Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 27, 21:36

Mirė Vokietijos elektroninės muzikos pradininkas Klausas Schulze

Mirė Vokietijos elektroninės muzikos pradininkas, kompozitorius Klausas Schulze. Šią liūdną žinią socialiniuose tinkluose trečiadienį pranešė jo artimieji. Kaip jie teigė, muzikantas mirė antradienį po ilgos kovos su liga. Jam buvo 74-eri.
Klaus Schulze
Klausas Schulze / Socialinių tinklų nuotr.
Temos: 2 Mirtis Netektis

Apie elektroninės muzikos kūrėjo Klauso Schulze mirtį trečiadienį pranešė jo artimieji.

Pranešta, kad po ilgos kovos su sunkia liga K.Schulze mirė antradienį.

Sužinojęs apie K.Schulze mirtį, jautrius žodžius skyrė jo kolega Frankas Uhle'as:

„Praradome ir pasiilgsime gero draugo – vieno įtakingiausių ir svarbiausių elektroninės muzikos kūrėjų, išskirtinio atlikėjo. Šią valandą mūsų mintys yra su jo žmona, sūnumis ir šeima. Jo linksma prigimtis, novatoriška dvasia ir įspūdingas darbas išliks mūsų prisiminimuose“, – rašė jis.

K.Schulze, kuris prieš pradėdamas solinę karjerą trumpai grojo su grupėmis „Tangerine Dream“ ir „Ash Ra Tempel“, kūrė įvairiapusiškai novatoriškus darbus: jo ritmo pojūtis, išreikštas elektroninėmis frazėmis, nurodė kelią techno, trance ir kitiems šokių muzikos žanrams.

VIDEO: Klaus Schulze Live - WDR Köln 1977

Pirmasis jo solinis leidinys buvo „Irrlicht“ 1972 m. – keturių dalių kompozicija, kurioje K.Schulze vargonais, orkestro įrašais ir stiprintuvu sukūrė milžinišką garso sieną. Kitais metais išleidęs kitą albumą „Cyborg“, jis pradėjo naudoti sintezatorius. Ilgainiui jis sukūrė apie 50 albumų, įskaitant gyvus albumus ir garso takelių įrašus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką