Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 8d. 19:06

Parduodamas Al Capone namas Majamyje: čia gangsteris organizavo ir Valentino dienos skerdynes

Parduodamas legendinio gangsterio Al Capone namas Majamyje
15min montažas / „Scanpix“ (AP ir EWM Realty International / Caters News) nuotr. / Parduodamas legendinio gangsterio Al Capone namas Majamyje

Už 13,5 mln. JAV dolerių (11,6 mln. eurų) parduodama garsiojo gangsterio Al Capone vila Floridoje – saugomoje turtuolių saloje Majamyje. Daugybę kino filmų įkvėpęs gangsteris šiuose namuose organizavo Valentino dienos skerdynes, čia jis ir mirė grįžęs iš kalėjimo.

Vila rinkoje pasirodė dar balandžio mėnesį, iš pradžių už ją prašyta 15 mln. JAV dolerių (13 mln. eurų). Pirkėjui neatsiradus, nuspręsta kainą šiek tiek sumažinti – vila atpigo 1,5 mln. dolerių (1,3 mln. eurų).

Šie namai žinomi kaip vieta, kur 1947-ųjų sausio 25-ąją mirė garsusis mafijos bosas.

Al Capone šią ispaniško stiliaus vilą nusipirko 1928 metais, šešeri metai po jos pastatymo. Tada už ją mokėjo 40 tūkst. JAV dolerių – šiandienos pinigais tai prilygtų apie 589 tūkst. JAV dolerių (509 tūkst. eurų). Dar 64 tūkst. JAV dolerių (apie 944 tūkst. JAV dolerių / 815 tūkst. eurų šiandienos pinigais) jis investavo namo tobulinimui bei saugumui užtikrinti.

Šiame komplekse yra trys pastatai: pagrindinė 557 kv. m keturių miegamųjų vila, dviejų aukštų baseino namukas ir svečių namas su dviem miegamaisiais (jame gangsterio laikais buvo įrengta sargybinė).

„Scanpix“ (EWM Realty International / Caters News) nuotr./Legendinio gangsterio Al Capone namas Majamyje
„Scanpix“ (EWM Realty International / Caters News) nuotr./Legendinio gangsterio Al Capone namas Majamyje

Vilai priklauso ir nedidelis privatus paplūdimys, iš čia atsiveria vaizdas į Biskeino įlanką ir Majamio miestą.

2015 metais namuose buvo vykdoma renovacija, tačiau per ją išsaugotas originalus Art Deco stilius bei 9 metrų pločio ir 18 metrų ilgio baseinas, kuriuo Al Capone mėgo girtis kaip didžiausiu Majamyje.

Garsiausias Amerikos nusikaltėlis šioje viloje mėgdavo ilsėtis, rengti prabangius vakarėlius ir derinti reikalus su savo sėbrais tuo metu, kai ištrūkdavo iš pagrindinės savo nusikaltimų bazės Čikagoje. Majamis gangsteriui buvo labai artimas, nes „priminė saulėtus gimtosios Italijos krantus“, nors savo tėvynėje jis niekada nebuvo buvęs.

Būtent čia Al Capone suorganizavo 1929 metų vasario 14-osios, arba kitaip – Valentino dienos skerdynes Čikagoje. Jų metų Al Capone vadovaujama Čikagos italų gauja mėgino susidoroti su savo priešininkais, Bugso Morano vadovaujama airių/vokiečių grupuote. Pats Al Capone šių žudynių metu ilsėjosi Majamyje, savo viloje.

Al Capone 1932 metais buvo pasiųstas į kalėjimą už mokesčių vengimą – jam tada buvo 33-eji. Jau kalėjime jam buvo diagnozuoti sifilis ir gonorėja, kitas kalinys į jį dūrė peiliu, o paskutinius bausmės metus daugiausia laiko jis praleisdavo kalėjimo ligoninėje.

„Scanpix“ (EWM Realty International / Caters News) nuotr./Legendinio gangsterio Al Capone namas Majamyje
„Scanpix“ (EWM Realty International / Caters News) nuotr./Legendinio gangsterio Al Capone namas Majamyje

Išėjęs į laisvę Al Capone, buvęs visuomenės priešas numeris vienas, jau buvo labai silpnos sveikatos. Visą laiką iki gyvenimo galo jis leido savo namuose Majamyje su žmona Mae Josephine (su ja susituokė vos 19-os ir nusikalstama veikla jų santuokos nenutraukė), vieninteliu sūnumi ir anūkais. 1947 metų sausio 25 dieną jis mirė savo namuose nuo širdies smūgio, jam buvo 48-eri.

„Scanpix“/AP nuotr./Legendinis gangsteris Al Capone 1931 metais
„Scanpix“/AP nuotr./Legendinis gangsteris Al Capone 1931 metais

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką