Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Per britų muzikos apdovanojimų ceremoniją karūnuoti Duffy ir „Kings of Leon“ (atnaujinta 11.38 val.)

Per britų muzikos apdovanojimų „Brit Awards“ teikimo ceremoniją trečiadienį triumfavo soulo dainininkė Duffy ir JAV rokeriai „Kings of Leon“ – drauge jie gavo penkias statulėles.
Duffy
Duffy / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Geriausia britų grupe per ceremoniją Londone, kuri yra svarbiausias metų vakaras britų muzikai, buvo pripažinta „Elbow“ – ji įveikė „Coldplay“, kurią šiais metais „rems" per gastroles Šiaurės Amerikoje.

Geriausiu solistu buvo paskelbtas buvęs „The Jam“ lyderis Paulas Welleris, geriausiu užsienio solistu – reperis Kanye Westas.

Geriausia užsienio soliste karūnuota Katy Perry, o šiuo metu su gastrolėmis po pasaulį išvykusi „Iron Maiden“ tapo geriausiais britų atlikėjais, grojančiais gyvai.

Velso dainininkė ir dainų kūrėja Duffy vos tramdė ašaras, kai atėjo atsiimti apdovanojimo už geriausią britų albumą. Jos „Rockferry“ pernai buvo geriausiai parduodamas debiutinis albumas pasaulyje ir  šį mėnesį gavo „Grammy“.

„Negaliu apsakyti, ką tai reiškia po penkerių metų, labai jums ačiū“, – sakė 24 metų atlikėja.

Ji taip pat buvo pripažinta geriausia britų atlikėja ir britų debiutante, o Bernardas Butleris už darbą su „Rockferry“ laimėjo geriausio britų prodiuserio apdovanojimą.

„Kings of Leon“ lyderis Calebas Followillas atsiimdamas geriausio užsienio albumo („Only by the Night“) ir geriausios užsienio grupės apdovanojimus atidavė pagarbą savo gerbėjams Didžiojoje Britanijoje.

Negaliu apsakyti, ką tai reiškia po penkerių metų, labai jums ačiū, – sakė 24 metų atlikėja.

Dainininkas, kurio grupė daug didesnės sėkmės sulaukė Europoje ir Australijoje, o ne gimtosiose Jungtinėse Valstijose, sakė: „Jei ne Anglija, „Kings of Leon“ nebūtų grupė. <...> Jūs sukūrėte „Kings of Leon“, tad sėkmės mūsų atsikratant.“

Geriausia britų grupe paskelbtai „Elbow“ auditorija plojo atsistojusi. Ši Mančesteryje 1991 metais susikūrusi grupė nuolat telkė gerbėjus ir garsino savo vardą, o pernai laimėjo britų apdovanojimą „Mercury Prize“.

„Tai tikrai ypatinga, – sakė kolektyvo dainininkas Guy Garvey. – Mums patinka tai, kur gyvename, ir patinka kurti muziką. Dalyvauti šiose iškilmėse – tikrai didelis dalykas.“

50 metų P.Welleris negalėjo dalyvauti ceremonijoje ir atsiimti antro savo karjeroje „Brit Awards“ apdovanojimo, tačiau jį per televizijos tiltą įteikė nominantė Adele. Prieš trejus metus P.Welleris gavo apdovanojimą už indėlį į muziką.

„Iron Maiden“ lyderis Bruce'as Dickinsonas taip pat pasirodė per televizijos tiltą ir sakė, kad gauti geriausių britų atlikėjų, grojančių gyvai, apdovanojimą yra „didelė garbė“.

Popmuzikos grupė „Girls Aloud“ už savo „The Promise“ gavo geriausio britų singlo apdovanojimą, kuris paskirtas po tiesiogiai vykusio žiūrovų balsavimo.

„Girls Aloud“, Duffy, „Kings of Leon“ ir vaikinų grupė „Take That“ tą vakarą koncertavo gyvai. „Take That“ į sceną nusileido dūmų debesyje ir žalių prožektorių spinduliuose, juos pasitiko gerbėjų šauksmai.

Scenoje taip pat pasirodė „Pet Shop Boys“, kuriems buvo paskirtas apdovanojimas už indėlį į muziką.

Su Lady GaGa ir Brandonu Flowersu iš „The Killers“ jie atliko savo garsiausių hitų nuo „West End Girls“ iki „Always on My Mind“ popuri.

„Coldplay“ šį kartą britų gerbėjai, regis, ignoravo – jie liko be nieko, nors buvo nominuoti keturiose kategorijose ir anksčiau šiais metais gavo tris „Grammy“.

Kritikų apdovanojimas atiteko Londono dainininkei Florence ir „The Machine“, kurios į muzikos sceną įsiveržė praėjusiais metais ir dar rengia savo pirmą albumą.

Šiemet per „Brit Awards“ teikimo ceremoniją, regis,  visi elgėsi ypač gerai, nors ankstesniais metais būdavo prieštaringai vertinamo darkymosi, o nuo 1989 iki 2006 metų ceremoniją reikėjo transliuoti šiek tiek vėluojant.

1996 metais „Pulp“ lyderis Jarvisas Cockeris įsiveržė į sceną protestuoti dėl Michaelo Jacksono pasirodymo.

Po dvejų metų „Chumbawumba“ dainininkas Danbertas Nobaconas ant ministro pirmininko pavaduotojo Johno Prescotto išpylė šalto vandens, asid hauso keistuoliai „The KLF“ 1992 metais į žiūrovus šaudė iš neužtaisytų automatų, o per vakarėlį po ceremonijos numetė pastipusią avį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius