Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 6d. 12:41

Pasaulį šokiravo rasistinis L.Neesono komentaras po draugės išprievartavimo: paminėjo ir lietuvius

Liamas Neesonas
„ACME Film“ archyvo nuotr. / Liamas Neesonas

Aktorius Liamas Neesonas (66 m.) jau seniai buvo užsitarnavęs nejudinamą vietą Holivudo olimpe, tačiau iš šios šiltos vietelės jį gali išmesti... jo paties neapgalvotas komentaras. Naujame interviu aktorius šokiravo visus riebiu rasistiniu pareiškimu apie norą „nužudyti juodą šunsnukį“. Dėl to net atšaukta naujausio jo filmo premjera, ir kalbama, kad su šiais žodžiais Neesonas bus užbaigęs savo karjerą...

Visas sujudimas kilo, kai Liamas Neesonas per interviu papasakojo, kaip prieš kelis dešimtmečius jo artimą draugę išprievartavo juodaodis vyras. Įsiūčio apimtas aktorius prisipažino, kad apie tai sužinojęs maždaug savaitę vaikščiojo po miestą pasiruošęs ginklą ir laukdamas progos, kada koks juodaodis žmogus suteiks jam bent menkiausią pretekstą tą ginklą panaudoti. Ir jis kalbėjo ne apie kerštą konkrečiam, nusikaltimą įvykdžiusiam vyrui – neapykantą jautė visiems juodaodžiams apskritai, net ir niekuo su tuo nesusijusiems žmonėms.

Jei jis būtų buvęs airis, škotas, britas ar lietuvis – žinau, kad mano reakcija būtų buvusi tokia pati

„Vaikščiojau po rajoną su lazda, tikėdamasis, kad kažkas prie manęs prikibs – man gėda tą sakyti – ir taip elgiausi kokią savaitę. Vyliausi, kad koks juodas šunsnukis išeis iš baro ir pradės prie manęs dėl ko nors kabinėtis. Kad aš turėčiau pretekstą jį užmušti“ – štai tokie šokiruojantys buvo Liamo Neesono žodžiai.

Po šio interviu kilo didžiulė pasipiktinimo banga – daugelis žmonių kartojo, kad su šiais žodžiais Neesonas tiesiog užbaigė savo karjerą.

Po skandalingojo interviu aktorius dalyvavo laidoje „Good Morning America“ ir bandė taisyti padėtį – neigė esąs rasistas. Aktorius sakė, kad kai atsitokėjo po minėtų įvykių ir pats išsigando savo jausmų bei minčių, kreipėsi pagalbos į katalikų kunigą ir atgailavo dėl savo elgesio.

Jis taip pat pripažino, kad supranta, kodėl kilo žmonių pyktis dėl jo žodžių, bet tuo pačiu tvirtino: „Aš nesu rasistas. Tai nutiko prieš 40 metų. Pajutau pirminį potraukį. Viduramžišku būdu bandžiau apginti savo draugės, kurią labai mylėjau, garbę.“

Laidos vedėjos (kuri, beje, juodaodė) paklaustas, ar po draugės išprievartavimo būtų reagavęs taip pat, jei tai būtų padaręs baltaodis, Liamas Neesonas atsakė štai ką: „Jei jis būtų buvęs airis, škotas, britas ar lietuvis – žinau, kad mano reakcija būtų buvusi tokia pati“.

„Niekada anksčiau nebuvau jautęs tokio jausmo – instinktyvaus poreikio išsilieti. Paklausiau jos, ar ji pažįsta tą žmogų, kokia jo rasė. Ji pasakė, kad tas vyras buvo juodaodis. Po to aš kelias naktis tyčia vaikščiojau po juodaodžių rajonus, laukdamas kol prie manęs kas nors prikibs, kad aš galėčiau išlieti fizinį smurtą. Taip dariau kokius keturis penkis vakarus, kol pats pagavau save, ir mane šokiravo tas instinktyvus smurto poreikis. Laimei, jokio smurto neįvyko“, – situaciją detalizavo Liamas Neesonas.

Štai jo pasirodymas šioje laidoje:

Vis tik šis atsakomasis aktoriaus interviu situacijos nepagerino.

Antradienį Niujorke turėjo įvykti iškilminga naujo Liamo Neesono veiksmo filmo „Šaltas kraujas“ premjera su raudonu kilimu, tačiau dėl kilusio skandalo pompastikos atsisakyta: kilimas neištiestas, garsūs svečiai ir fotografai atšaukti, o surengta tiesiog paprasta filmo peržiūra, kurioje vakaro žvaigždė, beje, taip pat nepasirodė.

Kadras iš filmo/Liamas Neesonas trileryje „Šaltas kraujas“
Kadras iš filmo/Liamas Neesonas trileryje „Šaltas kraujas“

Komentarai: 49

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką