Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 1d. 07:58

Princo Charleso auklės likimas: išdrįsusi nepaklusti karalienei Elizabeth II akimirksniu buvo išspirta

Karalienė Elizabeth II, princas Charlesas, Helen Lightbody
Vida Press nuotr. / Karalienė Elizabeth II, princas Charlesas, Helen Lightbody

Gyvenimas karališkuose karalienės Elizabeth II rūmuose ne visiems darbuotojams priminė svajonę – čia viena iš princo Charleso auklių buvo atleista. Priežastimi tapo ne kas kitas kaip karalienės prašymo nepaisymas.

Kaip rašoma express.co.uk, princas Charlesas, dar būdamas mažas berniukas, turėjo auklę vardu Helen Lightbody. Moteris ne vienerius metus tenkino kiekvieną mažojo princo poreikį, dėl kurio berniukui išugdė vieniems gerai, o kitiems blogai atrodančią savybę – jis tapo išrankiu valgytoju.

Šia istorija dalijasi karališkosios šeimos ekspertas Bryanas Kozlowkis, kuris pikantiškas detales atskleidė savo knygoje „Long Live the Queen! 13 Rules for Living from Britain’s Longest Reigning Monarch“.

„1956 m. karalienė į darželį išsiuntė paprastą prašymą, kad aštuonerių metų Charlesui būtų duotas specialus pudingas, kuris, jos manymu, jam gali patikti“, – ištrauka iš knygos dalijasi B.Kozlowkis.

„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II su sūnumi princu Charlesu (1952 m.)
„Scanpix“ nuotr./Karalienė Elizabeth II su sūnumi princu Charlesu (1952 m.)

Visgi šis prašymas princo auklei H.Lightbody nepatiko – ji desertą paprasčiausiai išbraukė iš patiekalų sąrašo. Toks savavališkas moters poelgis karalienę supykdė ir netrukus Helen teko palikti užimamas pareigas.

Tiesa, tai buvo ne pirmas moters išsišokimas. Ji ilgą laiką vadovavo karališkųjų rūmų virtuvės personalui, kurį nuolat vargino griežtomis sąlygomis dėl princui skirtų patiekalų.

„Dėl asmeninių auklės H.Lighbody užgaidų princui gaminami patiekalai buvo perdaromi iš naujo arba iš viso pašalinami“, – rašoma knygoje.

Vida Press nuotr./Princas Charlesas, Helen Lightbody
Vida Press nuotr./Princas Charlesas, Helen Lightbody

Dėl šių reikalavimų ne vienerius metus princas Charlesas buvo laikomas bene labiausiai lepinamu visų laikų princu.

O Kornvalio hercogienė Camilla atskleidė, kad per dieną princas nevalgo įprastai pateikiamų trijų patiekalų. Pasirodo, net šiandien virėjai laikosi griežtų pusryčių reikalavimų, kuriuos pateikė pats princas.

Jeremy Paxmano knygoje „On Royalty“ atskleidžiama ir dar įdomesnė princo Charleso užgaida – specialūs reikalavimai kiaušiniams.

„Kadangi jo darbuotojai niekada nebuvo visiškai tikri, ar kiaušinis bus ne per skystas, buvo išvirta serija kiaušinių ir padėta didėjančia skaičių seka. Jei princas pajusdavo, kad penktas numeris yra per daug skystas, jis galėdavo išmušti šeštą ar septintą kiaušinį“, – apie neįprastą princo reikalavimą rašoma knygoje.

Wendy Berry, daugelį metų dirbusi pas princą Charlesą ir princesę Dianą, taip pat rašė apie karališkus kiaušinius knygoje „The Housekeeper’s Diary“.

„Po dienos medžioklės Charlesas dažniausiai būdavo kviečiamas atgal į kolegų medžiotojų namus išgerti arbatos. Tačiau kartais jis pakviesdavo lauke sutiktus žmones grįžti į Highgrove virtų kiaušinių ir viskio“, – rašoma knygoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką