Iki -60% prenumeratai. Paskutinės akcijos dienos!
Išbandyti

Grybų kainos įkandamos ne visiems: už kibiriuką baravykų – iki 20 eurų

Kelias pastarąsias savaites Kėdainių turgavietėse ir turgeliuose vyksta intensyvi prekyba miško gėrybėmis – grybais. Grybautojai kasdien atneša parduoti savo pačių surinktų miško gėrybių, deja, šiųmetės grybų kainos įkandamos tikrai ne kiekvienam kraštiečiui.
Grybautojai sako, kad grybus visada pavyksta parduoti
Grybautojai sako, kad grybus visada pavyksta parduoti / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Temos: 2 Baravykas Grybai

Daugiausia siūlo raudonviršius

„Rinko aikštės“ kalbinti grybų pardavėjai teigė, jog žmonės dažniausiai perka penkių ar dešimties litrų kibirą grybų. Retas kuris domisi didesniu ar mažesniu kiekiu.

Daugiausia turguose prekiaujama raudonviršiais. Už penkių litrų raudonviršių kibirą prašoma 15 eurų, už dešimties – 30 eurų. Ir visi grybautojai grybus pardavinėja būtent tokiomis kainomis, lyg susitarę iš anksto.

Mažiausias kiekis

Tiesa, pas keletą prekybininkų buvo galima įsigyti ir kur kas mažesnį kiekį grybų. Nedidelė krūvelė raudonviršių kainavo 5 eurus. Kai kurie prekybininkai raudonviršius maišo su lepšiukais, bet kaina nuo to nė kiek nekinta. Už tokią pat krūvelę baravykų, kurią sudaro vos penki grybai, grybautojai prašė nuo 8 iki 10 eurų. Tiesa, grybų pirkėjų daug nebuvo, mat dažnam kaina iš tiesų pasirodydavo kiek didoka.

Baravykai brangiausi

Už penkių litrų baravykų kibiriuką turguje buvo prašoma nuo 15 iki 20 eurų, už dešimties litrų – dvigubai daugiau. Prekybininkai tikino, kad miškuose baravykų nėra tiek daug, kiek raudonviršių, tad ir kaina jų didesnė. Prekybininkai nebuvo linkę atskleisti, kokiame miške rado grybų, bet visi sutartinai tikino, kad grybai rasti Kėdainių rajone. Vieni dėstė, kad grybus rado Vilainių ar Josvainių seniūnijoje esančiuose miškuose.

Pasak grybautojų, grybų miške turėtų daugėti, mat pastarosiomis dienomis daug lijo, o grybams reikia tik lietaus ir šilumos.

Yra ne visur

„Deja, grybų yra tikrai ne visur. Vienuose miškuose yra labai sausa ir ten nieko nerasit. Reikia grybų ieškoti žemose ir drėgnose vietose. Mes tas vietas žinome. Šiaip sau nuvažiavę į bet kurį mišką grybų tikrai nerasite. Tik nuotaiką susigadinsite. Geriau paaukoti 10 eurų ir nusipirkti grybų, nereikės nei kelionės, nei vargo“, – ragino grybų pardavėjas iš Lančiūnavos krašto.

Paklausa ir pasiūla

Grybautojai sako, kad grybus visada pavyksta parduoti. Žmonės derasi, dvejoja, bet perka.

„Jei randame nedaug, parduodame ten, kur grybaujame – šalia kelio Lančiūnavoje. Jei randame daugiau – atvežame į Kėdainių turgų. Čia grybus kaip mat parduodame. Bet kokiu atveju, nebuvo taip, kad grybus tektų neštis namo. Kiekvienas grybas turi savo pirkėją“, – sakė prekybininkas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Playtime 2024“ – jau rugsėjį Kauną sudrebins didžiausias Lietuvoje kompiuterinių žaidimų festivalis
Reklama
Kaip sutaupyti įsirengiant automatinę laistymo sistemą?
Reklama
Testas apie vėjo elektrines: ką žinote apie elektros gamybą iš vėjo?
Reklama
Dantų atkūrimas per parą – implantacijos laimėjimas, leidžiantis akimirksniu susigrąžinti šypseną
Užsisakykite 15min naujienlaiškius