Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 11d. 16:04

Ricky Gervaiso kalba apdovanojimuose buvo skirta susireikšminusioms įžymybėms ir hipokritiškam Holivudui

Ricky Gervaisas
Vida Press nuotr. / Ricky Gervaisas

Amerikiečius kaip niekas kitas suvienyti puikiai moka televizija: pirmasis žmogaus išsilaipinimas mėnulyje, svarbiausios amerikietiškojo futbolo sezono varžybos ir, žinoma, apdovanojimų ceremonijos – jos prie ekranų pritraukia milijonus žiūrovų. Itin daug dėmesio sulaukė ir „Auksiniai gaubliai“, o tiksliau jų vedėjo britų komiko Ricky Gervaiso kalba.

Prieš prasidedant statulėlių teikimui, susirinkusias žvaigždes R.Gervaisais (58) perspėjo, kad visa tai, ką jis pasakys – aktualia informacija paremti pokštai, kurių įžymybėms asmeniškai priimti nereikėtų. Toks buvo ir komiko tikslas – per juoką atskleisti, koks iš tiesų hipokritiškas yra Holivudas, kreipiantis į čia pat prieš jį sėdėjusius jo atstovus, rašo „The Washington Post“.

R.Gervaisas pasityčiojo iš to, kad daugelis Holivudo atstovų palaikė artimus ryšius su Jeffrey Epsteinu, taip pat perspėjo „Beverly Hilton“ viešbutyje susirinkusius filmų prodiuserius bijoti apdovanoto žurnalisto Ronano Farrow, padėjusio atskleisti kaltinimus seksualine prievarta prieš Harvey Weinsteiną.

Vida Press nuotr./Ricky Gervaisas ir Jane Fallon
Vida Press nuotr./Ricky Gervaisas ir Jane Fallon

Ceremonijos vedėjas nepraleido progos paminėti veidmainių aktorių santykių su didelėmis kompanijomis, kurių vienos, „Apple“, vadovas Timas Cookas buvo salėje.

„Apple“ į televizijos žaidimą įsiliejo su „Moorning Show“ – nuostabia drama apie orumo ir teisingo elgesio svarbą, sukurta kompanijos, kuri Kinijoje įkūrusi pigios darbo jėgos fabrikus. Teigiate nepritariantys nelygybei visuomenėje, tačiau kokioms kompanijoms dirbate (…). Jei ISIS sukurtų transliavimo platformą, tuoj pat skambintumėte savo agentui, ar ne tiesa?

Taigi, jei šįvakar laimėsite apdovanojimą, nepasinaudokite šia platforma politinei kalbai pasakyti. Neturite teisės aiškinti žiūrovams. Jūs nieko nežinote apie tikrąjį pasaulį. Daugelis jūsų mokykloje praleido mažiau laiko nei Greta Thunberg“, – išsiliejo R.Gervaisas.

R.Gervaiso kritikos neišvengė ir filmo „Vieną kartą Holivude“ žvaigždė Leonardo DiCaprio. Britas pasijuokė iš aktoriui patinkančio moterų tipo – gerokai jaunesnių už jį.

„Vieną kartą Holivude“ („Once Upon A Time… in Hollywood“) truko beveik tris valandas. Leonardo DiCaprio dalyvavo premjeroje, kurios pabaigoje su juo atvykusi moteris jam jau buvo per sena“, – žiūrėdamas į tą, kam skirtas šis pokštas, pasakė vedėjas ir pasigirdo garsus juokas.

Vos tik buvo paskelbti šių apdovanojimų nominantai, žmonės išreiškė pasipiktinimą, kad tarp pretendentų į svarbiausias statulėles trūksta įvairovės. „Deja, dėl to nieko negalime padaryti. Holivudo užsienio spaudos asociacijoje (HFPA) visi yra dideli rasistai“, – sakė komikas, jį pasamdžiusią organizaciją vėliau pavadinęs „daržovėmis“.

Pamatykite visą komiko R.Gervaiso kalbą:

VIDEO: Ricky Gervaiso kalba „Auksinių gaublių“ apdovanojimų ceremonijoje

Socialiniuose tinkluose R.Gervaiso pokštus aptarinėjusiems internautams jie taip patiko, kad prašė „Auksinių gaublių“ organizatorių jį pakviesti ir kitąmet – jau šeštą kartą. Arba dar geriau – kasmet. Tačiau komiko gerbėjai gali nusivilti, mat pats R.Gervaisas per apdovanojimų vakarą ne kartą minėjo, kad tai jo paskutinis kartas šioje scenoje. Be to, tai tikriausiai yra viena priežasčių, kodėl vedėjas taip savęs nevaržė ir sakė tai, ką norėjo – net jei kažką jo žodžiai įžeidė.

O tokių tikrai buvo. Tviteryje jo pokštų įžeistiems asmenims R.Gervaisas patikslino, kad savo kalba jis norėjo sukritikuoti ne ką kitą, o dėl savo politinių įsitikinimų susireikšminusias žvaigždes.

„Nekritikavau Holivudo už tai, kad ten visi liberalai. Aš pats liberalas. Tame nėra nieko blogo. Kritikavau juos už tai, kad liberalizmą segi lyg medalį. Aš tikra snaigė (politinis įžeidimas, reiškiantis, kad asmuo yra per daug jautrus, ir dažniausiai naudojamas apibūdinti liberalams ar „Y“ kartai – red. past.), liberalas, negaliu dėl to jų nekęsti. Bet mano darbas iš to pasijuokti, tad taip ir padariau“, – rašė R.Gervaisas.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

01:02
23:03
01:29

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie VARDAI rubriką