Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2013 vasario 20d. 19:27

„Oskarai 2013“: susipažinkite su pretendentėmis į geriausios antraplanės aktorės titulą

Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt ir Jacki Weaver.
„Scanpix“ nuotr. / Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt ir Jacki Weaver.

Sekmadienį, vasario 24-ąją, Holivude įvyks pats svarbiausias metų renginys – 85-ieji „Oskarų“ apdovanojimai. Šią ceremoniją tiesiogiai transliuos net 225 šalys visame pasaulyje. Kviečiame susipažinti su svarbiausių „Oskarų“ nominacijų pretendentais ir pamėginti atspėti, kam šiemet atiteks išsvajotoji stalulėlė. Šįkart jūsų dėmesiui – pretendentės į geriausios antraplanės aktorės apdovanojimą: Amy Adams, Sally Field, Anne Hathaway, Helen Hunt ir Jacki Weaver.

Amy Adams (38)

Amy Adams filme „Užkerėtoji“
Amy Adams filme „Užkerėtoji“
Amy Adams su sužadėtiniu Darrenu Le Gallo
Amy Adams su sužadėtiniu Darrenu Le Gallo

Savo svajonės tapti aktore Amy siekė nuo mažų dienų – pradėjo ji mažuose teatruose, kol 1999-aisiais pavyko prasimušti į kino ekranus. Pirmasis jos vaidmuo buvo juodojoje komedijoje „Drop Dead Gorgeous“. Po to aktorė vaidino neryškius vaidmenis televizijos serialuose („San Francisko raganos“ (org. „Charmed“), „Bafi – vampyrų žudikė“ (org. „Buffy the Vampire Slayer“) ir kt.) bei ne itin populiariuose filmuose. Pirmas rimtesnis aktorės vaidmuo buvo 2002-aisiais šalia Leonardo DiCaprio filme „Pagauk jei gali“ (org. „Catch Me If You Can“). Filmo režisierius Stevenas Spielbergas tada sakė, kad po šio filmo Amy karjera turėtų kaip reikiant įsibėgėti. Tačiau po šio filmo aktorė visus metus neturėjo darbo. Kritikų pripažinimo aktorė sulaukė 2005-aisiais, suvaidinusi nepriklausomame filme „Junebug“. Už šį filmą Amy pirmą kartą buvo nominuota „Oskarui“ (geriausios antraplanės aktorės kategorijoje). 2007-aisiais ji suvaidino didelės komercinės sėkmės ir gerų kritikų atsiliepimų sulaukusiame „Disney“ kompanijos filme „Užkerėtoji“ (org. „Enchanted“). 2009-aisiais Amy pelnė antrąją „Oskaro“ nominaciją už antraplanį vienuolės vaidmenį filme „Abejonė“ (org. „Doubt“). Dar viena „Oskaro“ nominacija aktorės laukė už filmą „Kovotojas“ (org. „Fighter“), taip pat antraplanės aktorės kategorijoje. Be vaidmenų rimtajame kine, Amy taip pat vaidina ir lengvesnio žanro filmuose („Naktis muziejuje“ (org. „Night at the Museum: Battle of the Smithsonian“, „Keliamieji metai“ (org. „Leap Year“), „Mapetai“ (org. „The Muppets“), „Supermenas. Plieninis zmogus“ (org. „Man of Steel“) ir kt.), dėl šio universalumo ir sugebėjimo persikūnyti tiek į komišką, tiek į dramatišką vaidmenį aktorę mėgsta ir kritikai, ir žiūrovai. Šiemet už vaidmenį filme „The Master“ Amy nominuota „Oskarui“ jau ketvirtą kartą, ir ar pagaliau rankose galės laikyti auksinę statulėlę, paaiškės šį sekmadienį.

Amerikiečių aktorė gimė Italijoje, kur tuo metu dirbo jos tėvas. Amy yra susižadėjusi su aktoriumi Darrenu Le Gallo, su kuriuo susipažino aktorių kursuose 2001-aisiais. 2010-aisiais aktorė susilaukė pirmagimės Avianos.

VIDEO: Filmo „The Master“ anonsas

Sally Field (66)

Sally Field seriale „Broliai ir seserys“
Sally Field seriale „Broliai ir seserys“

Amerikiečių aktorė nuo pat savo karjeros pradžios 1962-aisiais kiekvieną dešimtmetį sukuria po keletą ryškių vaidmenų. Sally išgarsino 1965–1970 metais rodyti televizijos serialai „Gidget“ bei ir „The Flying Nun“. Aštuntajame dešimtmetyje aktorės ryškiausi vaidmenys buvo dramose „Sybil“ (1976 m.), „Norma Rae“ (1979 m.) ir veiksmo komedijoje „Smokey and the Bandit“ (1977 m.). Už pagrindinį vaidmenį filme „Norma Rae“ Sally pelnė savo pirmąjį „Oskarą“. Devintajame dešimetyje iš daugybės filmų serialų, kuriuose vaidino Sally, labiausiai kritikai ir žiūrovai įvertino dramas „Absence of Malice“ (1981 m.), „Places in the Heart“ (1984 m.) ir komediją „Plieninės magnolijos“ (org. „Steel Magnolias“, 1989 m.). Už „Places in the Heart“ aktorė antrą kartą buvo įvertinta „Oskaru“ kaip geriausia pagrindinė aktorė. Paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Sally Field žiūrovams labiausiai įsiminė iš dramų „Not Without My Daughter“ (1991 m.), „Forestas Gampas“ (org. „Forrest Gump“, 1994 m.), komedijos „Ponia Dautfajė“ (org. „Mrs. Doubtfire“, 1993 m.) ir trilerio „Eye for an Eye“ (1996 m.). Per paskutiniuosius 13 metų aktorė daugiau vaidino serialuose – „Ligoninės priimamasis“ (org. „ER“) ir „Broliai ir seserys“ (org. „Brothers & Sisters“), o kine sukūrė tik keletą vaidmenų. Tačiau už vieną jų, prezidento Linkolno žmonos Mary filme „Linkolnas“ (org. „Lincoln“), Sally pretenduoja gauti trečiąjį „Oskarą“ savo karjeroje.

Sally Field buvo du kartus ištekėjusi, tačiau šiuo metu yra vieniša. Su pirmuoju vyru Stevenu Craigu ji susilaukė dviejų sūnų: Peterio ir Craigo. Jiedu buvo susituokę septynerius metus. Sally keletą metų susitikinėjo su aktoriumi Burtu Reynoldsu, su kuriuo vaidino ne viename filme. Su prodiuseriu Alanu Greismanu Sally susituokė 1984-aisiais, jiedu susilaukė sūnaus Samo, tačiau 1993-aisiais pasuko skirtingais keliais. Aktorė jau turi tris anūkus.

VIDEO: Filmo „Linkolnas“ anonsas

Anne Hathaway (30)

Anne Hathaway ir Kate Hudson filme „Nuotakų karai“
Anne Hathaway ir Kate Hudson filme „Nuotakų karai“

Amerikiečių aktorė karjerą pradėjo būdama 16-os televizijos seriale „Get Real“. Jau pirmasis jos vaidmuo kine, „Disney“ kompanijos filme „Princesės dienoraštis“ (org. „The Princess Diaries“), sulaukė kritikų pripažinimo ir 19-metė aktorė tapo paauglių numylėtine. Toks pat sėkmingas buvo ir filmo tęsinys „Princesės dienoraštis 2: Karališkosios sužadėtuvės“ (org.  „The Princess Diaries 2: Royal Engagement“). Suvaidinusi pasakoje „Užburtoji Ela“ (org. „Ella Enchanted“), Anne panoro įrodyti, kad gali vaidinti ir rimtus vaidmenis. Tai jai pavyko 2005-aisiais, kai pasirodė filmas apie dviejų kaubojų meilę „Kuprotas kalnas“ (org. „Brokeback Mountain“). Šis filmas buvo nominuotas net aštuoniems „Oskarams“. Anne yra labai universali aktorė – ji puikiai sugeba vaidinti lengvo turinio romantiniuose filmuose, o dramose jos vaidyba prikausto dėmesį. Į kino teatrus žmonės traukė gerai praleisti laiko žiūrėdami smagius filmus su Anne: „Ir velnias dėvi Prada“ (org. „The Devil Wears Prada“), „Ieškokit Gudručio!“ (org. „Get Smart“), „Nuotakų karai“ (org. „Bride Wars“), „Valentino diena“ (org. „Valentine's Day“), „Alisa stebuklų šalyje“ (org. „Alice in Wonderland“), „Meilė ir kiti narkotikai“ (org. „Love and Other Drugs“), „Viena diena“ (org. „One Day“), „Tamsos riterio sugrįžimas“ (org. „The Dark Knight Rises“). Kino gurmanai turėjo nenusivilti Anne vaidyba filmuose „Maištingoji Džeinė“ (org. „Becoming Jane“), kuriame aktorė vaidino rašytoją Jane Austen, bei „Reičel išteka“ (org. „Rachel Getting Married“), už kurį 2008-aisiais Anne pirmą kartą buvo nominuota „Oskarui“.  Šiemet kas tik netingi liaupsina Anne už įsimintiną Fantine vaidmenį filme „Vargdieniai“ (org. „Les Misérables“), už kurį ji jau gavo beveik visus apdovanojimus, kuriems buvo nominuota. 2011-aisiais Anne kartu su aktoriumi Jamesu Franco vedė 83-iąją „Oskarų“ ceremoniją.

Anne Hathaway su vyru Adamu Shulmanu
Anne Hathaway su vyru Adamu Shulmanu

Anne gimė teisininko ir aktorės šeimoje, būtent mama paskatino ją imtis vaidybos. 2001-aisiais, pasirodžius „Princesės dienoraščiui“, žurnalas „People“ titulavo ją kaip didžiausią proveržį padariusią ir daugiausia žadančia aktore. Jos mama atliko tą patį Fantine vaidmenį „Vargdieniuose“ teatre, su šiuo spektakliu ji gastroliavo po visą Ameriką. 2004-aisiais Anne pradėjo susitikinėti su nekilnojamojo turto agentu iš Italijos Raffaello Follieri. Jis įsivėlė į finansines machinacijas ir atsisėdo į teisiamųjų suolą, todėl Anne 2008-aisiais nutarė nutraukti jų santykius. R.Follieri buvo pasiųstas ketveriems su puse metų už grotų. Tų pačių metų rudenį Anne susipažino su aktoriumi Adamu Shulmanu, 2011-aisiais jiedu susižadėjo, o pernai lapkritį susituokė. „Jeigu nelaimėsiu, tai tikrai nebus blogiausias dalykas mano gyvenime, o jei laimėsiu, tai taip pat nebus ir geriausias dalykas – juk šalia savęs turiu nuostabiausią pasaulyje vyrą, už kurį jokie apdovanojimai negali būti geresni“, – apie galimybę laimėti „Oskarą“ kalbėjo Anne.

VIDEO: Filmo „Vargdieniai“ anonsas

Helen Hunt (49)

Helen Hunt
Helen Hunt

Amerikiečių aktorė karjerą pradėjo būdama vos 10 metų, 1967-aisiais. Helen vaidino daugybėje televizijos serialų ir filmų, tačiau sėkmė ją aplankė tik gavus vaidmenį humoristiniame seriale „Pakvaišusi porelė“ (org. „Mad About You“) 1992-aisiais. Šiame seriale aktorė vaidino septynerius metus, jis buvo rodomas ir Lietuvoje. Helen per visą savo karjerą yra pelniusi keturis „Emmy“ apdovanojimus, keturis „Auksinius gaublius“, du Aktorių gildijos apdovanojimus ir vieną „Oskarą“, kurį pelnė 1998-aisiais už filmą „Kaip bus, taip gerai“ (org. „As Good as It Gets“). Aktorė vaidino tokiuose filmuose kaip „Viesulas“ (org. „The Twister“), „Prarastasis“ (org. „Cast Away“), „Ko nori moterys“ (org. „What Women Want“), „Sėkmė avansu“ (org. „Pay It Forward“), „Bangų medžiotoja“ (org. „Soul Surfer“) ir daugelyje kitų, iš viso jos filmografijoje yra net 90 filmų ir serialų. Už naujausią savo darbą filme „Intymios pamokos“ (org. „The Sessions“) Helen pretenduoja gauti antrąjį „Oskarą“ savo karjeroje, šįkart kaip antraplanė aktorė.

Helen užaugo menininkų šeimoje – jos mama buvo fotografė, o tėtis – režisierius ir vaidybos mokytojas. Helen vienus metus buvo ištekėjusi už aktoriaus Hanko Azarios (1999–2000 m.), metai po skyrybų ji pradėjo susitikinėti su prodiuseriu ir režisieriumi Matthew Carnahanu, su kuriuo yra kartu iki šiol. Pora augina dukrą aštuonerių metų dukrą Makeną.

VIDEO: Filmo „Intymios pamokos“ anonsas

Jacki Weaver (65)

Jacki Weaver
Jacki Weaver

Australijos kino, televizijos ir teatro aktorė Jacki Weaver vaidinti pradėjo praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje. Savo tėvynėje ji išgarsėjo 1965-aisiais, kai gavo vaidmenį seriale „Wandjina!“. Kine aktorė debiutavo 1971-aisiais, tada už savo vaidmenį filme „Stork“ ji laimėjo Australijos filmų instituto apdovanojimą. Aštuntajame dešimtmetyje aktorė buvo savo šalies sekso simbolis. 1990-aisiais aktorės karjera sustojo – ji nebegavo vaidmenų nei kine, nei televizijoje, vaidino tik teatro scenoje, tą dešimtmetį ji pasirodė tik dviejuose filmuose. Aktorė karjera po truputį pradėjo atsigauti tik 2007-aisiais, o 2010-aisiais ji pelnė taip ilgai lauką tarptautinį įvertinimą – už filmą „Animal Kingdom“ Jacki buvo nominuota „Oskarui“ kaip geriausia antraplanė aktorė. Tik tada, būdama jau 65-erių, ji atrado kelią į Holivudą: 2012-aisiais pasirodė filmas su ja „Susižadėję penkerius metus“ (org. „The Five-Year Engagement“) ir „Optimisto istorija“ (org. „Silver Linings Playbook“), už kurį ji dar kartą buvo nominuota „Oskarui“ kaip geriausia antraplanė aktorė.

Jacki šiuo metu yra ištekėjusi už aktoriaus Seano Tayloro, turi sūnų ir du anūkus. Ši santuoka aktorei yra antroji - prieš tai ji buvo susituokusi su režisieriumi Richardu Wherrettu.

VIDEO: Filmo „Optimisto istorija“ anonsas

Kam atiteks „Oskaras“ už geriausią antraplanės aktorės vaidybą, sužinosite jau vasario 24 d. Sekite naujienas portale Žmonės.lt.

* Susipažinkite su pretendentais į geriausio antraplanio aktoriaus titulą Alanu Arkinu, Robertu De Niro, Philipu Seymouru Hoffmanu, Tommy Lee Jonesu ir Christophu Waltzu.

* Susipažinkite su pretendentais į geriausio aktoriaus titulą Bradley Cooperiu, Danieliu Day-Lewisu, Hugh Jackmanu, Joaquinu Phoenixu ir Denzeliu Washingtonu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Smurtą tėvų šeimoje mačiusi Loreta ėmėsi socialinės iniciatyvos: „Pabandykime tas moteris suprasti“

Pasaulis kišenėje

Palanga laukia antplūdžio: gelbėtojai primena, jog Baltija klastinga

Aktualu

Dalia Grybauskaitė ir Ramūnas Karbauskis išėjo į atvirą kovą – kuo tai gresia valstybei?

Aktualu

Avarija geležinkelyje: prieš apklausą lietuviui prireikė medikų pagalbos, italų advokatui jis paaiškino savo veiksmus katastrofos metu

Verslas

JAV pradėjo kriminalinį tyrimą dėl manipuliavimo bitkoinų kainomis

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

Gazas

„Toyota“ britų norą įteisinti tik tuos automobilius, kurie galės elektra įveikti 80 km, vadina neapgalvotu

Atmintinė vartotojui: 8 būdai, kaip apriboti arba uždrausti asmeninių duomenų rinkimą

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Umbrijos dvelksmas: du pagrindiniai pirmieji patiekalai – gnocchi ir strangozzi

Aktualu

Donaldas Trumpas atšaukė planuotą susitikimą su Kim Jong Unu: paskelbė atvirą laišką Pirmininkui

24sek

D.Motiejūnas – apie susidomėjimą iš NBA, „Žalgirį“ ir Lietuvos rinktinę

Aktualu

Laurai Matjošaitytei teko pasiaiškinti dėl slapto pasimatymo su „valstiečiais“

Kultūra

Birželio pradžioje Lietuvoje vyks Pasaulio viktorinos čempionatas: pasitikrinti žinias gali visi norintys

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

24sek

Rimantas Kaukėnas sportbačių ant vinies nekabina: „Esu labai neapsisprendęs“

Vardai

„Pikaso“ narys Rokas Laureckis susituokė su čiuožimo trenere Aida Rybalko

Verslas

S.Skvernelis neabejoja, kad Žemės ūkio ministerija atsidurs Kaune, dėl Aplinkos ministerijos – neaišku

Aktualu

Jungtinė Karalystė pasmerkė rusų pokštininkų skambutį užsienio reikalų sekretoriui B.Johnsonui: ką jis pasakė?

Aktualu

Gabiausius ISM studentus „100 talentų“ stipendija motyvuoja likti Lietuvoje

Naujienos

Gyvenimas

Smurtą tėvų šeimoje mačiusi Loreta ėmėsi socialinės iniciatyvos: „Pabandykime tas moteris suprasti“

Pasaulis kišenėje

Palanga laukia antplūdžio: gelbėtojai primena, jog Baltija klastinga

Aktualu

Dalia Grybauskaitė ir Ramūnas Karbauskis išėjo į atvirą kovą – kuo tai gresia valstybei?

Vardai

Edita Daniūtė – apie gyvenimą Italijoje, sužadėtinio meilę cepelinams ir įkurtuves naujuose namuose

Aktualu

Avarija geležinkelyje: prieš apklausą lietuviui prireikė medikų pagalbos, italų advokatui jis paaiškino savo veiksmus katastrofos metu

Verslas

JAV pradėjo kriminalinį tyrimą dėl manipuliavimo bitkoinų kainomis

Paskutinis sezono „Ginčas“: ar Kaunas pajėgus surengti Finalo ketvertą?

Atmintinė vartotojui: 8 būdai, kaip apriboti arba uždrausti asmeninių duomenų rinkimą

Gazas

„Toyota“ britų norą įteisinti tik tuos automobilius, kurie galės elektra įveikti 80 km, vadina neapgalvotu

Maistas

Vakarienė pas Jurgą ir Paulių. Umbrijos dvelksmas: du pagrindiniai pirmieji patiekalai – gnocchi ir strangozzi

Aktualu

Donaldas Trumpas atšaukė planuotą susitikimą su Kim Jong Unu: paskelbė atvirą laišką Pirmininkui

24sek

D.Motiejūnas – apie susidomėjimą iš NBA, „Žalgirį“ ir Lietuvos rinktinę

Kultūra

Birželio pradžioje Lietuvoje vyks Pasaulio viktorinos čempionatas: pasitikrinti žinias gali visi norintys

Lukiškių aikštėje atidaryta skaitykla po atviru dangumi „Vilnius skaito“

Verslas

15min studijoje: ką galime veikti su savo duomenimis, įsigaliojus įmones gąsdinančiam reglamentui

24sek

Rimantas Kaukėnas sportbačių ant vinies nekabina: „Esu labai neapsisprendęs“

Vardai

„Pikaso“ narys Rokas Laureckis susituokė su čiuožimo trenere Aida Rybalko

Aktualu

Laurai Matjošaitytei teko pasiaiškinti dėl slapto pasimatymo su „valstiečiais“

Verslas

S.Skvernelis neabejoja, kad Žemės ūkio ministerija atsidurs Kaune, dėl Aplinkos ministerijos – neaišku

Aktualu

Jungtinė Karalystė pasmerkė rusų pokštininkų skambutį užsienio reikalų sekretoriui B.Johnsonui: ką jis pasakė?

Vardai

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Video

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Remontas be nervų

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką