusiųjų AP teigė, kad dainininko pasiūlymo atsisakymas padarė didelę žalą moterų karjeroms. Beje, už pasiūlymus nebuvo sumokėta, o gaudamos darbą su kitomis kompanijomis nebeturėjo galimybės dirbti su P.Domingo.

„Scanpix“ nuotr./Patricia Wulf
„Scanpix“ nuotr./Patricia Wulf

Dauguma dainininko aukų bijojo prisipažinti apie vyro nusikaltimus, nes manė, kad jos sulauks pažeminimo ar net grasinimų. Visgi Patricia Wulf buvo vienintelė, kuri prabilo ir leido viešai naudoti jos vardą. Moteris, kuri kartu su P.Domingo dainavo Vašingtono operoje, papasakojo apie seksualinius priekabiavimus, kuriuos patyrė dirbant su atlikėju.

Daugybė aukų sakė, kad kolegos nuolat jas perspėdavo nelikti vienoms su P.Domingo. Netgi važiavimas liftu nebebuvo saugus. Jei dainininkas joms pasiūlydavo kartu kažkur pavalgyti, kolegos patardavo nevartoti alkoholio ir susitikti tik viešose vietose.

Tiesa, visos moterų istorijos sutampa. P.Domingo joms nuolatos skambindavo naktį, o pokalbio metu, bandydamas domėtis karjera, skatino susitikti išgerti ar kur nors pavalgyti. Vyras moteris dažniausiai atsivesdavo į savo apartamentus ar viešbučius.

Nei viena iš moterų neturėjo jokių įrodymų ar net žinučių, tačiau AP informaciją susirinko iš kolegų ir draugų, kurie tuo metu joms buvo artimiausi. Naujienų agentūra išsiaiškino, kad moterys iš tiesų dirbo tose vietose, kurias minėjo, o jos iš dalies sutapo su tomis vietomis, kuriose lankėsi ir pats P.Domingo.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką